Teine korduskoosolek?

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
affins
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:30 Okt 2006 02:00
Asukoht:Mustamäe
Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas affins » 26 Apr 2010 10:30

Tere!
Korraldasin üldkoosoleku - kvoorumit loomulikult kokku ei saanud.
Korraldasin siis korduskoosoleku - juhtus aga selline aps sisse, et ma eksisin korduskoosoleku etteteatamise aja suhtes ühe päeva võrra ning registripidaja keeldus kandeavaldust ( juhatuse koosseisu muutus) rahuldamast.

Küsimus tarkadele: kui korraldaksin nüüd teise korduskoosoleku, kus kõik oleks sisult ja vormilt OK, kas register seda aktsepteeriks?
Ma ei leidnud küll kusagilt mingit infot, et kui korduskoosolek lörri läheb, siis teise korduskoosoleku läbiviimine keelatud oleks ...
Rääkisin sel teemal ka abikohtunikuga, kes eitava määruse väljastas, kuid see ei osanud midagi kosta (või ei tahtnud). Tagus muudkui rauda, et tuleb otsast peale alustada, ehk siis uus koosolek ja uus korduskoosolek, sest esimesel niikuinii kvoorumit kokku ei saa. Mis arvate, või ehk mõnel see etapp läbitud kunagi?

A



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas pimeloom » 26 Apr 2010 11:01

Sellist etappi mul läbitud ei ole, seega kogemustest kõneleda ei saa.
Absoluutselt arusaamatuks jääb mulle see, kust registripidaja, ehk siis Maakohus, teadis seda mitu päeva sa varem üldkoosoleku kutsed välja jagasid?

Registrikande tegemiseks on avaldusele lisaks vaja üldkoosoleku protokolli, koos osavõtjate nimekirjaga ja volitustega. Üldkoosoleku protokollis ei peaks küll kuidagi kirjas olema koosolekukutse jagamise aeg.


LIhtsalt hea inimene :P

affins
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:30 Okt 2006 02:00
Asukoht:Mustamäe

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas affins » 26 Apr 2010 11:05

Point selles, et esimese ja teise koosoleku vahe oli täpselt 2 nädalat, põhikirjas on etteteatamise tähtajaks aga 15 päeva. Siit see ebaklapp ja see tuhniti registris välja.
Olgem täpsed!



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas pimeloom » 26 Apr 2010 11:57

See on ju siis küll hea uudis, et register on hakanud reaaalset tööd tegema.

Aga ilmselt paed siis ikka jah otsast alustama, eks MTÜS räägib ka vaid uuest üldkoosolekust kvoorumi puudumisel ärajäänu aemel, mitte uutest üldkoosolekutest.


LIhtsalt hea inimene :P

suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas suisse » 26 Apr 2010 22:57

Alustage otsast peale, saab kiiremini, kui katsetata teise korduskoosoleku läbiviimisega.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas leammj » 27 Apr 2010 14:36

Pole vaja siin ka nii kirjutada. seda teeb minuteada register koguaeg. Kontrollib aegu, põhikirja.
Kui sul on olemas määrus. Kutsu koosolek vastavalt määrusele kokku. Tee vigadeparandus ära. Hea muidugi kui sul on koheselt ka see kvoorum olemas. Käi korterist korterisse. Lase korteriomanikel võtta volikirjad. Sest sul tuleb ju nüüd uus koosolek. Ja nüüd järgi oma põhikirja. Tsiiviilseduses on kirjas koosoleku aegade järgimise arvestamine. Kui paned koosoleku välja 15 kuupäev ja kui ei tule kohale kvoorumit. Siis järgmine aeg hakkab lugema alles 16 kuupäevast alates.Pane lisaks veel mõned päevad. Tee järgmine kuu 1või 2 kuupäeval. Muidugi kui sul on koosolekute vahe 15 päeva. Kui seitse siis tee alles kusagil 25-26 kuupäev.
Muide abikohtunik vastas sulle õieti. Kõik otsast alates. Olen selle etappi läbinud. Ja tean ka teisi ühistuid , kes on läbinud.
Edu uue koosoleku läbiviimisel.



rajaleidja
Üüriline
Üüriline
Postitusi:33
Liitunud:10 Dets 2008 10:15
Asukoht:tallinn

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas rajaleidja » 27 Apr 2010 16:36

Nagu juba eelnevalt mainiti on kõige õigem alustada ostast peale. Egas meilgi oli kvoorumi kokkusaamisega probleeme, kuid siis otsustasime jõulisema meetodi kasutusele võtta.
Informeeri oma majaelanike juba varem kui seaduses näidatud 15 päeva. Lisaks kasutasime järgmist taktikat, panime igasse postkasti personaalse koosoleku kutse. Nädal aega ennem koosoleku toimumist käisime ukselt uksele ja küsisime otse, et kas omanik on koosoleku kutse kätte saanud ja kas on võimalik koosolekul osaleda. Kui aga omanikul polnud aega, siis palusime volitada kellegi teise Eks muidugi jagasime inimestele otse informatsiooni miks koosolek on vajalik jne. Valdav enamus elanikest polnud koosolekust midagi teadlikud ja kutset polnud lugenud jne. Siinkohal saime targemaks, et kui ikkagi personaalselt inimestele ei lähene, siis ei huvita neid ka mis KÜ üldse toimub. Järgmisest koosolekust võttis osa 95% elanikonnast (k.a volikirjadega volitatud isikud). Meile isegi üllatuseks oli, et valdav osa koosoleku osalejatest olid noored ja vinguvate pensionääride osakaal jäi väga nõrgaks.
P.S Ärge nüüd mõelge, et ma peaksin vimma pensionääridele, kuid kurb on tõdeda, et suurem osa neist ei taha muudatustega kaasa minna ja teevad kõik selleks, et midagi ei muutuks. Nii et edu ja jaksu teile.



affins
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:30 Okt 2006 02:00
Asukoht:Mustamäe

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas affins » 27 Apr 2010 20:10

Ok, tänud neile, kes reageerisid ja võtsid vaevaks kirjutada. Olen vahepeal siit-sealt veel inffi saanud ja uus teade juba ripub stendis. Mis puutub kvoorumi kokkuajamisse, siis ukselt-uksele ei kavatse käia, kuna muudki targemat teha. Korduskoosolek ajab kenasti asja ära, lihtsalt seekord jah ,,, et see üks päev puudu jäi. Pole viga, tuleb veidi põhikirja kaasajastamisega tegelda ja see nö omale mugavamaks teha. Seitse päeva etteteatamisaega nagu MTÜS ja mutt. Vinguvaid pensionäre õnneks pole ja egas praegu masu ajal, kus üürivõlglasi ka tekkinud, midagi suurt ja ilusat niikuinii ette ei võta. Toimetab niisama vaikselt ja maksab pangalaenu-intresse tagasi, mis heal ajal said võetud.
Ahsoo, olen ka praktiseerinud igasse postkasti personaalse kutse panekut täiendavalt päev-paar enne koosolekut - tolku malo :(



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas majaka » 27 Apr 2010 20:37

Aga mina panen koosoleku kuulutusse kohe kirja, et kui kvoorumit ei tule, siis korduskoosolek on... kuupäeval



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas pimeloom » 27 Apr 2010 20:49

majaka kirjutas:Aga mina panen koosoleku kuulutusse kohe kirja, et kui kvoorumit ei tule, siis korduskoosolek on... kuupäeval
See on ju geniaalne idee. Seadus ei ütle ju sõnagi selle kohta kui pikk peab kahe koosoleku vahe olema, räägib vaid etteteatamise ajast. Samas jälle tea kuidas registriosakond sellele reageerib affinsi jutu valguses.



affins
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:30 Okt 2006 02:00
Asukoht:Mustamäe

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas affins » 28 Apr 2010 10:33

Seadus ei ütle, aga meie panime lolli peaga põhikirja kirja, et korduskoosolek hiljemalt kuu aja jooksul ... või nõudis seda tollal MTÜS? Ei mäleta ja eks seadusi ole vahepeal ka muudetud.



affins
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:30 Okt 2006 02:00
Asukoht:Mustamäe

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas affins » 28 Apr 2010 10:41

Küsiks siis veel ka vuukide renoveerimise kohta: oskab keegi head firmat soovitada? Mul Laudon AS pakkumine laual aga veel? Pärnakate Dakt on ka tegija aga kuidagi loid viimasel ajal - ei taha kutsele reageerida. Tea, kas on juba täissöönud? Igasugustest Euroga algavatest prokektifirmadest hoiduks eemale.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Teine korduskoosolek?

Postitus Postitas Roland66 » 28 Apr 2010 16:59

Eks kevad ole läinud lahti ja tööd palju. Kuidas sa lased vuuke renoveerida, panevad vorstikese vuugi sisse, et vuuk soojem oleks või ainult hüdroisolatsiooni eesmärgil lased renoveerida. Mina laidaks hüdro tegemise maha, kui teha, siis ikka soojustamine vorstiga ja mastiks peale. Mingi firma Ex-work peaks tegema ja Narvas ka mingi firma vist tegeleb.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Vasta