Juhatusest väljaastumine

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
olga131
Üüriline
Üüriline
Postitusi:43
Liitunud:19 Juun 2006 03:00
Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas olga131 » 03 Juun 2018 21:39

Tere!
Olen oma ühistus olnud 13 a juhatuseesimees. Nüüd sai mõõt täis ja soovin juhatusest väljaastuda.
Kuidas ma pean toimima? Millest alustama?

Ette tänades



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas ennkippel » 04 Juun 2018 21:32

Mina tegin kirjaliku avalduse ja esitasin nii elektrooniliselt pdf vormis liikmetel vähemalt 1 kuu enne tagasiastumist ja kirjaliku oma allkirjaga panin ka kausta ilusti. Tähtaeg tuleb 30 juuni. Sai ka ühe ühistuga mõõt täis, kahju headest inimestest seal.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas MargusT » 04 Juun 2018 23:05

Pöörduda tuleb üldkoosoleku poole. Üldkoosolek määrab juhatuse ja kutsub ka tagasi. Avaldus (tahe, soov jms) tuleb esitada ainult üldkoosolekule. Avalduse võib esitada suuliselt, kirjalikult jms, kuid tingimusel, et üldkoosolek saab sellest üheselt aru ning oleks kajastatud ka protokolliliselt. Mingit hääletamist siinjuures vaja pole.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas anne47 » 05 Juun 2018 11:09

Niisiis - alustuseks kutsuda kokku üldkoosolek.
Kui on selge, et esimehe lahkumise järel vajab ühistu uut juhatust või nt halduri palkamist, siis juhatuse valimised või halduri valimine pannagi selle üldkoosoleku päevakorda.
Juhatuse esimehe tagasiastumine ei pea olema päevakorras - sest see ei ole tõesti hääletatav küsimus.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas ennkippel » 05 Juun 2018 16:45

Juhtus nüüd siis selline asi, et tagasi astumise teate esitas ka teine juhatuse liige. Ühistul ongi 2 juhatuse liiget ja 30 juunil tahavad mõlemad lõpetada. Keeruline olukord, mis saab siis kui keegi juhatusse ei kandideeri ja haldusfirmat ka ei leita?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas MargusT » 05 Juun 2018 17:56

ennkippel kirjutas:Juhtus nüüd siis selline asi, et tagasi astumise teate esitas ka teine juhatuse liige. Ühistul ongi 2 juhatuse liiget ja 30 juunil tahavad mõlemad lõpetada. Keeruline olukord, mis saab siis kui keegi juhatusse ei kandideeri ja haldusfirmat ka ei leita?
Asi on lihtne juhul kui on kuni 10 korteriga elamu. Siis esindavad kõik ühiselt. Aga oleksin huivtatud ka näitest praktilisest elust, et kui on üle 10 korteriga elamu ja kõik juhatuse liikmed astuvad tagasi ja uusi valitud pole, et kuidas siis register käitub. Hea "ennkippel", anna meilegi teada, et kuidas teil asjalood peale võimuvaakumi tekkimist arenevad.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Juhatusest väljaastumine

Postitus Postitas ennkippel » 06 Juun 2018 14:24

Jah, maja on 8 korteriga, ise ma seal ei ela. Aga jamaks läks just raamatupidamise pärast ja seda teeb korteriyhistu.net kaugraamatupidaja. Nimelt üks kodanik ja selle esindaja ei olnud sellega rahul ja halvas kogu juhatuse töö teist aastat järjest, kusjuures juhatus ise ju seda ei tee. Probleem ka selles, et mina esitasin (tavaliselt 1 kuu) varakult materjalid üle vaatamiseks, pannes juurde märkuse otsida puudused enne koosolekut varakult, et saaks siis need korda teha koosoleku ajaks. Kodanik aga tuli järjekordselt jälle alles koosolekul oma puuduste lehega, ning siis on ju vaja korduskoosolek teha, ise aga käin ka graafiku alusel tööl ja ei sobi minule selline variant, nii et pidin loobuma selle ühistu juhtimisest. Raamatupidamist tehakse selle pärast, et majal 2 laenu pangast ja laenu ei taheta ilma tekkepõhise raamatupidamiseta anda. Nüüd siis olukord, kus juhatus ju vastavalt lepingule peab saatma juulis esitatud arved(muidugi arved ei jõua ka kohale, kuna meiliaadress ka minu tehtud ja uut pole keegi suvatsenud teha ja tarnijatele edastada) kaugraamatupidajale ja e-pangas ka arved tasuma, aga ei jää ühtegi kodanikku, kellel ligipääs pangale. Kui mina just kellegile enne lõpetamist seda ei loo, aga keegi ei ole sellest(juhatus liikmest olekust) huvitatud. Oleks variant teine raamatupidamise Firma võtta, kellele õigus arveid maksta anda. Kuid seda vist ei jõuta, koosolek 19 juuni.



Vasta