Kas juhatuse liige võib arveid teha?

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:
Kas juhatuse liige võib arveid teha?

Postitus Postitas sirts » 04 Juun 2006 23:26

Meil siin ühe ühistu liikmega tõsine vaidlus, kas ühistu juhatuse liige võib teha arveid. Neid, mis ühistu liikmetele iga kuu esitatakse?Tema väidab, et neid peaks koostama raamatupidaja. Ausalt äelda olen täitsa segaduses juba.


Edit: tegin teema pooleks ja tõstsin õigesse alafoorumisse[/size:0e44a82836]



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 04 Juun 2006 23:59

Muidugi võib. Pigem võib küsimus selles olla, et kas juahtuse liige oskab või kas teda saab usaldada vms.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 05 Juun 2006 00:54

Tegelikult oli see tobe küsimus muidugi. Vaevalt siis juhatuse esimees niiväga neid arveid ise teha tahab. Mina teen seetõttu, et nii saan raamatupidamiselt hinda alla kaubelda ja see peaks ühistule kasulik olema. Miks küll ei teki inimestel küsimust, et kas juhatuse liige ei taha ka ise selle eest midagi saada. Teen seda täiesti tasuta ja kulude kokkuhoidm ise nimel. Ja väidan, et oskan ja teen seda hästi ja korraliku programmiga.
Huvitav, kas kellelgi on veel sellist probleemi olnud? Elus tuleb ju igasuguseid naljakaid asju ette.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 05 Juun 2006 16:31

Inimesed, kes ei tea majandamisest tuhkagi, teevad järeldusi uskumuse põhiselt ja usu mind, nad ei tule kunagi selle peale mis on kasulikum majale ja et sellise tää eest ka mingit tasu võiks inimesele maksta.
Mina panin ameti maha, sest ma ei taha enam tasuta teha seda tääd. Palka aga nõus inimesed makasma ei olnud. Nüüd tahab uus juhatus koristaja palka tõsta ja minu arvutuse kohaselt hakkab koristaja tunnis saama 122 krooni. Lahe majandamine ütlesin mina :D



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 06 Juun 2006 00:00

Vau, kas see koristaja koht on veel vaba?



Ritsikas
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:23 Juul 2007 15:28
Asukoht:Kesk-Eesti

Postitus Postitas Ritsikas » 31 Juul 2007 11:35

sirts kirjutas:Tegelikult oli see tobe küsimus muidugi. Vaevalt siis juhatuse esimees niiväga neid arveid ise teha tahab. Mina teen seetõttu, et nii saan raamatupidamiselt hinda alla kaubelda ja see peaks ühistule kasulik olema. Miks küll ei teki inimestel küsimust, et kas juhatuse liige ei taha ka ise selle eest midagi saada. Teen seda täiesti tasuta ja kulude kokkuhoidm ise nimel. Ja väidan, et oskan ja teen seda hästi ja korraliku programmiga.
Huvitav, kas kellelgi on veel sellist probleemi olnud? Elus tuleb ju igasuguseid naljakaid asju ette.
Uskumatu, et keegi täna veel midagi tasuta teeb 8O , eriti veel see,kes on vastutav millegi eest 8) . Seda on ainult positiivne teada, et on olemas häid inimesi. Kui arved on korrektsed, ei oleks minul kui arve tasujal midagi selle vastu.
Olin üllatunud sellest teemast, sest meie KÜ-s käivad asjad kahjuks teisiti. Eelmine raamatupidaja söödi välja ja nüüd need maksuteated mida teeb salastatud isik, on põlveotsas valmis vorbitud :twisted:



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas juhatuse liige võib arveid teha?

Postitus Postitas sirts » 31 Juul 2007 12:55

Neid muide, ei pea üldse maksma. Arve peab olema korrektne, selleks on omad kindlad nõuded.
Aga see küsimuse püstitus iseenesest ühe meie ühistu liikme poolt oli nii tobe, et võttis tummaks.



Vasta