Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator: Heino

Vasta
Kuuse
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Apr 2011 20:06
Asukoht: Laagri

Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas Kuuse » 03 Juun 2012 12:47

Küsisin kirjalikult k/ü juhatuselt korteriomanike üldkoosoleku protokolli ärakirja 14. päeva (MTÜseaduses sätestatud) pärast koosoleku toimumist. K/Ü juhatus ei vasta ei kirjale, ei võta ühendust, ei reageeri üldse, juhatuse liige ütleb, et ei pea andma ja ei anna.

MILLISED ON MINU SEADUSLIKUD VÕIMALIKUD TEGEVUSED, ET SAADA PROTOKOLLI ÄRAKIRI?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi: 1397
Liitunud: 29 Jaan 2006 02:00
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas Heino » 04 Juun 2012 21:03

Aga kas ei ole õige aeg juhatust vahetada?!


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Kytt
Revident
Revident
Postitusi: 184
Liitunud: 19 Juul 2011 23:48
Asukoht: Harjumaa

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas Kytt » 12 Juun 2012 02:18

Ole hea ja saada kirjalik nõue viitega KÜ põhikirjale, kus on selgelt kirjas, et sul on selline õigus. Seejärel samale kirjale (ja olemasoleva juhatuse ebapädavusele) viidates tuleb muidugi alustada kampaaniat uue juhatuse valimiseks.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi: 521
Liitunud: 08 Nov 2007 23:44
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas tull6 » 06 Mai 2013 09:28

Kas juhatuse koosoleku protokolle on liikmel õigus näha? Kas selle kohta on seaduses sätestatud seisukoht? Aitäh!



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi: 347
Liitunud: 16 Jaan 2012 15:45
Asukoht: Tartu

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas anne47 » 06 Mai 2013 10:31

Ühistu liikmel ei ole õigust nõuda juhatuse koosoleku protokolli.

Kui ühistus pole sisse seatud juhatuse vastuvõtu korda või korda selle kohta, kui kiiresti ja mis vormis peab juhatus vastama liikmete küsimustele, võiks üldkoosolek sellise korra kehtestada.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi: 1529
Liitunud: 02 Juul 2006 03:00
Asukoht: Tallinn

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas pimeloom » 06 Mai 2013 11:46

Korteriühistuseadus
§ 13. Korteriühistu otsused

(2) Korteriühistu juhatuse otsus jõustub kümnendal päeval, arvates päevast, mil see tehti teatavaks kõigile korteriühistu liikmetele põhikirjas sätestatud korras.

Ma ei näe mitte ühtegi põhjust miks peab juhatuse koosoleku protokolle ühistu liikmete eest varjama.


LIhtsalt hea inimene :P

tull6
Haldur
Haldur
Postitusi: 521
Liitunud: 08 Nov 2007 23:44
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas tull6 » 07 Mai 2013 10:19

anne47 kirjutas:Ühistu liikmel ei ole õigust nõuda juhatuse koosoleku protokolli.

Kui ühistus pole sisse seatud juhatuse vastuvõtu korda või korda selle kohta, kui kiiresti ja mis vormis peab juhatus vastama liikmete küsimustele, võiks üldkoosolek sellise korra kehtestada.
Anne see,et sina ja teised liikmed maksavad ja sul ei ole õigust nõuda teavet mõtle natuke laiemalt.

Minu mälu oli ka kinni jooksnud.Leidsin põhikirjast oma küsimusele vastuse aga ühistu esimees järjekindlalt ja pikema aja jooksul väidab,et ei avalikusta ja see on tema kindel veendumus. Mis teha sellisel juhul? Revisjon ei ole taunimisväärset leidnud.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi: 347
Liitunud: 16 Jaan 2012 15:45
Asukoht: Tartu

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas anne47 » 07 Mai 2013 10:35

Ma ei väida ju, et pole õigust nõuda teavet.
Väidan, et pole hetkel seda küsitud seadusesätet, mis kohustaks esitama juhatuse koosoleku protokolli (nagu on olemas nõue esitada üldkoosoleku protokoll). Ma isiklikult ei näe põhjust, miks protokolle näitama ei peaks.
Ma olen ise ühistu esimees ja meie ühistus saadetakse juhatuse koosoleku protokoll kõigile juhatuse liikmetele ja revisjoni liikmetele peale koosolekut ning kui keegi liikmetest seda küsib, saadan ka talle.

Uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse eelnõus on selline punkt sees, et ühistu liikmel on õigus tutvuda kõigi ühistu dokumentidega.
Mõnele põikpäisele esimehele saab selle abil asju selgeks teha siis.

Kindlasti võiks vaadata põhikirja - juhatuse töö kohta info saamine võib olla seal lahti kirjutatud.
Ja kui ei ole, siis tõstatada teema üldkoosolekul. ÜK otsustele ju juhatuse liikmed peavad alluma?



freaksmart
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Sept 2010 22:31
Asukoht: Tallinn

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas freaksmart » 07 Juun 2013 15:33

anne47 kirjutas:Ma olen ise ühistu esimees ja meie ühistus saadetakse juhatuse koosoleku protokoll kõigile juhatuse liikmetele ja revisjoni liikmetele peale koosolekut ning kui keegi liikmetest seda küsib, saadan ka talle.
Sellisel juhul pole Teil ühtegi jõustunud KÜ juhatuse koosoleku otsust ning Teie ei tohi ühtegi otsuses väljatoodud tegevust ette võtta (teenuseid tellida, kulusid teha, kaupa osta, jne) kuna juba eelpool viidati (ja toodi välja ka vastav seaduse punkt), et KÜ juhatuse otsus jõustub üksnes siis kui ta on 10 päeva avalikult kätte saadav olnud.

Milleks võtta sõna (ja veel nii aktiivselt) asjades millistes Teie kursis ei ole?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi: 347
Liitunud: 16 Jaan 2012 15:45
Asukoht: Tartu

Re: Juhatuselt protokolli ärakirja küsimine

Postitus Postitas anne47 » 07 Juun 2013 15:55

Kas juhatuse otsuste teatavaks tegemine (mis tavaliselt käib teadete tahvlile info paneku ja meilide saatmise teel) = juhatuse koosoleku protokolli saatmisega kõigile ühistu liikmetele?

Juhatuse otsused tuleb teatavaks teha 10 päeva jooksul vastavalt põhikirjas sätestatule. Meie põhikirjas pole otsuste teatavaks tegemise viisiks protokolli paljundamine, vaid info jagamine teadete tahvlil ja nii seda ka tehakse.

Millised otsused meil siis kehtetuks muutuvad sellega, et me protokolli koopiat ei levita?



Vasta