Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn
Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas pimeloom » 29 Apr 2008 14:14

Valge kirjutas:pimeloom, ära arva minu eest, küsi, kui sind tõesti huvitab millega mina tegelen ja mida ma tean.!

Kas sina siis peale MTÜS, KÜS ja KOS teisi seadusi ei tea ega tunnista????
Kas majandamine kasumlikul moel on sulle võõras? :)
Kahju, kui nii on, sest mina ei viidanud ei millelegi rohkem ega vähem, kui töö-ja puhkeseadusele ning teostaud töö kvaliteedile vastandades tasutavat palka tötajale.

Ära palun ironiseeri,kui sul ei ole midagi tarka kirjutada, see ei sobi täiskasvanud inimesele! :lol:
Austet Valge, ma ei arva sinu eest, ma arvan ikka iseenda eest. Majandamine kasumlikul moel ei ole mulle võõras ja seadusi tean ma ka piisavalt. Majahoidjale ametijuhendi koostamise vajalikkust ei ole ma ka eitanud.
Kui nüüd minu selles teemas esimeste postituste juurde tagasi minna, siis kirjeldasin ju olukorda, et kui teha majahoidjale selline palk, mis tundub tegelikult töötatud tundide järgi meie jaoks mõistlik, siis oleme me ilma majahoidjata. Meil oli majahoidja palgaks 2000 krooni kuus ja me ei leidnud selle palga eest absoluutselt kedagi. Tõstsime palga 3600 krooni peale ja oli samuti tükk tegemist, et endale majahoidjat leida. Suurte pingutustega leidsime ühe pensionäri, kes peale esimest minu poolt tehtud märkust lahkumisavalduse tõi. Seega on kaks varianti, kas olla ilma majahoidjata või maksta sellist palka, et kedagigi tööle saada.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas Valge » 29 Apr 2008 15:12

Mille peale mina küsisin sinult
Valge kirjutas: pimeloom, kirjelda teie koristaja kohustusi ja kui palju töötunde kuus ta reaalselt töötab.
Sina ei ole selle vastanud

Sina aga ironiseerisid -
pimeloom kirjutas: Valge kutsumus või hobi on metroloogia. Seda ta eitas. Nüüd olen ma peaaegu kindel, et Valge on olnud või on temas kaduma läinud töökas normeerija .
Avaldan sulle siis "saladuse" ja palun ära enam arva!
Ma töötan suures firmas ja juhin äriprotsesside disiani ehk vastutan efektiivse ja kasumliku töökorralduse eest. Kui rohkem huvi tunned siis küsi juurde.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas pimeloom » 29 Apr 2008 18:38

Valge kirjutas:Mille peale mina küsisin sinult
Valge kirjutas: pimeloom, kirjelda teie koristaja kohustusi ja kui palju töötunde kuus ta reaalselt töötab.
Sina ei ole selle vastanud
Ma tänan sind ja luban, et enam avalikult ei arva.
Majahoidja töökohustusi siia üksipulgi kirja panna ma ausalt ei viitsi. Üldsõnaliselt võin lausuda, et peab koristama maja nii seest, kui ka territooriumi väljast. Trepikodade pesemine ja lumerookimine ning libedatõrje on endastmõistetavalt seal hulgas. Sinu küsimusele: Mitu tundi ta reaalselt töötab, ma vastasin, et ei tea. Ei ole teda stopperiga taga ajanud. Ja ausalt öeldes on mul täiesti ükskõik töötab ta kuus keskmiselt 130 tundi (millest me rohkem nõuda ei saagi), või saab ta tööga 65 tunniga hakkama. Tähtis on see, et trepikojad oleks puhtad ja majaümbrus samuti.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas Valge » 29 Apr 2008 19:22

selge vastus, tänan :)


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

timmu
Liige
Liige
Postitusi:79
Liitunud:09 Nov 2008 17:58
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas timmu » 10 Veebr 2009 08:43

Meie maja elanik, kes siiani on olnud BREMi palgal majahoidja, pidavat kätte saama ca 550krooni kuus, kuid lisaks on BREM maksnud tema eest kõrgemat sots.maksu, et tagada talle haigekassa kindlustus. Teatavasti käesoleval aastal minimaalne sots.maks tõusis päris märgatavalt.

Majas on 12 korterit, 1 trepikoda. Tänav vaja lumest puhtaks lükata, samuti majaesine hoov kuni prügikastideni. Tema töökoormus on olnud 3 tundi nädalas (korra nädalas peseb trepikoda). Põhiliselt teeb töö tema eest ära ta eakas ema. Kuid tegelikult vahet pole, kas peseb majahoidja või tema ema - trepikoda on ikka ühtlaselt veega üle ujutatud, nurgad on mustad, treppide ees olevaid jalapühkimismatte pole aastaid keegi tõstnud (ei tea, mitu cm liiva seal küll all on?)

Igatahes kui märtsist haldamise üle võtame, tekib probleem. Kuulsin BREMist, et majahoidja ja ta ema olevat BREMiga sõlmitud töölepingu lõpetamise vastu, kuid eks see nähtavasti tuleb ikka lõpetada, sest kui BREM meile enam arveid ei esita, ei saa ta ka majahoidjale palka maksta.

Probleem tuleb sellest, et 550kr netopalga pealt peame koguma palgafondi ca 800 krooni, kui aga talle veel haigekassa kindlustada, siis oleks palgafond ca 2000 krooni. Maja on nii väike, see lööb hoobilt hooldusteenuse tariifi lakke. Põhimõtteliselt arve sama suur kui BREMi ajal.

Mõtlesin, et pakuks talle kasvõi suuremat palka, kuid et ta loobuks haigekassa soovist. Kardan, et ta pole nõus. Kuid mis arvate teie nii väikse maja ja nii väikse töökoormuse puhul - kas maksaksite haigekassat? Tekib ju küsimus, et miks ta tööle ei lähe, kus normaalselt haigekassa kätte saaks.

Kuna majas on mitmed korterid üüril, siis kahjuks ei tule kõne alla variant, et graafiku alusel koristavad tasuta kõik korterid. Paar korterit suudaks ehk omavahel töö ära jagada. Nt kui üks on palgal ja annab siis teistele ka töö eest raha?

Järgmisel nädalal on KÜ üldkoosolek tulemas. Sooviks oli küll 2009.a. eelarve vastu võtta, kuid ehk oleks otstarbekas majahoidja leidmise teema seal üles võtta?

Palun väga teie abi!



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas lasnakas » 10 Veebr 2009 09:17

12 korteriga maja puhul on põhikohaga töötaja pidamine luksus. Sellisel puhul peab sotsiaalmaksu maksma 4350 kroonilt ehk iga kuu 1436 krooni. BREM peab ise temaga töölepingu lõpetama või pakkuma muud tööd. Teie ei pea ega saa tema töölepingut BREM-ilt üle võtta.
KÜ alustab puhtalt lehelt ja sõlmib ise uued lepingud kõigi tarnijate ja töötajatega. Mõttekas on nii väikese maja puhul vormistada koristajaga käsundusleping (käsk hoida koridor ja ümbrus puhas, KÜ muretseb vahendid) ja just selle summa peale palju kokku lepite ning makse maksate, ka sotsiaalmaksu, just selle kokkulepitud summa pealt, ei sentigi rohkem.
Ravikindlustuse seaduse alusel ei pea pikaajalise (üle 3 kuu) töövõtu- ja käsunduslepinguga töötajat ravikindlustatute nimekirja kandma, kui nende (bruto)töötasu kuus on alla 4350 kr. Ärge laske ennast haneks tõmmata vaid 3 tundi nädalas töötavalt (õigemini võõrast tööjõudu kasutavalt) inimeselt. Veelgi parem, vaadake ringi, võib-olla tahab naabermaja parem koristaja veidi lisa teenida ja ka teie maja koristada, käsunduslepingu alusel.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas doris » 10 Veebr 2009 10:42

Vot see on küll huvitav teave. Ma natuke kahtlen selles, aga kui aega saan helistan haigekassa infotelefonil. Siin on muidugi lahendus vormistad pensionärist ema.



timmu
Liige
Liige
Postitusi:79
Liitunud:09 Nov 2008 17:58
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas timmu » 10 Veebr 2009 10:43

doris kirjutas:Siin on muidugi lahendus vormistad pensionärist ema.
Pensionärist emal on ju haigekassa olemas. Probleem tekib aga just sellest, et tema poeg, majahoidja, soovib haigekassa kindlustust saada.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas pimeloom » 10 Veebr 2009 11:51

Mulle jääb eelmistest postitustest palju arusaamatuks.
Esiteks Timmu jutt haigekassa maksmisest. Ühistu tööandjana maksab töötaja pealt sotsiaalmaksu. Ei ole sellist varianti, et kas maksad haigekassat või ei maksa. Haigekassamaksu ei ole olemas.
Teiseks jääb mulle selgusetuks lasnaka jutt käsunduslepinguga töötaja ravikindlustuse nimekirja kandmisest. Mida see muudab? See ei vabasta ühistut kohustusest tasuda tema eest sotsiaalmaksu.
Sotsiaalmaksuseadus
§ 2. Maksuobjekt
(1) Sotsiaalmaksu makstakse:
6) füüsilisele isikule töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõigusliku lepingu alusel makstud tasudelt käesoleva seaduse § 9 lõike 1 punktis 2 sätestatud juhul;

§ 9. Sotsiaalmaksu maksmise kord
(1) Käesoleva seaduse §-des 4 ja 6 sätestatud sotsiaalmaksu maksja on kohustatud
2) maksma käesoleva seaduse § 2 lõike 1 punktides 4 ja 6 sätestatud sotsiaalmaksuga maksustatavatelt summadelt sotsiaalmaksu, välja arvatud juhul, kui tasu saav isik on kantud äriregistrisse füüsilisest isikust ettevõtjana ning tasu on saaja ettevõtlustuluks



timmu
Liige
Liige
Postitusi:79
Liitunud:09 Nov 2008 17:58
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas timmu » 10 Veebr 2009 12:12

pimeloom kirjutas:Mulle jääb eelmistest postitustest palju arusaamatuks.
Esiteks Timmu jutt haigekassa maksmisest. Ühistu tööandjana maksab töötaja pealt sotsiaalmaksu. Ei ole sellist varianti, et kas maksad haigekassat või ei maksa. Haigekassamaksu ei ole olemas.
Aga loe palun natuke eestpoolt minu pikka postitust. Tsiteerin:

Probleem tuleb sellest, et 550kr netopalga pealt peame koguma palgafondi ca 800 krooni, kui aga talle veel haigekassa kindlustada, siis oleks palgafond ca 2000 krooni. Maja on nii väike, see lööb hoobilt hooldusteenuse tariifi lakke. Põhimõtteliselt arve sama suur kui BREMi ajal.

Loomulik, et me tema palkamisel hakkaksime sots.maksu maksma. Iseasi on see, et 550kr neto juures on see 199kr, paraku haigekassa kindlustuse tagamiseks peab kuumäär olema 1436kr. Kas nüüd on arusaadav? ;)



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas doris » 10 Veebr 2009 13:59

Mina näen lahendust: palgata AINULT pensionäre. Või vähemalt vormistada.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas pimeloom » 10 Veebr 2009 15:08

timmu kirjutas: Aga loe palun natuke eestpoolt minu pikka postitust. Tsiteerin:
Probleem tuleb sellest, et 550kr netopalga pealt peame koguma palgafondi ca 800 krooni, kui aga talle veel haigekassa kindlustada, siis oleks palgafond ca 2000 krooni. Maja on nii väike, see lööb hoobilt hooldusteenuse tariifi lakke. Põhimõtteliselt arve sama suur kui BREMi ajal.

Loomulik, et me tema palkamisel hakkaksime sots.maksu maksma. Iseasi on see, et 550kr neto juures on see 199kr, paraku haigekassa kindlustuse tagamiseks peab kuumäär olema 1436kr. Kas nüüd on arusaadav? ;)
Timmu eks ma püüan sust ikka aru saada, ennegi püüdnud. Ma tsiteerin ka Sinu pikka postitust:
Mõtlesin, et pakuks talle kasvõi suuremat palka, kuid et ta loobuks haigekassa soovist. Kardan, et ta pole nõus. Kuid mis arvate teie nii väikse maja ja nii väikse töökoormuse puhul - kas maksaksite haigekassat?

Ma vastasin Sulle, et haigekassamaksu ei ole olemas. Töötaja ei saa loobuda haigekassa kindlustusest tööandja kasuks. Tööandja peab igal juhul maksma tötaja töötasult sotsiaalmaksu. Sinu jutt, mida ma ülevalpool tsiteerisin, on absurd. Vabandust.



timmu
Liige
Liige
Postitusi:79
Liitunud:09 Nov 2008 17:58
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas timmu » 10 Veebr 2009 15:35

Timmu eks ma püüan sust ikka aru saada, ennegi püüdnud. Ma tsiteerin ka Sinu pikka postitust:
Mõtlesin, et pakuks talle kasvõi suuremat palka, kuid et ta loobuks haigekassa soovist. Kardan, et ta pole nõus. Kuid mis arvate teie nii väikse maja ja nii väikse töökoormuse puhul - kas maksaksite haigekassat?

Ma vastasin Sulle, et haigekassamaksu ei ole olemas. Töötaja ei saa loobuda haigekassa kindlustusest tööandja kasuks. Tööandja peab igal juhul maksma tötaja töötasult sotsiaalmaksu. Sinu jutt, mida ma ülevalpool tsiteerisin, on absurd. Vabandust.
Väljendasin end valesti, kuigi mõtlesin kogu aeg ikka sotsiaalmaksu. Vabandust!

Ma pole seda ju väitnudki, et me ei kavatse majahoidja töötasult sotsiaalmaksu maksta! Kust Sa seda küll lugesid? 8O

Kas Sa tahad öelda, et kui oled kuskil kasvõi 0,1 koormusega tööl, siis tööandja maksab Su eest 1436 krooni sotsiaalmaksu, mis siis, et tegeliku palga pealt peaks palju-palju vähem maksma?

Kui majahoidja töökoormus on lausa 0,01 - kas siis tõesti peame 199 kr sotsiaalmaksu asemel 1436 krooni maksma?



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas lasnakas » 10 Veebr 2009 16:19

Praktiliselt on haigekassamaks olemas. Varemalt pidi ettevõte maksma brutopalgalt sotsiaalmaksu 20% ja ravikindlustust 13%. Siis liideti need kaks maksu kokku ja hakati maksma sotsiaalmaksu nime all 33%, kuid jagamisele läheb see summa endistviisi.
Kahjuks tõesti peab 0,1 kohaga 500 kr kuupalgaga põhikohaga töötaja palgalt maksma sotsiaalmaksu mitte 165 kr, vaid 1436 kr. (+1271 kr) ja seda selleks, et töötajal säiliks ravikindlustus.
KÜ ei ole sotsiaalkindlustusamet ega rikas firma, et saaks peale maksta. Koristajaks tuleb palgata kas pensionär, käsunduslepinguga töötaja, mitme koha peal töötav FIE või mõni puhastusteenust pakkuv firma.



timmu
Liige
Liige
Postitusi:79
Liitunud:09 Nov 2008 17:58
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas timmu » 10 Veebr 2009 16:24

lasnakas kirjutas:Kahjuks tõesti peab 0,1 kohaga 500 kr kuupalgaga põhikohaga töötaja palgalt maksma sotsiaalmaksu mitte 165 kr, vaid 1436 kr. (+1271 kr) ja seda selleks, et töötajal säiliks ravikindlustus.
Kuid palk.crew.ee ütleb: Sotsiaalmaksu miinimumi ei pea arvestama kui ei arvestata töötajalt tulumaksuvaba miinimumi. Silmas peab pidama, et kui töötaja eest makstakse vähem kui 1436kr kuus sotsiaalmaksu, siis ei kehti ka tervisekindlustus (st. haigekassa).

Lasnakas, aga kui majahoidja võtta tööle käsunduslepinguga, siis sot.maksu miinimumi ju maksma ei pea, kui tema brutopalk on alla 4350kr kuus?



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas lasnakas » 10 Veebr 2009 17:12

Sotsiaalmaksu miinimumi ei pea arvestama kui ei arvestata töötajalt tulumaksuvaba miinimumi. Silmas peab pidama, et kui töötaja eest makstakse vähem kui 1436kr kuus sotsiaalmaksu, siis ei kehti ka tervisekindlustus (st. haigekassa).
See kõik on täiesti õige jutt.
Ma ei ole jurist ja ei loe ka sotsiaalmaksuseadusest https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13116487 välja, mida teha, kui see väeti käsundusleping on töömehe ainus tööalane leping.
Kirjas on: Kui isik on töö- või teenistussuhtes mitme tööandjaga, maksab tema kohta sotsiaalmaksu vähemalt käesoleva seaduse §-s 21 nimetatud kuumääralt tööandja, kes tulumaksu kinnipidamisel arvestab maksuvaba tulu tulumaksuseaduse § 42 lõigete 1 ja 2 kohaselt. Aga kui see inimene saab igast põhitöökohast 500 kr kuus?
Haigekassa lehel http://www.haigekassa.ee/tooandjale/edastamine/rvk on kirjas, et võlaõigusliku lepingu puhul, kui kuupalk alla 4350 kr, ei pea inimest ravikindlustatute nimekirja panema.
Eeldatakse, et põhikohaga inimene teeb ka põhikohaga tööd, 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas lasnakas » 10 Veebr 2009 17:17

Oh mind, töö- ja teenistussuhe ei ole võlaõiguslik suhe!
Võlaõiguslik suhe, see on töövõtulepingu, käsunduslepingu jmt lepinguga suhe. Nii et minu arvates võib küll käsunduslepinguga maksta väiksema summa, maksuvaba tule ei arvesta (saab aasta lõppedes tuludeklariga tagasi, kui muud töökohta enesele ei leia) ja sotsiaalmaksu maksta tegeliku brutosumma pealt, mitte rohkem.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas pimeloom » 10 Veebr 2009 18:40

Puurisin ennast MTA kodulehele ja leidsin sealt sellise info:
http://www.emta.ee/?id=14210
Juhime tähelepanu, et sotsiaalmaksu kuumääralt tasumise kohustus kehtib tööandjal ainult töölepingulise töötaja puhul. Kui tegemist on töövõtu- , käsundus või muu võlaõigusliku lepingu alusel või juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmele makstava tasuga, siis alati makstakse sotsiaalmaksu isikule tegelikult makstud tasult, st väljamakse tegijal ei ole kohustust maksta sotsiaalmaksu vähemalt 1436 krooni kuus. Siinjuures tuleb arvesse võtta, et töövõtulepingu alusel teenust osutaval isikul või juhatuse liikmel ei teki õigust ravikindlustuskaitsele juhul, kui nende tasudelt makstav sotsiaalmaks on sotsiaalmaksu kuumäärast väiksem (ravikindlustusseaduse § 5 lg 2 p 4, 5).



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas lasnakas » 10 Veebr 2009 19:51

Ka Haigekasa lehel on kirjas, et võlaõigusliku lepingu puhul ei piisa vaid 1436 kr sotsiaalmaksu maksmisest (nagu vägamadalapalgaliste töölepinguga töötajate puhul võimalik ja kohustuslik), et ravikindlustust saada, vaid tuleb füüsiliselt ka tasu maksta, mille pealt arvestatud sotsiaalmaks 1436 kr tuleb ehk brutopalk peab ravikindlustuse jaoks võlaõigusliku lepinguga isikul olema igal kuul vähemalt 4350 kr ja sel juhul võib ka maksuvaba tulu arvestada.
Lepingunäidised: http://www.aktiva.ee/13631/Dokumendi-_j ... 0e3168bce6



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas leammj » 11 Veebr 2009 09:22

Põhikohalt makstakse sotsmaksu 4350 kr.-lt.Kui ei ole põhikoht siis makstakse vastavalt töötasu summalt. Võite siin mida iganes kirjutada. Kuna ühes kohas on mul põhikoht siis seal makstakse sotsmaksu 4350 kroonilt ja teiste töökohtade töötasude summalt.
Ja kui teie koristaja tahab ravikindlustust saada siis kas ta ise maksab puudu jääva summa igakuiselt või siis KÜ . Aga see oleks kõikide korteriomanike suhtes ebaaus.Ega nüüd asutused kui on tööline tööl siis vormistavad mitte põhikohana ta tööle. Endine töökaaslane , et mitte jääda tööta siis ole sellega nõus.Probleem on nüüd paljudes asutustes selle sotsmaksuga.Sest koristaja-majahoidja palk on väike. Enamus väiksem kui 4350 kr.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Koristaja palk kuni 500 bruto!!!

Postitus Postitas leammj » 11 Veebr 2009 09:34

Ja kui on teie Kü-s väike töötasu. Proovige teha teiste KÜ-dega koostööd.Tehke ühine leping .Ühes rajoonis teeb 1 koristaja 4 majale majahoidja tööd. Enne maksis iga KÜ eraldi. Eelmise aasta alguses tehti juba ühine leping .Sest eelmine aasta oli 2700 kr. sotsmaksu miinium. Tehti KÜ-de vahel koostööleping.Kõik toimib.Seal ka vähendati siis prügikonteinerite arvu. Aga tühjenduste kordi suurendati selle võrra. Konteinerite tühjenduste arv jäi samaks. Kasum on rendist.
Iga KÜ peab paigaldama 1 bio,1 paber, 1 taara konteineri.1 olme. 4 maja peale on neid kõike 1.ja 1 olme võeti ära. Suurendatii tühjenduste arvu.4 konteineri rent on keskelt läbi kuus 200 kr.Mikis maksta monopolidele liigset summat



Vasta