Sihtotstarbelised maksed

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
eilika
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:09 Jaan 2007 02:00
Sihtotstarbelised maksed

Postitus Postitas eilika » 04 Dets 2015 16:37

Millised on sihtotstarbelised maksed? Kas ainult remondifond?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Sihtotstarbelised maksed

Postitus Postitas ennkippel » 06 Dets 2015 14:41

Need mida sihtotstarbeliselt kogutakse: rem.fond ja laenu tagasimakse tavaliselt. Kui remondirahasi korjatakse mõningates ühistutes hoolduse all, siis hooldus ka. Kui Sa mõtled m2 alusel korjatavaid kululiike, siis kindlustus ja osakapital kindlasti ning kulud, mida oleks aus nii jagada. Minul näiteks heakord veel. Oleneb ühistust, kuidas põhikiri vastu võetud ja ühistud on erinevad. Mõnedel tehnohooldus eraldi.



vello12
Liige
Liige
Postitusi:139
Liitunud:23 Mär 2011 19:30
Asukoht:Tallinn

Re: Sihtotstarbelised maksed

Postitus Postitas vello12 » 08 Dets 2015 20:43

Kuidas saab siht olla vesi või soojus. Neid läheb ju vaja ilma sihitagi, ehk need on püsikulud.
Sihtotstarbelised peaksid olema need kulud, millel kindel siht ja hea on, kui ka kuidagi piiratud: ajaliselt või summa kogunemisel või mingi eesmärgi saavutamisel (saigi katus vahetatud).



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Sihtotstarbelised maksed

Postitus Postitas ennkippel » 09 Dets 2015 23:26

Vello, loe mu vastus korralikult läbi, ma ei kirjuta ju, et vesi ja soojus on.... Ma väidan ja ka tean, kus ühistu korjab remondifondi(mis on sihtkulutuste jaoks kindlasti mõeldud) maja hoolduskulude all, mis on muidugi vale teguviis. Sealt makstakse ka raamatupidamisfirmale(mis ei ole sihtkulutus) ning pangalaenu(mis on sihtkulutus) ja veel mingeid värke.. Nüüd kus nii toimitakse, peab kogutav hooldusraha olema m2 alusel kogutud, kuna sees on sihtkulutused. Muidugi andestame neile, kuna nad on maalt ja hobusega.



Vasta