Tarnijate arved kõigile?

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
lemmu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:11
Liitunud:14 Veebr 2017 00:50
Asukoht:Tallinn
Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas lemmu » 17 Mär 2017 11:56

Tere ,
Kas peab tarnijate saadetud arved ka korteriomanikele saatma? Meie maja parasiit väidetavalt ei saa aru mille eest ta maksma peaks. Tegu on põhimõttelise kiusupunniga. Ometi on tal arvel ilusti äramärgitud kulujaotus (m2 põhine, vesi mõõdiku alusel) Mida vaene raamatupidaja peaks tegema?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas anne47 » 17 Mär 2017 12:25

Palju ta sellest tarnija arvest siis targemaks saab, lisaks tahab ta siis näha, kuidas see tarnija arve on korterite vahel jagatud jne.

Juhatuse ülesanne on majandamisega tegeleda ja korraldada selleks raamatupidamine. Raamatupidamise kontrolliga tegeleb revident, üldkoosoleku nõudmisel ka audiitor.

Kui keegi jääb võlgu, algatate maksekäsu kiirmenetluse ja see muutub tema vastulause tõttu hagimenetluseks, siis tuleb see hetk, kui ühistu peab esitama tarnijate arved ja nende alusel arvete koostamise dokumendid kohtule.



lemmu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:11
Liitunud:14 Veebr 2017 00:50
Asukoht:Tallinn

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas lemmu » 18 Mär 2017 11:46

Selge, tänud selgitava vastuse eest!



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas Natali » 20 Mär 2017 18:38

Ega ei koostata ju liikmetele arveid tarnijate arvete alusel, ikka selle alusel, kuidas üldkoosolekul on ruutmeetripõhine korjatav summa paika pandud või olen mina millestki valesti aru saanud?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas anne47 » 20 Mär 2017 18:48

Tarnijate arvete alusel tulevad ju need summad, mida ruutmeetripõhiselt laiali jagada?

Kohtus kontrollitaksegi vaidluse korral, kas nende summade jagamine korterite makseteatistele vastab põhikirjale ja/või seadusele.

Mida teeb võlgnik infoga, et Katlamaja arve oli jaanuaris 5500 eurot?



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas Natali » 20 Mär 2017 19:22

Ma ei saa ikka aru. Saan jaan arve 100 eurot, veebruaris 200 eurot, tahate öelda, et iga kuu arvetel erinevad summad või? Meil on ikka majanduskavasse sisse kirjutatud, palju mingi asja kohta raha korjatakse, olgu ta siis hoolduseks või remondiks või millekski muuks.



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas Natali » 20 Mär 2017 19:23

Vabandan väga, saan aru küll, asi on kütte ja vee ja sellistes kuludes. :D Kui meil on ainult vesi maksta, siis tõesti ei mõelnud sellele.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas ennkippel » 20 Mär 2017 20:12

Huvitavad ajad tulemas? Üks ühisus tahab minu halduse alla korteriühistuna tulla, millel pool maja üldelektrist käib ühe korteriomaniku voolumõõtjast läbi. Lubas truult edasi maksta ja teisele poolele hakkan üldelektri arveid esitama. Natali ka üldelektrit ei maininud? Kuidas siis majanduskavas üldelekter kajastatakse? Ja kui trehvab mõni korteriomanik olema, kes tahab kodaniku voolumõõtjast läbi minevat arvestust näha, mille eest ta maksab.



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas Natali » 20 Mär 2017 22:18

Meil kolm trepikoda, ühes on igal oma tuled pandud, osadel ka keldrisse kaablid veetud. Minu trepikojas käib vool läbi minu voolumõõtja ja ülejäänud lihtsalt kõnnivad pimedas. Kolmandas on eraldi voolumõõtja olemas, seal läheb vool nende nelja korteri peale jagamisele (võrdselt, mitte ruutmeetrite pealt). Ega trepikojas ei kasutata voolu nii, et suurem korter rohkem, väiksem vähem, aga tegelikult on kõik kahetoalised, nii et vahet polegi.



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Tarnijate arved kõigile?

Postitus Postitas Natali » 20 Mär 2017 22:22

Majanduskavas on meil nii: prügivedu, vesi ja kanalisatsioon ja taga kirjas, vastavalt tegelikule tarbimisele; Üldvesi ja üldelekter- vastavalt tegelikule tarbimisele (jagatakse korterite vahel võrdselt)



Vasta