elektroonilise kandeavalduse tegemine

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn
elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 27 Okt 2009 23:21

Kuna kleepsu all on juhendid uue juhatuse (liikme) registreerimisest 2007 aastast siis oleks vajadus aru saada kuidas asi peale suvist seadusemuudatust praktiliselt välja näeks. Seda on käsitletud ka paaris teemas siinsamas foorumis kuid hajusalt.
Praeguseks olen ma jõudnud niikaugele, et https://ettevotjaportaal.rik.ee/ olen alustanud kaneavalduse tegemist, olen lisanud uued juhatuse liikmed ja kustutanud vanad ning vahin ekraanil lehte, kus on kandeavaldusega esitatavad lisadokumendi lisamine ja ma olen valinud lisavalikust dokumendi liigina üldkoosoleku protokoll ning... edasise kohta infot ei ole peale selle, et lisatav dokument peab olema digitaalselt allkirjastatud e. olema laiendiga .ddoc . Mis kujul siis see fail olema peab? sisse skännitud pildifail .PDFina, kus on näha allkirjad? Ja kui see on see, kas siis: "uue juhatuse liikme registrissekandmiseks on lisaks vaja tema notariaalselt kinnitatud allkirjanäidist (kui ta ei ole alla kirjutanud avaldusele)" on siis lahenenud, kuna allkirjad on skaneeritud osavõtjate registreerimise lehel olemas?



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas majaka » 28 Okt 2009 19:41

Mina olen asjast aru saanud nii, et skännimine ei kõlba. Kõik peavad alla kirjutama digitaalselt. S.t. et kõikidel peavad olema arvutid koos selle programmiga. Saadad neile faili, nemad kirjutavad sellele digitaalselt alla üks teise järel. Arvan, et ühe arvuti kaudu saavad ka kõik digitaalselt alla kirjutada, kui on kaasas ID-kaart ja mäletavad koode.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas pimeloom » 28 Okt 2009 20:23

Millist suvist seadusemuudatust sa TMärss silmas pead?
Aga siin on üks vanem teema, ma ei hakka oma kirjutust siin ümber kirjutama http://www.korteriyhistuabi.com/ky/Foru ... =1140.html


LIhtsalt hea inimene :P

TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 29 Okt 2009 00:12

pimeloom kirjutas:Millist suvist seadusemuudatust sa TMärss silmas pead?
Aga siin on üks vanem teema, ma ei hakka oma kirjutust siin ümber kirjutama
Ikka seda juulist kehtima hakand MTÜS

Mõtled ilmselt seda lõiku?:
pimeloom kirjutas:Täiesti on võimalus pääseda ilma notaris käimata. Selleks tuleb muutmiskande avaldus registrile kõigi uute juhatusellikmete poolt digitaalselt allkirjastada. Koosoleku protokolli, nimekirja ja volituste originaalid tuleb paraku ikka registrisse viia või siis postiga saata.
Nagu oma esimeses postis kirjutasin siis on mul vaja lisada siis mingi dokument, muidu protsess edasi ei lase. Ja minu küsimus oligi, et mis dokument see on ja millisel kujul ta esitada tuleb. Ma eeldan, et see peab olema siis üldkoosoleku protokoll (või väljavõte sellest). Kui nüüd loogiliselt võtta, siis peab ta olema skaneeritud, sest osavõtjate allkirjad on edasi antavad visuaalsel kujul (muidugi võiks kõik osavõtjad digiallkirja anda aga seda pole kusagil sätestatud)
MTÜS § 10. Andmete registrisse kandmine ja nende muutmine
(2) Registrile esitatavale muule avaldusele kirjutab alla juhatuse liige. Uue juhatuse liikme registrisse kandmise avaldusele kirjutab alla uus juhatuse liige, kes peab avalduses kinnitama, et tal on seaduse kohaselt õigus olla juhatuse liige.
Siit saan mina aru üldse nii, et kui vanast juhatusest läheb mõni liige edasi siis tema enam midagi allkirjastama ei pea, vaid seda peavad uued tegema. http://www.rmp.ee/uudised/maksud/8224 2 lõik nagu kinnitab mu arusaama.



TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 01 Nov 2009 21:37

No misasja? Kas ma olen esimene kes seda elektroonilist kandeavaldust teeb...?



jana28
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:09 Dets 2008 03:00
Asukoht:kesk4

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas jana28 » 02 Nov 2009 01:45

tere. mina tegin. koosoleku protokoll peab olema dig.allkirjastama koosoleku protokollija ja kõik osavõtjad peavad digiallkirja anda osavõtjate registreerimise lehel. mina saatsin postiga protokoll ja nimekiri (originaalid). lisa dokumente võib saata posti teel. muutmis kannet tegin e-äriregistris. seal vahepeal tuleb ka kinnitada dig. alkirjaga kõik uued juhatuse liikmed. vanad näitab ka, et peavad aga ei pea....



TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 02 Nov 2009 19:43

Aitähh vastamast aga täpsustaks nüüd seda järjekorda. Muutmiskanne tehakse e-äriregistris. Nagu mina aru saan siis see protsess, mis seal tehakse ongi kandeavaldus. Aga mis dokument see on mis seal tuleb lisada? Kas see on:
a) koosoleku juhataja, protokollija ja uute juhatuse liikmete poolt digiallkirjastatud üldkoosoleku protokolli väljavõte
b) Kõikide osalejate poolt digiallkirjastatud üldkoosoleku protokoll/väljavõte (mis minuarust on suht lootusetu ettevõtmine, alati leidub keegi kes seda mingil põhjusel sel viisil ei allkirjasta)
c) üks eelnevatest variantidest+ juhatusse kandideerinud kuid kohal mitte viibinud isiku digiallkirjastatud nõusolek tema juhatusse valimisest.
d) või on see ikka digiallkirjadega kandeavaldus nagu on see failihalduses olev http://www.korteriyhistuabi.com/ky/Down ... id=17.html

Seejärel tuleb registrisse saata postiga protokoll/väljavõte ja osalejate registreerimise lehed (originaalid)



jana28
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:09 Dets 2008 03:00
Asukoht:kesk4

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas jana28 » 05 Nov 2009 15:04

1.Muutmiskanne tehakse e-äriregistris. see protsess, mis seal tehakse ongi kandeavaldus.
mina lisasin koosoleku protokolli mis mul arvutis oli
mulle tuli meiliga määrus"Teie poolt esitatud üldkoosoleku protokoll 02.09.2009. a. on koosoleku protokollija M. Tike poolt digitaalselt allkirjastamata kooskõlas Mittetulundusühingute seaduse §21 lg-ga 6 ja Kohtule dokumentide esitamise korra §10 lg 1 punktiga 1) ning sellele on lisamata koosolekust osavõtnute nimekiri koos igaühe digitaalallkirjaga - Mittetulundusühingute seaduse §21 lg 6 ja Kohtule dokumentide esitamise korra §10 lg 1 punkt 1).
ja siis posti teel saatsin protokolli originaal ja koosolekust osavõtnute nimekiri



jana28
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:09 Dets 2008 03:00
Asukoht:kesk4

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas jana28 » 05 Nov 2009 15:12

teie võiksite lisada protokollija dig.alkirjaga koosoleku protokoll... ja nimekiri ka... mina leidsin et kergem saata se nimekiri oriiginaal kui korjata 37 dig.allkirja. edu teile



Maali
Üüriline
Üüriline
Postitusi:28
Liitunud:11 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Läänemaa

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas Maali » 07 Nov 2009 15:58

Kallis Jana!
Palun tehke see dokumentide käik veelkord siin läbi.Ma lihtsalt ei saa aru,meil oli ka üldkoosolek-valiti uus esimees,teised juhatuse liikmeid jäid vanad.Minul kui juhatuse liikmel on ID kaart aga esimehel ei ole.Nagu ma aru sain peab osa dokumente esitama elektrooniliselt.Protokoll ei ole minu arvutis sees ja kas siis kogu seda materjalide pakki ei võigi posti teel saata.Seda kandeavaldust ei oska ma ka teha.Teen apsu ja siis veel tuleb välja et olen riigireetur.Kui on võimalik,ehk saaks veelkord punktide kaupa see toimingute jada paika.Tänan



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas pimeloom » 07 Nov 2009 16:59

Austet Maali.

Kui teil uuel juhatuse liikmel ei ole id-kaarti, siis ei saa ta kandeavaldusele digitaalselt alla kirjutada ja seega ei saa teie kandeavaldust registrile digitaalselt teha.
Seega jääb teie jaoks tavapärane notaris käimine ja siis registrisse.


LIhtsalt hea inimene :P

jana28
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:09 Dets 2008 03:00
Asukoht:kesk4

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas jana28 » 08 Nov 2009 02:36

Maali. vaadage failihaldus. seal on kandeavalduse näidis.



Maali
Üüriline
Üüriline
Postitusi:28
Liitunud:11 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Läänemaa

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas Maali » 08 Nov 2009 17:25

Tänan Teid,et juhendasite mind õigele teele.Tegin näidistest koopiad ja nüüd hakkan neid siis korralikult studeerima.Aitäh



TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 19 Jaan 2010 21:35

niih, endal see protsess nüüd seljataga ja paneks punkthaaval kirja, kuidas läks.
1. Vana juhatuse liikmena lähed https://ettevotjaportaal.rik.ee/ ja alustad seal kande, lisad uued liikmed ja kustutad vanad.
2. Laed lisatava dokumendina üldkoosoleku protokolli või sellest väljavõtte, mis puudutab uue juhatuse valimist. Mina kasutasin pdfi konverditud wordi faili. Protokoll peab olema digitaalselt allkirjastatud koosoleku juhataja ja protokollija poolt. Järgmisena tuleb nüüd valikuvariant. Kas kõik koosolekust osavõtjad annavad digiallkirja või tuleb see osavõtjate nimekiri toimetada eraldi Maakohtu registriosakonda.
3. Maksad ära riigilõivu sealsamas kande tegemise keskkonnas.
4. Kinnitad kande
5. Kui suutsid koguda koosolekust osavõtjate digiallkirjad, siis peaks varsti tulema kande kinnituse kohta teade
6. Kui ei suutnud digiallkirju koguda, tuleb teade puuduste kõrvaldamise kohta, mispeale tuleb toimetada siis koosolekust osavõtjate allkirjadega originaal Maakohtu registriosakonda. Mina viisin selle ise kohale ja sain vastu kinnituse dokumendi vastuvõtmise ja registreerimise kohta.
7. Tuleb teade kande kinnituse kohta



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas Heino » 20 Jaan 2010 07:08

Kas see ÜK protokoll tuleb igaljuhul lisada, isegi siis kui vana juhatus jäi aga pikendati volituste aega?


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas lasnakas » 20 Jaan 2010 07:27

Heino kirjutas:Kas see ÜK protokoll tuleb igaljuhul lisada, isegi siis kui vana juhatus jäi aga pikendati volituste aega?
Jah.
Kusjuures mõtlesime, et aitab neile ÜK protokolli väljavõttest ainult juhatuse volituste pikendamise kohta, aga ei. Register nõudis tervet protokolli originaali ja üldkoosolekust osavõtjate nimekirja originaali koos allkirjade ja volitustega.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas Heino » 20 Jaan 2010 07:57

Ja seda kõike ei saa siis ikkagi elektrooniliselt saata, kuna osavõtjate allkirju elektroonselt saada on pea võimatu? Selge pilt!


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 20 Jaan 2010 10:29

Kuna sellisel kujul asjaga kokku ei puutunud, siis ei oska kommenteerida aga loogiliselt võttes on tegemist tagasivalimisega kui koosolekul oli valimistega seotud protseduur. Aga samas oli mul selle protsessi jooksul mitmeid ebaloogilisi/vastuolulisi asju niiet mütsi ma sööma ei hakka.

Ja mina tegin protokollist väljavõtte mida aktsepteeriti...



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas Heino » 20 Jaan 2010 10:46

Ja viimane küsimus, et kas RIK-ist peavad läbi astuma kõik uued/vanad/tagasi valitud liikmed või saab kõik ära teha ka üks liige?


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 20 Jaan 2010 11:32

elektroonilist kannet saab alustada ainult vana, registreeritud juhatuse liige.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas Heino » 20 Jaan 2010 11:36

TMärss kirjutas:elektroonilist kannet saab alustada ainult vana, registreeritud juhatuse liige.
... ja lõpetada ka või? Minu küsimus oli, et kas piisab ühest juhatuse liikmest või peavad kõik uued ja tagasi valitud ka RIK-ist läbi astuma?


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas lasnakas » 20 Jaan 2010 17:34

Heino kirjutas:Ja viimane küsimus, et kas RIK-ist peavad läbi astuma kõik uued/vanad/tagasi valitud liikmed või saab kõik ära teha ka üks liige?
Ainult üks juhatuse liige, kui B-kaardile pole kirja pandud teisiti.
Enamusel on B-kaardil, et juhatuse liige esindab osaühingut üksinda, kui registrisse ei ole kantud teisiti.



JanekK
Liige
Liige
Postitusi:70
Liitunud:06 Veebr 2009 20:29
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas JanekK » 20 Jaan 2010 21:07

TMärss kirjutas:elektroonilist kannet saab alustada ainult vana, registreeritud juhatuse liige.
Saab ka uus juhatuse liige seda kandeavaldust alustada...
Meie viisime järgmine päev volitused ja registreerimislehed eraldi juurde.



TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas TMärss » 20 Jaan 2010 23:47

JanekK kirjutas:Saab ka uus juhatuse liige seda kandeavaldust alustada...
Meie viisime järgmine päev volitused ja registreerimislehed eraldi juurde.
Mismoodi nad saavad ennast e-äriregistris ennem juhatuse liikmeks möllida kui pole otsust nende juhatuse liikmeteks kinnitamise kohta misjärel alles siis nad saavad ligipääsu veebikeskonnas ühistu andmete muutmiseks?



JanekK
Liige
Liige
Postitusi:70
Liitunud:06 Veebr 2009 20:29
Asukoht:Tallinn

Re: elektroonilise kandeavalduse tegemine

Postitus Postitas JanekK » 21 Jaan 2010 09:14

TMärss kirjutas:
JanekK kirjutas:Saab ka uus juhatuse liige seda kandeavaldust alustada...
Meie viisime järgmine päev volitused ja registreerimislehed eraldi juurde.
Mismoodi nad saavad ennast e-äriregistris ennem juhatuse liikmeks möllida kui pole otsust nende juhatuse liikmeteks kinnitamise kohta misjärel alles siis nad saavad ligipääsu veebikeskonnas ühistu andmete muutmiseks?
Peale üldkoosolekut on ju otsus olemas... Siis,et mitte raisata aega ja raha ,et minna Notari juurde kogud kõik uued juhatuse liikmed kokku ja teed selle kandeavalduse online ära. vajalik on,et ka protokollija ja koosoleku juhataja oleks juures või vähemalt omaks võimalust digitaalselt allkirjastada protokoll. Kui tegema hakkad seda Kandeavaldust siis ta viskab seal teate,et kas sul ikka on õigused ....jah on kuna sul on üldkoosoleku otsus.



Vasta