võlglased

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
soomlane
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:05 Veebr 2013 13:01
Asukoht:tallinn
võlglased

Postitus Postitas soomlane » 05 Veebr 2013 14:55

Mida teha võlglastega kes ei tasu kommunaalteenuste arveid? Olen teinud võlateate ja andnud tähtaja aga keegi neist pole võtnud ühendust ega ka maksnud? Milline oleks kõige parem lahendus?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: võlglased

Postitus Postitas anne47 » 05 Veebr 2013 16:05

Algatada võlglase vastu maksekäsu kiirmenetlus.
Menetluse algatamiseks tuleb ühistul tasuda riigilõiv, kuid selle võlgnikult väljanõudmine lisada kohe avaldusse ja see lisatakse maksekäsu summale.



Plika
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Sept 2006 03:00

Re: võlglased

Postitus Postitas Plika » 01 Mär 2013 13:30

kasutan teemat ära ja küsin, et mida teha, siis kui võlglase vastu on esitatud maksekäsu kiirmenetlus, sealt edasi on läinud juba kohtutäituri kätte. Õnnestus veidi võlga kätte saada, aga hetkel teeb jälle mustalt tööd ja siis on kohtutäitur jõuetu. Samas on juba uus võlg üleval, mis läheb kiirmenetlusse. Lihtsalt ei maksa. Sundmüüki korterit panna ei saa, sest panga hüpoteek peal ja korteri hind on mitu korda hetkel väiksem, kui see on ostetud. Meil on väike KÜ ja teine võlglane veel. Varsti pole millestki nende võlgu kinni maksta, aga maksmata ka ei saa jätta, siis tulevad teenuse osutajad KÜ kallale. Mida teha? On kellelgi kogemusi?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: võlglased

Postitus Postitas ennkippel » 01 Mär 2013 13:59

Kas pank teab,et korter võlas?



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: võlglased

Postitus Postitas volvo » 01 Mär 2013 18:13

Kui tead, kus ta mustalt tööl käib, siis teavita kohtutäiturit ja maksuametit.
Samas teavita panka et aluatate sundmüügi taotlemist läbi kohtu.



Plika
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Sept 2006 03:00

Re: võlglased

Postitus Postitas Plika » 05 Mär 2013 16:47

Pangaga suhtles kohtutäitur. KOhtutäitur ütles mulle, et võlgnikule saadeti kiri, et kui teatud ajaks ei maksa, siis läheb sundmüüki. Nägin ise ka seda kirja. Aga siis kohtutäituriga suheldes selgus, et see kiri rohkem hirmutamiseks, sest suure laenuvõla pärast ei saa korterit müüa.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: võlglased

Postitus Postitas Roland66 » 05 Mär 2013 17:53

Pöördu Pealtnägija toimetusse. Neid nö puukelanikke on üle eesti palju ja ega pangadki süütud ole.

Tegelikult peaks kokku koguma kõik sellised KÜ ja ühiselt probleemi tõstatama. Kui on huvi, siis kirjuta mulle postkasti.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: võlglased

Postitus Postitas Roland66 » 06 Mär 2013 00:37

Just praegu tegin avalduse maksekäsu suhtes ühele puukkorteriomanikule. Kui ma hästi mäeltan, siis peaks mul andmed olema kahe kolme korteriomaniku suhtes, kellega KÜ-d näevad vaeva. Tegemist on väga suure probleemiga, mis vajab avalikkuse tähelepanu.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: võlglased

Postitus Postitas anne47 » 06 Mär 2013 08:56

Kas saan õigesti aru: pangale maksab ta korralikult ja pank müüki ei algata?
Sama on jutt laenuvõlast? Siis ongi lootus, et pank algatab sundmüügi.
Kuna panga hüpoteegiga kaetud laen/võlg kuulub täitmisele esimesena, siis ega ühistu võlaga tegelev kohtutäitur ei saa müüki algatada ja müügist võlasummat kätte.

Meie saime oma suurvõlgnikust vabaks just tänu sellele, et ka pangale jäädi võlgu ja pank müüs korteri maha - ka selliselt, et panga ees jäi inimene veel võlgnikuks, kuna korteri müügihind ei katnud võlga.
Ühistu ees olev võlg aga läks üle uuele omanikule, kes selle ka tasus.

Pikk ja ühistut rahaliselt kurnav protsess - kuna võlg hakkab kolme aasta möödudes ju otsast aeguma.



Plika
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Sept 2006 03:00

Re: võlglased

Postitus Postitas Plika » 07 Mär 2013 11:16

Ma eeldan, et ta peab pangale maskma, muidu oleks ammu müügis. Mingi kolmas aasta jookseb, kui mitte rohkem. Vahepeal saime veidi kätte, aga samas jookseb uus võlg peale. Ja üks samasugune on veel ja meil on väike korteriühistu. Teised ühistu liikmed on pahased, et nende eest maksame, aga mis valik mul on. Nad ei saa aru, et ma ei saa rohkemat teha. Ilmselt järgmine aasta saab raske olema, sest mingi hetk saavad varud otsa. Olen terve nö interneti läbi otsinud, et leida veel mingit lahendust või kogemusi, aga pole.



Omainimene
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:23 Veebr 2012 13:35
Asukoht:.

Re: võlglased

Postitus Postitas Omainimene » 07 Mär 2013 11:31

Probleem võlglastega. Kas kellegil on konkreetseid nõuandeid, kuhu oleks kõige otstarbekam kiirmenetlus algatada või teha seda kohe kohtu laudu? Oskab keegi oma kogemustest aadresse/linke jagada.



arnike
Üüriline
Üüriline
Postitusi:21
Liitunud:31 Jaan 2010 14:22
Asukoht:Harjumaa

Re: võlglased

Postitus Postitas arnike » 07 Mär 2013 13:47

e-toimikus saab kiirmenetlust teha.
Nende nn puukide vastu võiks ka mingi hea vaktsiin olla ainult üks jama nendega. Ise tegelen puukpärijatega :)



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: võlglased

Postitus Postitas Roland66 » 08 Mär 2013 00:14

Puukpärijatega ei tohiks probleeme olla. Tuleb ainult kohtutee ette võtta. Sedause järgi saab pärandvara isegi võlgade katteks müüa kohtu loal.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

karnistu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:13 Juun 2008 09:44
Asukoht:Pärnumaa

Re: võlglased

Postitus Postitas karnistu » 31 Mai 2013 14:00

Küsin juurde maksekäsu kiirmenetluse osas.
Oskab keegi öelda milliseid dokumente sinna vaja on peale avalduse, KÜ poolt seitatud arved, avaldus kas veel midagi või piisab nendest.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: võlglased

Postitus Postitas anne47 » 31 Mai 2013 14:35

Ainult avaldus tuleb esitada.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: võlglased

Postitus Postitas tull6 » 13 Nov 2015 12:32

Roland66 kirjutas:Just praegu tegin avalduse maksekäsu suhtes ühele puukkorteriomanikule. Kui ma hästi mäeltan, siis peaks mul andmed olema kahe kolme korteriomaniku suhtes, kellega KÜ-d näevad vaeva. Tegemist on väga suure probleemiga, mis vajab avalikkuse tähelepanu.
Kuidas sul suurprobleem lahenes? Kui kiiresti maksekäsu täitemenetlus vältas?



Vasta