juhatusse valimine

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
antsel
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Jaan 2010 22:34
Asukoht:järvamaa
juhatusse valimine

Postitus Postitas antsel » 27 Jaan 2010 18:43

Tere.Mure järgmine.Meil 8-korteriga elamu ühistu,väikeses Eesti alevikus.Ühistu juhatusse on valitud kaks liiget,kellest üks on juba paar aastat siit ära kolinud ja ei võta ühistu juhtimisest seega ka osa.Teine (juhatuse esimees) soovis ka ameti maha panna.
Enne jõule üldkoosolekul siis jõudsime kokkuleppele.et olen nõus olema teiseks juhatuse liikmeks(kuna hetkel lapsehoolduspuhkusel) ja esimeest aitama maksude korjamisel.Nüüd uuel aastal tuli ta mu juurde jutuga,et ka tema hakkab millalgi see aasta kolima ja ma pean asja tervenisti enda peale võtma.Lubasin selle peale mõelda aga paari päeva pärast toodi mu postkasti juba maja elektriarve ja teenusarve.Kui läksin küsima,et kuidas ja miks, ulatas ta mulle põhikirja ja registrikande ja ühistu loomispaberid.Viimase koosoleku protokolli, mille koostasin mina oli ta ümber kirjutanud ja märkinud uuteks juhatuse liikmeteks minu ja naabri kellele kuulub kaks korterit siin majas,kuid kes ei ela ise ka siin.Ning kes ei käinud isegi viimasel koosolekul.Siis küsisin aastaaruandeid, et saada mingit ülevaadet ühistu tegemistest.Seepeale andis ta lahkelt kõik paberid mulle ja teatas, et tee siis ka 2009 aastaaruanne ise.Aga ma ei oe ju veel otsustanudki,kuid tundub,et mind ja seda teist naabrit on tema poolt juba juhatusse valitud. :?: .Kuidas nüüd käituda?Ma arvan,et ma üldse ei tahagi seda jama üle võtta(ma plaanin ka paari aasta pärast ära kolida).Ning kui pole kedagi kes suudaks ja oleks nõus üle võtma, mis siis saab?Sest just nii see olukord siin paistab.Ning nii väikses kohas pole ka haldusfirmasid.Teenuseid pakkuv firma meie maja üle võtta ei taha,kuna arvab,et keegi ei jõuaks selle teenushinda kinni maksta ja neil võib ka õigus olla.
Kas viin paberid lihtsalt tagasi ja teatan, et ei võta asja üle ja ongi kõik?Allkirju ju kusagil paberil pole.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas pimeloom » 27 Jaan 2010 19:03

antsel kirjutas:Tere.Mure järgmine.Meil 8-korteriga elamu ühistu,
Kas on ikka kindlalt tegemist elamuühistuga, mitte korteriühistuga?



antsel
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Jaan 2010 22:34
Asukoht:järvamaa

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas antsel » 27 Jaan 2010 22:56

Vabandan.On ikka korteriühistu.



Rain
Liige
Liige
Postitusi:76
Liitunud:04 Apr 2007 03:00
Asukoht:Eesti
Kontakt:

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas Rain » 27 Jaan 2010 23:28

Vastu teie tahtmist ei saa tõepoolest ükski koosolek teid juhatusse valida. Sageli on inimeste korteriühistu juhatuses osalemise motivatsiooniks oma maja asja ajamine. See entusiasm võib mõne aastaga taanduda, sest enamasti tehakse seda kõrvaltegevusena. Tundub, et kui soovite, et majas asjad edasi toimiksid, peaksite leidma olukorrale lahenduse. Üheks võimaluseks on ise tegutsema hakata. Tänapäeval pole aga võimatu, et leiate endale teenusepakkuja ka mujalt, sest internet võimaldab sõltumata vahemaast erinevaid teenuseid osutada.


www.korteriyhistu.net - muuda ühistu tegevus läbipaistvaks! Alusta juba täna, tasuta.

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas pimeloom » 28 Jaan 2010 10:13

antsel kirjutas: Enne jõule üldkoosolekul siis jõudsime kokkuleppele.et olen nõus olema teiseks juhatuse liikmeks(
Mida kujutab ette see kokkulepe? Taetavasti üldkoosolek valib juhatuse. Kas sinu jutust peab aru saama nii, et te üldkoosolekul vaid arutlesite juhatuse liikmeks olemise teemal, aga juhatuse valimisi ei toiminud?
Tavaliselt on ikka nii, et ühistu põhikiri sätestab selle kui pikaks ajaks juhatus valitakse. Kui see aeg hakkab ümber saama, peab juhatus kokku kutsuma üldkoosoleku ja valima uue juhatuse. Kui sind ei ole juhatusse valitud, siis ei olegi sul vaja ega õigust midagi üle ega enda kanda võtta. Kui sa oled aga üldkoosoleku poolt juhatusse valitud, siis loomulikult pead nii sina kui ka teised juhatuse liikmed oma kohustusi täitma. Kui aga teil üldkoosoelkul valimisi ei toimunud, siis tuleb kokku kutsuda uus üldkoosolek ja valida juhatus.



antsel
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Jaan 2010 22:34
Asukoht:järvamaa

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas antsel » 28 Jaan 2010 11:03

Üldkoosolekul valiti juhatusse praegune esimees ja mina.Protokollisin mina ja niisuguse koosseisu vastu pole mul midagi.Aga nüüd on ta koosolekuprotokolli ise ümber kirjutanud ja juhatusse kirjutanud minu ja naabri kes pole koosolekust isegi osa võtnud ja kes tagatipuks elab soomes ja ei käib siin aastas vast kokku kuu aega.Seega tema nõusolek pole ka antud.Selline koosseis mulle ei sobi kuna peaksin kõik ise ära tegema aga ma pole saanud korralikult veel asjadega tutvudagi.Pabereid ei saa ju niisama omavoliliselt muuta ja enda asemel lihtsalt kellegi teadmata otsuseid teha.Praegu on aga nii just tehtud.Teiseks ei tea ma kas ma sellega hakkama saan.Meil pole ju raamatupidajat ka.Temal tegi selle mingi tuttav, kes tema lahkumise korral seda kindlasti rohkem tegema ei hakka.Ma ei tea ju sellest asjast just eriti palju ja suht raske on siin selle pisikese tegelase kõrvalt asjadesse süveneda.Vaja seadused endale selgeks teha ja juba tulebki uus kuu, kus ma peaksin arveid hakkama jagama.ja siis veel see jutt,et tee eelmise aasta aruanded ka ra.No ma ei tea. Ma ju ei oska ja ei tea kust alustama peaksin.Muidugi pole mul ükskõik mis majas toimub aga üksi ma selle vankriga hakkama ei saa vist.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas pimeloom » 28 Jaan 2010 12:24

Raske juhus teil, antsel. Protokolli omavoliline muutmine on selle võltsimine ehk siis seaduserikkumine, mis on kriminaalkorras karistatav.
Mina näen siin küll ainukese lahendusena uue üldkoosoleku kokkukutsumist, ja seal tuleks siis valida uus juhatus ning arutada ka selle protokolli võltsinud juhatuse liikme kohta politseisse pöördumist.
Kurb on see, et sa ise oma võimetes kõhklema oled hakanud. Tegelikult on see algus ilmselt kõigil raske, aga raskused on ületamiseks. Raamatupidaja peate endale kindlasti leidma, ilma temata teie olukorras ei saa.


LIhtsalt hea inimene :P

toktok
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:10 Jaan 2009 21:30
Asukoht:Tallinn Salme 6

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas toktok » 29 Jaan 2010 19:34

Tere, juhtusin poolkogematta siia foorumisse aga teema hakkas huvi pakkuma.Minu soovitus, Ärge kartke seda juhtimist üle võtta. Minagi hüppasin vette tundmatus kohas, sest kedagi teist lihtsalt polnud.Nüüdseks läheb juba seitsmes aasta.Piisavalt on internetis abimaterjali ja juhiseid ja abivalmis inimesi leidub ka.Ka mina soovitan uut üldkoosolekut.Juhatuse esimees võltsides dokumente käitus kriminaalselt ja teie otsustada kas annate asja politsei kätte või piirdute üldkoosolekul äbistamisega,võimalik et ta ei andnud endale selget aru mida tegi.Ning veel üks soovitus.Vormistage kindlasti dokumentide üleandmise ja vastuvõtmise akt. Kuna teie raamatupidamist tegi keegi kuskil soovitaks ka raamatupidamine revisjoniga üle võtta ja leida ikka professionaalne raamatupidaja.



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: juhatusse valimine

Postitus Postitas suisse » 30 Jaan 2010 00:05

Üldkoosoleku protokoll peab olema allkirjastatud nii koosoleku juhataja kui protokollija poolt. Kui ta on muutnud protokolli, siis sina sinna alla ei kirjuta ja sellega ei peaks ta saama ka andmeid MTÜ registris muuta. Kontrolli igaks juhuks www.rik.ee (näeb kehtivaid andmeid tasuta). raamatupidaja ja juhatuse praegune liige peavad andma akti alusel üle süstematiseeritud raamatupidamise dokumentatsiooni, bilansi, asjaajamise (lepingud, koosolekute protokollid, liikmete registrid, liikmete avaldused, kirjavahetus, jms.) ja arhiivi. Kui teil on revident/revisjonikomisjon, siis need peab sellesse protseduuri kindlasti kaasama. Alustasin ka omalajal 1996.a. täiesti nullist, aga organiseerisin KÜ asutamise ja korteriomanikud valisid mu juhatusse, kuhu kuulun praerugi vaatamata sellele, et müüsin korteri 2000 aastal ning olen teinud kogu aeg KÜ raamatupidamist - kõik on õpitav. Asun küll kaugel, kuid küsimustele võin e-maili teel vastata. Ei tasu karta, et ei sa hakkama - tähtis on see, et kõik dokumendid ja nõuded-kohustused antakse korralikult üle.



Vasta