Talvel Kütmine

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa
Talvel Kütmine

Postitus Postitas turbalille9 » 26 Juun 2013 19:23

Tere Meil Korteriühistul on 16 korterid ja nendest elab sees ainult 9 meil on ahju kütte ja talvel 7 korterid ei küta juba aastaid mõnedel hakkavad juba seinad hallitama mida ma saaks teha et nemad hakaksid kütma või mis õigused mull on



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas ennkippel » 26 Juun 2013 20:27

Kuna on nii süstemaatiline rikkumine,siis võiks kaaluda sundvõõrandamist.Siin portaalis on juttu selliste teemade kohta ja ka miinimumtemperatuurid,mis kohustatud korteris hoidma.



turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas turbalille9 » 26 Juun 2013 20:52

aga mis õigused mull on peale selle hoiatus,trahv või midagi muud



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas ennkippel » 27 Juun 2013 07:55

Kui põhikiri oleks selline,nagu Korteriühistute Liidu näidis,siis seal on kirjas osamaksu ulatuses trahvimine(võib-olla oli sõnastus teistmoodi,aga mõte jääb samaks) näiteks.Enne seda hoiatused kirjalikult.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas anne47 » 27 Juun 2013 08:41

Ahiküttega maja puhul tuleb mängu see seadusepügal Korteriomandiseadusest:

§ 11. Korteriomaniku kohustused
(1) Korteriomanik on kohustatud:
1) hoidma korteriomandi reaalosa korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud;

Kui naabrite korterites tekib hallitus, siis on see kindlasti tavakasutusest tekkivate mõjude ületamine ehk ühe tegemata jätmine võrdub teistele kahjude tekkimisega.
Mina soovitan sellele seadusepunktile tuginedes põhikirja muuta.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas Roland66 » 27 Juun 2013 16:37

Muud ei jää üle, kui kohtutee jalge alla võtta. Esmalt tuleb teha mõõtmised, palju kütvad korterid kütmata kortereid soojendavad. Kui tahtmist on, siis kõik on võimalik.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas turbalille9 » 27 Juun 2013 18:39

mulle sobiks se osamaksu ulatuses trahvimine aga ei leia seda seadust



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas Roland66 » 27 Juun 2013 18:51

Sellist seadust ei olegi olemas. Peate KÜ põhikirjas sätestama sanktsioonid, kuid need ei ole väga seaduslikud. VÕS-st tuleneb leppetrahv s.t. korteriomanikud peavad olema kokku leppinud. Vaevalt, et mitte kütjad soovivad sellega leppida.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas turbalille9 » 27 Juun 2013 19:02

aga kui ma teen kooseleku ja muudame põhikirja ära ja paneme sinna sisse
et näiteks trahv osamaksu ulatuses ja kas ma saan põhikirja muuta näiteks 9 korteriga kui kokku on 16



turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas turbalille9 » 27 Juun 2013 19:11

või aki ma saan kuskile helistada ja täpselt vastatakse mulle



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas ennkippel » 27 Juun 2013 22:00

Põhikirja saab muuta üldkoosolek enamushäältega,kui praeguses põhikirjas pole sätestatud teistmoodi ja üldkoosoleku otsustusvõimelisust tõendab osavõtjate registreerimisleht.Nii,et 9 korterit on teil miinimum,kes peavad nõus olema.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas anne47 » 28 Juun 2013 08:34

Kuid kui need mittekütjad keelduvad seda trahvi maksmast, tuleb nagunii kohtusse minna ja tõestada, et nende tegevus/tegevusetus on teistele kahjud kaasa toonud ja sellel nö trahvil on alust.



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas VASAR49 » 29 Juun 2013 13:59

turbalille9 kirjutas:aga kui ma teen kooseleku ja muudame põhikirja ära ja paneme sinna sisse
et näiteks trahv osamaksu ulatuses ja kas ma saan põhikirja muuta näiteks 9 korteriga kui kokku on 16
Te võite sinna lisada mida iganes, aga kui ikka keegi neid ebaseaduslikke trahve ei maksa, pole nagu kusagile kaevata. KÜ ei oma juriidilist õigust määrata mingeid sanktsioone.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas ennkippel » 29 Juun 2013 14:58

Saab ju trahvi asemel vormistada näiteks hüvituse hoone põhikonstruktsioonidele ja teistele korteriomanikele tekitatud kahju eest.Kui hoonet ei köeta,see ju hakkab lagunema,tekib hallitus jne.Samuti hüvitada teistele korteriomanikele küttekulud.Kui kaugküttega majades saab nõuda kütte omavoliliselt lahti ühendamisel jne. tasu küttekuludelt,miks siis ahjuga kütmise korral ei peaks saama?Siin on ainult kütteallikad teised,aga põhieesmärk-kortermaja kütmine sama. Muidugi nii ulatusliku omavolitsemisega on rohkem jama,aga kui midagi ette ei võeta on veel suurem jama.Kui üks juba kohtus kaotab,küll siis teised liigutama hakkavad.



Olavi
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:23 Mai 2015 20:48
Asukoht:Järvamaa

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas Olavi » 08 Jaan 2016 13:46

Sama teema siin. All alumine korter ei küta ning talvel on märkimisväärselt külmem võrreldes ajaga, kui sees elati. Omanik (ettevõte) lubab probleemiga tegeleda siis, kui vesi kinni külmub. Korteris on puuküttega pliit ja ahi.

Aastaid tagasi, kui nad siin mitu korterit pooleli võileivahinnaga ära ostsid ja vesi ära külmus, siis seletas, et jah ta kütab, vaadaku ma parem keldrisse, äkki seal on kinni külmunud. Keldrisse tekivad suure külmaga miinuskraadid, aga keldritoru on soojustatud (enda kuludega loomulikult) ning olen seda ka lahti katkunud ja leeklambiga peaaegu tuliseks ajanud, aga toru oli endiselt kinni. Pole ka loogiline, et keldri toru külmub esimesena kinni, kui keldris on näiteks -5 kraadi ja esimese korruse korteris -10 või enam (lisaks aken katki neil). Siis, kui sain aru, et nad ei küta (andis võtme, et ma kütku, suure hädaga tegin seda), siis seletas, et neil ei ole raha (nende isiklikku vara vaadates pole see usutav) või soojustagu ma veetoru nende korteris.

Küsimus pole ju veetoru külmumises, vaid selles, et ta on oma korteri täiesti hooldamata jätnud.

3 kuud tagasi sai loodud ühistu ning osamaksed on nende poolt tasutud ja ta andis ka varem mõista, et ettevõttena nad saavad arved tasutud, kuid elektrilepingu lõpetasid nad millegipärast ära. Väitis, et tema kardab sädelemist ja tema seda kahju siis kinni maksta ei suuda. Saan aru, et tüütu oleks käia ahju kütmas ning pakkusin talle välja, et elektriline õliradikas peaks olema suhteliselt ohutu jätta korterisse tööle, et vähemalt plusskraadid on sees, elektri saaks võtta otse kilbist ja muu elektrisüsteemi katkestada. Tal on korteris WC, boiler, veearvesti jne, nendest on suht suva, et need on lõhki külmunud, aga mingi 20-30 eurot talvekuudel maksta ei soovi (arve saadab elektrimüüja).

Eile oli vesi kinni külmunud ning ta andis võtme, et ma kütku. Õnneks ta elab lähedal ja võtsin aegsasti puukorvi ka kaasa ning seletas, et vedagu ma oma pikendus oma korterist, et puhuriga toru üles soojenda, lisaks sain puid kah.

Kas ma peaksin ühistu esimehena talle ettekirjutuse vms tegema ning millele peaksin veel viitama lisaks korteriomandi seaduse p11-le? Millist toimivad praktikat võiks veel rakendada? Ühistu põhikiri pole nii palju täiustatud, et seal mingeid sanktsioone kirjas oleks ning nagu ma aru saan, siis ega see väga palju ei loegi.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas lasnakas » 09 Jaan 2016 14:32

Küttekaabel veetorudesse teeb elu tunduvalt lihtsamaks. Ühekordne investeering ja edaspidi väike elektrikulu.
https://www.google.ee/search?q=elektrik ... TF-8&hl=et



Olavi
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:23 Mai 2015 20:48
Asukoht:Järvamaa

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas Olavi » 16 Jaan 2016 01:01

lasnakas kirjutas:Küttekaabel veetorudesse teeb elu tunduvalt lihtsamaks. Ühekordne investeering ja edaspidi väike elektrikulu.
https://www.google.ee/search?q=elektrik ... TF-8&hl=et
Neid pannakse mitteköetavatesse ruumidesse.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Talvel Kütmine

Postitus Postitas lasnakas » 16 Jaan 2016 17:42

Küttekaabel veetorudesse pannakse sellistesse ruumidesse või sellistesse kohtadesse, kus veetorudel on oht külmuda, ka välistrassi, mis maapinna lähedal. Andur hoiab temperatuuri teatud tasemel, millest allapoole ei lähe ja veetorud ei külmu. Vahet ju pole kas ruumi vahel köetakse või üldse mitte ei köeta, andur teab ise millal vool peale lasta ja millal mitte kütta. Tean omast käest, et ühel talvel paari nädala jagu täiesti kütteta majas -20-25 välisõhu juures hoidis andur koos küttekaabliga veetorud soojas. Suvel võib selle kütte täiesti välja lülitada, kuid võib ka sees olla, ega see soojaga nagunii ei küta.



Vasta