Probleemne majahaldur

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
Valgesininepunane
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:27 Veebr 2019 08:02
Asukoht:Tallinn
Probleemne majahaldur

Postitus Postitas Valgesininepunane » 27 Veebr 2019 12:29

Meie kortermajas on lisaks maja välisuksele kaks vaheust (mis ma sain teada, et on tuletõkkeuksed). Meil on juba aastaid olnud probleeme, et talvel, kui läheb külmaks, siis maja välisuks ei sulgu korralikult. Olen rääkinud sellest meie majahalduriga, kes vahetas siis (peale mitmeid kordi pealekäimist) uksesulguri ära, mis tundus et toimib, aga kuna jälle on talv käes siis oli sama probleem, et jälle uks ei sulgu korralikult. Paar nädalat tagasi otsustas meie majahaldur (ilma et oleks teinud üldkoosoleku vms) et üks vaheustest peab olema lahti, et õhk liiguks paremini ja välisuks sulguks korralikult, AGA tänu sellele on välisuks ka paukunud (uks asub meie magamistoa kohal) siis ajab see mind vahest öösel ülesse (kui inimesed käivad öösel välja/sisse). Kirjutasin selle kohta majahaldurile, aga tema suhtumine oli et teda ei koti, uks peab olema lahti. Kahjuks tundub et keegi teine korteriomanik seda ei mõjuta, nii et olen ainuke, kes unega kannatab.

Kuna mul ei ole soovi siit korterist ära kolida (ja olen proovinud ka kõrvatroppe, mis ei aidanud) siis mis peaksin tegema?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Probleemne majahaldur

Postitus Postitas MargusT » 27 Veebr 2019 15:52

Majahalduri välja vahetama.



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: Probleemne majahaldur

Postitus Postitas VASAR49 » 02 Mär 2019 10:44

Igal korteriomanikul on alati õigus teha vajalikud tööd ise oma kulul ja hiljem nõuda tehtud kulude kompenseerimist kõigi teiste korteriomanike poolt. Korteriomanike poolt vaadates pole vahet, kas majahaldur on selles ketis vahepeal või ei ole.


Nõunik.

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Probleemne majahaldur

Postitus Postitas Heino » 03 Mär 2019 16:40

Majahaldur allub juhatusele. Kui sina esitad palve, siis peaks tema seda üle küsima juhatuselt jne. Kui juhatus midagi ei vasta ja/või ei kinnita, siis nii võib ka asi venima jääda.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valgesininepunane
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:27 Veebr 2019 08:02
Asukoht:Tallinn

Re: Probleemne majahaldur

Postitus Postitas Valgesininepunane » 11 Mär 2019 11:29

Aga kui majahaldur kuulub koos 2e teise inimesega juhatusse? Ühe juhatuse liikmega ma olen varem kokku puutunud, aga kardan et tema selles olukorras oleks ka pigem selle poolt, et uks sulgub ja vahet pole et teeb kõva häält ja häirib mind. Ma ei tea kuhu poole enam pöörduda kuna proovisin ka tihendeid, aga need kisuti ära..



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Probleemne majahaldur

Postitus Postitas Heino » 12 Mär 2019 13:10

Tee ametlikult. Pöördu ametlikus vormis, saada korrektne e-kiri jne. Vaata mis juhtuma hakkab.
Proovida võid ka teiste juhatuse liikmetega suhtlemist.
Kõik juhatuse liikmed ´vastutavad ühiselt ja peavad probleemidega tegelema.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Vasta