juhatusest lahkumine

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
antsel
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Jaan 2010 22:34
Asukoht:järvamaa
juhatusest lahkumine

Postitus Postitas antsel » 12 Mai 2010 10:43

tere.
on selline mure,et kuna majas peale vana tegija lahkumist ei olnud majas inimest kes asja edasi ajaks olin ma nõus ja mind valiti enamus maja häältega juhatuse liikmeks.kõik olid asjaga nõus ja vastav paber sai ka tehtud.algul oli kõigi jutt roosiline et maksame kõik ilusti ja puha,millest nüüd pole haisugi.majas elavad vaid debiilikud ja mul närvid ei pea enam vastu.ja endal plaan ka ära kolida(mitte korterit maha müüa)tahaks seda asja kaelast ära saada.olen ainult maja elanike allkirjadega valitud juhatuseliikmeks,äriregistri järgi on seal ikka veel teine.
siit siis küsimus.kas saan ma lihtsalt asja lõpetada,või on asi keerulisem?
paluks asjalike vastuseid tähtsat ei ole vaja panna.
ette tänades



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: juhatusest lahkumine

Postitus Postitas Roland66 » 12 Mai 2010 11:26

MTÜ § 28. Juhatuse määramine ja pädevus
(31) Juhatuse liige võib juhatusest tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest enda määranud organile. Juhatuse liikmega sõlmitud lepingust tulenevad õigused ja kohustused lõpevad vastavalt lepingule. Juhatuse liikme lepingu ülesütlemisele kohaldatakse võlaõigusseaduses käsunduslepingu ülesütlemise kohta sätestatut. Eelmist lauset kohaldatakse ka juhatuse liikme tagasikutsumisele.

Kui ei ole pabereid ja avaldust äriregistrile esitanud, ära esitagi, pane igasse postkasti oma avaldus, et soovid lahkuda. Adresseeri avaldus üldkoosolekule ja ei näe mingeid takistusi.

Moraaliks ka teistele, keda valitakse juhatusse sõi soovitakse, et kandideeriks juhatuse liikmeks ja hirmsat raha lubatakse. Olge tagemad ennem, kui toimuvad juhatuse valimised, pange esimese küsimusena hääletamisele juhatuse liikme tasustamine ning tasu suurus. Juba klassikutest on teada, et hädas lubatakse palju, kuid kui jalad põhja tunnetavad, kipuvad lubadused meelest minema. Too lugu oli Peipsi kaluritest, kes tormi käte sattusid.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: juhatusest lahkumine

Postitus Postitas pimeloom » 12 Mai 2010 18:38

antsel kirjutas:tere.
on selline mure,et kuna majas peale vana tegija lahkumist ei olnud majas inimest kes asja edasi ajaks olin ma nõus ja mind valiti enamus maja häältega juhatuse liikmeks.kõik olid asjaga nõus ja vastav paber sai ka tehtud.algul oli kõigi jutt roosiline et maksame kõik ilusti ja puha,millest nüüd pole haisugi.majas elavad vaid debiilikud ja mul närvid ei pea enam vastu.ja endal plaan ka ära kolida(mitte korterit maha müüa)tahaks seda asja kaelast ära saada.olen ainult maja elanike allkirjadega valitud juhatuseliikmeks,äriregistri järgi on seal ikka veel teine.
siit siis küsimus.kas saan ma lihtsalt asja lõpetada,või on asi keerulisem?
paluks asjalike vastuseid tähtsat ei ole vaja panna.
ette tänades
Tähtsat ma ei pane, aga närima hakkan küll.
Kõigepealt avaldan kaastunnet, et sinusugune helge pea debiilikute sekka elama on sattunud.

Kui sina oled juhatuse liige ja on üldkoosoleku otsus sulle kui juhatuse liikmele tasu maksmiseks, siis kes keelab seda maksta? Või kes seda sinu arvates siis tegema peaks?
See, et juhatuse liikmete muutmine ei ole registrisse jõudnud, on ka sinu kui juhatuse liikme viga.

Juhatuse liige on valitav ametikoht. Sind saab juhatuse liikme kohalt vabastada vaid sind valinud organ, ehk siis üldkoosolek. Peate üldkoosoleku kokku kutsuma ja selle päevakorras peab olema siis juhatuse liikme ametist vabastamine ja uue liikme valimine.
Avaldustest postkastides ei piisa.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: juhatusest lahkumine

Postitus Postitas Roland66 » 12 Mai 2010 20:14

Ma ju kirjutasiin, et avaldus on vaja adresseerida üldkoosolekule, kui konkreetset juhatust ei ole, siiskõigile korteriomanikele teadmiseks. KÜ üldkoosoleku moodustavadki KÜ liikmed, liikmeteks on korterimoanikud.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: juhatusest lahkumine

Postitus Postitas pimeloom » 12 Mai 2010 21:19

Roland66 kirjutas:Ma ju kirjutasiin, et avaldus on vaja adresseerida üldkoosolekule, kui konkreetset juhatust ei ole, siiskõigile korteriomanikele teadmiseks. KÜ üldkoosoleku moodustavadki KÜ liikmed, liikmeteks on korterimoanikud.
Võta rahulikult, rüüpa suhkruvett ja naudi kevadet.

Ma ei olegi ju sinu eelnevat kirjutist hukka mõistnud ega valeks tembeldanud. Üldkoosolek on ikka konkreetne üritus, mis tuleb seaduses ette nähtud korras kokku kutsuda. Avalduse, olgu või üldkoosolekule adresseeritud, postkastidesse panek ei asenda üldkoosoleku kokku kutsumist.



antsel
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:21 Jaan 2010 22:34
Asukoht:järvamaa

Re: juhatusest lahkumine

Postitus Postitas antsel » 23 Mai 2010 10:54

Selgituseks veel, et -maksmine- ei tähenda minu tasu. Vaid arvete õigeaegset tasumist. Ühistu juhatus ei ole meil kunagi mingit tasu saanud! Seega asi ei ole minu, vaid inimeste enda kulutuste tasumises.Vett tahavad kasutada aga maksta ei taha, maja ja selle ümbruse heaperemehelikusest kasutusest ei saa rääkidagi.Ja selle mitte maksmise taga on üks perekond. Nüüd aga streigivad teised kuna keegi ei taha ju oma taskust teise kulutusi katta.Hetkel maksame ju kassa rahadest ka selle pere kulutused kuna muidu lõpetab vald meile teenuse osutamise ja siis on kogu maja ilma veeta. Kui aga teenusesse minna jutuga, et sulgeme selles korteris vee siis õeldakse, et kuidas me nii ikka teeme. Lahendage see ühistu siseselt ise ära.
See oleks nagu vaid minu maja ja teised on ükskõiksed üürnikud.
Aga kohe kui teine juhatuse liige jääb nüüd juunist puhkusele siis korraldamegi üldkoosoleku ja esitame enda avaldused. Kuid me teame, et siin majas pole inimesi kes selle üle võtaksid. Mis siis saab? Kui kinni hoida ei saa siis kellele ma need paberid üle annan kui uut juhatust valitud ei saa. Või see ei puutu enam minusse? :? See üpris segadusse ajav lugu. :?: :?: :?:



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: juhatusest lahkumine

Postitus Postitas Roland66 » 23 Mai 2010 17:50

Otsige KÜ esimees väljaspoolt maja, kui teil on lähedal veel maju, pakkuge mõnele naabermaja esimehele tööd ja leiba. Võlguolev korter kohtusse ja kui võlgu maksma ei hakka, korter müüki. Teiste korteriomanike nördimust ma mõistan, kes tahab teiste eest arveid maksta. Sulgege korteris kraanid, s.t. KÜ peatab teenuse osutamise, kuna teenuse eest ei maksta.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Vasta