Juhatuse liikme tagasiastumine

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn
Juhatuse liikme tagasiastumine

Postitus Postitas Valge » 29 Apr 2006 17:54

Andsin täna üldkoosolekul avalduse astuda juhatusest tagasi kuupäevaga 30.04.2006. Põhikiri ütleb, et üldkoosolek otsustab juhatuse tagasiastumise küsimuse. Ma usun et on olemas seadus mille alusel ma saan sealt välja astuda, sest üldkoosolek mind minema ei lasknud. Aidake leida seadus mis mind vabastab sellest hullumajast. Närvid on läbi inimeste tänamatusest, peale selle olen kolm aastat tasuta tääd teinud ja palka nad mulle ei määra ja ära ka ei lase.[color=red:35b115b657][/color:35b115b657]



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 03 Mai 2006 18:08

Minu teada sellist seadust ei ole ja seadus ütleb, et juhatuse valib üldkoosolek. Register saab juhatuse liiget kustutada ainult protokolli alusel.
Võib-olla uurida veel registrist, et mida nemad välja pakuvad!?


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

reval
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:19 Mär 2006 02:00
Kontakt:

Postitus Postitas reval » 03 Mai 2006 20:42

Minu teada ühistute puhul ei olegi sellist asja nagu juhatusest tagasiastumine. Esimees valitakse vabatahtlikuna mitte sunniviisiliselt, seega ei ole tagasiastumine probleem. Seadust selle kohta nüüd küll ei tohiks olla.Parem tehke uus koosolek ja äelge otse, et Teie enam asjadega ei tegele ja peab uue esimehe valima.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 03 Mai 2006 22:03

See kas Kõ-l on esimees või mitte on juhatuse otsus ja sellega polegi probleemi. Ennetähtaegselt saab aga juhatus tagasi astuda kui üldkoosolek sellega nõustub. (loen meie kiibakat põhikirja)
Vähe sellest, et me väljendasime oma soovi üldkoosolekul suuliselt ja ka kirjalikult, ei olenud nõus üldkoosolek meid ennetähtaegselt tagandama. Mida veel???
Teeme järgmise koosoleku ja kui nad ikka ei ole nõus kuhu siis?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 03 Mai 2006 22:26

Aga küsiks siis nii, et millega nad põhjendasid seda tagasiastumis palve mitte rahuldamist?

Kõige hullem variant oleks, et hakata passivseks. Hädavajalik ära teha ja kogu lugu.

Uurisin seda asja veel ja nagu ma aru sain siis seda seadus ei reguleeri.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

reval
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:19 Mär 2006 02:00
Kontakt:

Postitus Postitas reval » 03 Mai 2006 23:03

Tehke uus avaldus tagasiastumiseks ning mingi põhjendus (nt.teovõimetus) ja kas nad kirjutavad alla või mitte see on nende probleem ja ongi kõik.Pange avaldusse kuupäev millal lõpetate tegevuse ja soovitage valida koheselt uus juhatus.Vastasel juhul jääb ühistu tegevus katki.

Kui nad hakkavad tõesti põhikirjaga pinda käima või kohtuga ähvardama, siis kõige lihtsam on minna selle põhikirjaga juristi juurde ja ma olen 100% kindel, et jurist loeb sealt üsna mitu lõiku välja mis on vigased ja räägivad Teie kasuks.



urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas urmas88 » 04 Mai 2006 16:05

Peate põhikirja korralikult lugema. Kas seal on määratud juhatuse volituste aeg? Registritoiminguks on ikkagi vaja üldkoosoleku või kohtu otsust. Igal juhul tehke hagiavaldus kohtule, kui üldkoosolek ei ole suutnud teie asemele uut juhatuse liiget valida kahel üldkoosolekul. Hagiavalduses võite vajadusel taotleda ka ühistu lõpetamist


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 04 Mai 2006 17:53

Siit ka siis moraal, et põhikirja ei tasu selliseid punkte panna.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 05 Mai 2006 16:02

Uurisin seda asja veel ja sain sellise vastuse:

[i:c311b80761]Kas Teil on ka kirjas aeg kui kaua üks juhatus kestab?
Äriseadustiku järgi on igal juhatuse liikmel õigus tagasi astuda. Selleks ei pea olema üldkoosopleku otsust, üldkoosolek peab selle võtma teadmiseks ja astuma selleks samme, et juhatuse liige saaks vabastatud ja uus juhatus valitud.
Ma ei tea kas Teie koosolekul oli selline päevakorra punkt või ei. Kui oli
siis see õigus teil on, koosolek ei saa iialgi otsustada, et sa pead jätkama. Sul on õigus 30 päeva mõõdudes põõrduda notari poole avaldusega, et tehtaks parandus B kaardil.[/i:c311b80761]

Äkki kommenteeriks keegi seda veel.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas urmas88 » 05 Mai 2006 16:34

Äriseadustiku järgi on juhatuse tagasikutsusmine paremine kirjas, kuid äriseadustik ei reguleeri mittetulundusühinguid. Välja arvatud peamiselt registrikandeid puudutavad paragrahvid.

Juhatus saab tagasi astuda (koos äriregistri kandega) vaid üldkoosoleku või kohtu otsusega. Teil lõppkokkuvõttes järgmised arenguvariandid
1. Jätkate nii nagu seni ehk teete tasuta tääd
2. Määrate juhatuses endale täätasu ja juhite ühistut edasi
3. Olete juhatuses edasi, kuid tegeläiku tää teeb ära haldusfirma
4. Lahkute ja üldkoosolek paneb teie asemele uue inimese
5. õldkoosolek ei kinnita teie lahkumist, annate asja kohtusse ja üldkoosolek leiab siis uue inimese
6. õldkoosolek ei kinnita teie lahkumist, annate asja kohtusse ja ühistu läheb sundlõpetamisele

Juhul, kui on eeldada, et toimub variant 5 või 6, siis kutsuge kokku üldkoolek teie lahkumise kinnitamiseks ja uue juhtause määramiseks, mille dokumentatsioon alates kokkukutsumisteatest kuni protokollini peab olema väga hästi koostatud, et pärast ei teki hagiavaldusega probleeme.


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 06 Mai 2006 14:51

Kui võimalus siis andke siis teada ka mida ette võtsite ja kuidas asi lahenes.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 19 Mai 2006 21:43

Juhatuse liige ei saa hakata passiivseks, sest on seotud vastutusega. Tähtis on ikka see, mis ajani kehtivad juhatuse volitused. Siis peab niikuinii uue juhatuse valima. Kuid kuna juhatusse kuulumine on vabatahtlik, siis peaks kja sealt välja astumine olema vabatahtlik? Vastutus jääb juhatuse liikmele alles ka pärast ametist vabastamist.



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Postitus Postitas elly » 24 Mai 2006 16:29

mul on nüüd ka üks ainus tahe: saada sellest ametist vabaks, kuid..
olen ainus juhatuse liige, koosolekul ütlesin, et valigu kedagi teist, kuna mina enam ei jätka.
Koosolek vaikinud, otsust vastu ei võtnud. Teisel kooolekul oli sama jama. Mina täätada ei soovi, ei soovi ka selle aasta majandukava täita. On üks ainus tahe, et saada vabaks.
Volitused kehtivad veel ühe aasta. Kas saab minda kuidagi karistada ja nt. mingit trahvi nõuda, kui ma olen juhatuse liikmeks edasi, kuid ei tee enam majas midagi, lihtsalt ootan kuni volituste lõppemiseni.
2. küsimus: kas ma saan oma otsusega (ilma koosolekuta) sõlmida leping mingi haldusfirmaga. Põhikirjas on meil nii, et iga otsus peab koosoleku kinnitatud olema. Koosolek aga sellist otsust kinnitada ei taha, kuna ei taheta haldusfirmale maksta. Mina täätasin ka tasuta, enam ei suuda. Kas ongi ainus viis päärduda kohtusse, et too mind vabastaks? :cry:



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 24 Mai 2006 23:59

Vaikimine tähendab nõusolekut. õldkoosolek ei saa jätta sinu avaldust vastu võtmata ja rahuldamata. Vastasel korral peab see olema väga põhjendatud. Ka peab kõik olema protokollitud.
Kui üldkoosolek ignoreeris sind, võiksid ehk tõesti sõlmida lepingu haldusfirmaga ja rahulikult maja asjadel minna lasta, tellida kõik teenused ja eks siis majarahvas otsustab, kas valib uue juhatuse või lepib sellega. Kui sina uueks valimiste ajaks nõusolekut ja allkirja protokollile ei anna, siis peaks samuti olema kõik sinu jaoks lõppenud.
Loomulikult võid sa ka üldse ignoreerida üldkoosolekut, kus peaks valitama uus juhatus. Kui nad seda ei suuda, võib ka algatada ühistu lõpetamise.



Kasutaja avatar
truude
Üüriline
Üüriline
Postitusi:9
Liitunud:16 Juun 2006 03:00

Postitus Postitas truude » 11 Juul 2006 23:12

õldkoosolek ei saa juhatuse liiget valida tagaselja ega vägisi .
Olen samas olukorras juba üheksa aastat . Loobun kohe , kui leian asemiku .



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 12 Juul 2006 01:00

Pigem kirjeldasime olukorda kus juhatusse on valitud, kuid ära ei lasta.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 21 Jaan 2007 16:27

Jah, olukord ongi selline, et ei saa ametist kuidagi priiks. Siit soovitus kõigile, kes võtavad ühistu vedada - arvestage, et reeglina olete ühstuga pikaks ajaks laulatatud.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas pimeloom » 21 Jaan 2007 19:03

See asi ei saa olla nii karm. Kui just ennast vägisi valida ei lase. Juhatuse valib üldkoosolek teatud ajaks (1-2 aastat tavaliselt). Peale seda tuleb korraldada uus üldkoosolek, kus valitakse uus juhatus. Kedagi ei saa valida vastu tema tahtmist. Valimisel kandideerimiseks peab andma kandidaat oma nõusoleku.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 21 Jaan 2007 19:59

Nii, meil oli valimiskoosolek. Juhatusel sai aeg täis. Toimusid uued valimised ja kandidaatide ülesseadmine. Seati üles samad kandidaadid ja need ka uuesti tagasi valiti. Noh, laiutasime käsi, kuid kuna juhatuse tääle äeldi häid sõnu, soostusime jätkama.
Paar nädalat hiljem oli seesama juhatus maailma kõige hullem, sest tahtis suurt laenu võtta ja maja korda teha. Koosolekul mindi isiklike solvanguteni ja seesama paar nädalat tagasi valitud juhatus otsustas, et ei jätka mingil tingimusel. Isiklikult arvan,et ei ole võimalik täätada, kui enam pole usaldust, pigem on vaenulik õhkkond. õldkoosolek siiski juhatusele umbusaldust ei avaldanud, kuid ära ka ei lasknud. Enne pidavat tellima audiitorkontroll. Meie juttu sellest, et anname kohe asjaajamise uuele juhatusele üle, "et me enam ei saaks ühistu raha raisata ja majaelanikke võlgadesse lasta", ei tahetud kuulda. Seega siis me nüüd olemegi hingekirjas edasi, kuigi kõigil on sügavalt ükskõik, mis toimub. See tähendab, et juhatus ei tääta ikka. Forsseerime nüüd aastaaruande tegemist ja oleme kokku leppinud audiitorkontrolli toimumise aja, et ametist võimalikult kiiresti priiks saada. Näis, kas õnnestub?
Siin keegi ütles, et niipea kui leiab omale asemiku, loobub. No meil pole keegi majas soovi avaldanud seda ühistut vedada, usaldusväärset haldusfirmat ka pole läheduses. Kui tahad ise majas edasi elada ja et mõni intrigant ei hakkaks ühistut juhtima, siis tulebki ilmselt see koht jälle vägisi vastu võtta. Ega ma räägigi, et surmaähvardusel vaid ära lastakse. Ma lihtsalt tunnen end vastutavana maja hea käekäigu ja võetud pangalaenu ees. Võibolla olen ma naiivne, kuid olen kuulnud paljusid ühistu juhte sedasama kurtmas. Neid inimesi, kes julgevad teha ja oma tegude eest vastutada, pole just palju.



aasa
Revident
Revident
Postitusi:157
Liitunud:15 Okt 2006 03:00

Postitus Postitas aasa » 21 Jaan 2007 21:41

Tunnen Sirtsule kaasa, tegelikult nii ongi. Olen ise olnud ka 8 aastat juhatuses ja kaks korda tahtnud ameti maha panna. Kuid majas lihtsalt puuduvad inimesed, kes võiks asja pädevalt edasi vedada ja keegi ei taha ka. Tõepoolest vägisi ei saa kedagi valida ja kui ma ikka ei taha siis saaks lahti ka. Aga samas kui juhatuse esimehena jätkab keegi selline, kes maja hooletusse jätab siis... ise ju ka elan selles majas. Seega kõige lihtsam ühistu esimehe kohast lahti saada on lahkuda sellest majast. Kuigi igasuguste süüdistuse aja olen ilmselt üle elanud, aga siiani pole pidanud ka kiiresti hooldustasu tõstma. Kuid nüüd oleks vaja ka laenu võtta ja see see võib tekitada jälle probleeme ja väärarusaamu. Kuid ikka soovin Sirtsule kindlat meelt ja edu :lol:



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Juhatuse liikme tagasiastumine

Postitus Postitas k24 » 12 Nov 2007 22:29

Tõstan vana teema ülesse, et küsida, kas keegi on juhatuse liikme tagasikutsumisle mingi mõistliku lahenduse leidnud ?
Põhiseaduse § 29 järgi on Eesti kodanikul õigus vabalt valida tegevusala, elukutset ja töökohta. ....ja kedagi ei tohi sundida tema vaba tahte vastaselt tööle ega teenistusse. Teen uut põhikirja ja tahaks selle asja kuidagi fikseerida, et kui poole aasta peale peaks mõni juhatuse liige avalduse esitama, et kuis siis toimida ?



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Juhatuse liikme tagasiastumine

Postitus Postitas sirts » 12 Nov 2007 22:58

Kui mina asja uurisin, siis mulle öeldi, et kui oled nõusoleku andnud juhatuses olema, siis pead olema perioodi lõpuni. Uue perioodi lõpul aga nõusolekut ei anna ja keegi ei saa sundida. Iseasi on aga, et kellele sa selle üle annad? Kui keegi normaalne inimene vastu võtab, siis oled õnnega koos. Kui aga mõni selline, kes ei oska suhelda inimestega, siis parem vea ise hambad risti edasi või koli minema.



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: Juhatuse liikme tagasiastumine

Postitus Postitas tähelepanelik » 13 Nov 2007 00:59

Kulla Sirts, tegelikult ongi igas majas paar lolli, kes tunnevad huvi maja ja majaelanike heaolu vastu. Ülejäänud seltskond kõige paremal juhul hoiab suu kinni, kehvemal juhul aga tekivad küsimused miks see nii ja too naa on.
Kui need sinu sugused aktivistid ameti maha panevad, laguneb ka maja, nii et hambad risti edasi.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Juhatuse liikme tagasiastumine

Postitus Postitas sirts » 13 Nov 2007 12:52

Nojah.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Juhatuse liikme tagasiastumine

Postitus Postitas k24 » 13 Nov 2007 13:57

sirts kirjutas:Kui mina asja uurisin, siis mulle öeldi, et kui oled nõusoleku andnud juhatuses olema, siis pead olema perioodi lõpuni. ....
Võibolla, aga hästi ei tahaks uskuda, et asi nii karm on - tundub nagu põhiseadusevastane. Ma vaatasin Äriseadustikku ja VõS ning sõnastasin asja sedasi: Juhatuse liikmel on õigus mõjuval põhjusel ennetähtaegselt tagasi astuda teatades sellest juhatust ja esitades asjakohase avalduse äriregistri pidajale. Kui juhatuse liikme tagasiastumise tõttu jääb juhatusse alla kolme liikme (meil 3 min arv) tuleb uue juhatuse liikme määramiseks kokku kutsuda üldkoosolek.

...aga sellest ma aru ei saa, et ei saa ametit maha panna. Loodus tühja kohta ei salli ja alati leidub lahendus. Lõpuks paneb raha asja paika ja hea raha eest saab enamasti hea asja (juhi) kah.



Vasta