1. leht 1-st

Põhikirja muutmine

Postitatud: 13 Juun 2019 08:09
Postitas Anne111
Plaanis on korteriühistu põhikirjas ühe punkti muudatus, peaksin koosoleku kutsel päevakorrapunktina välja tooma põhikirja punkti X.XX muutmine.
Kuna plaanis on esialgu ühe punkti muutmine, oleks mõistlik koosoleku kutsel välja tuua põhikirja punkt sõna-sõnalt nõnda nimetatud uus versioon, et kõigil korteriomanikele oleks arusaadav, mis plaanis.
Kas sellisel juhul ongi hääletamisel/ kinnitamisel valik kas poolt või vastu.... arutelu ei saagi enam toimuda, mis sellel üldkoosolekul kinnitamisele/vastuvõtmisele kuulub... Kui olen välja toonud näiteks põhikirja muudatuse, et juhatus valitakse 3-aastaks, aga korteriomanike üldkoosolekul soovitakse siiski, et juhatus valitakse siiski 4 aastaks. Kas see on riigi poolt aktsepteeritav?
E-rikis saab dokumendid üles laadida ..avalduse teha...(pole ennem küll vormistanud). Kas seda saab vormistada ka notari juures koos juhatuse liikmete muutmisega? Kui palju see maksab?
Kas üleslaadimist äriregistris saab teha endine juhatuse liige, kes on kuni üldkoosolekuni ametis?

Re: Põhikirja muutmine

Postitatud: 17 Juun 2019 12:37
Postitas ennkippel
Juhatuse liikmeid saab valida ilma põhikirjata 3 aastaks ja põhikirjas sätestatult kuni 5 aastat. Elektrooniliselt igal juhul odavam, ainult riigilõiv(kas 7 € vist). Kui kõik korteriomanikud ei saa digiallkirja anda koosoleku protokollile, tuleb ka paberdokumentide saatmise postikulu 3,20 € oli vist. Saadad põhikirja ja vastava koosoleku protokolli registriosakonda(näiteks minul Rakvere, Pikk 32), millele lisad avalduse originaaldokumendi tagasisaatmise palvega. rikis pead muutmiskande avalduse tegema juhatuse liikmete ning põhikirja kohta ja lisad sinna näiteks wordi mustandid juurde(muidu ei lase vormistada(see elektroonilise süsteemi petmiseks)). Registriosakond vormistab dokumendid ära ja saadab originaal dokumendid sulle tagasi. Kindlasti tuleb koosoleku protokollis juhatuse liikmed panna koosoleku päevaga, tegin ükskord vea, et juhatuse liikmed vahetuvad 30 juunil ja register ei lasknud esimest avaldust läbi.

Re: Põhikirja muutmine

Postitatud: 18 Juun 2019 11:59
Postitas Heino
Lisan veel juurde, et kandeavaldust, saab sisestada ja edastada ükskõik, kes parasjagu keskkonda sisse logib.

Re: Põhikirja muutmine

Postitatud: 19 Juun 2019 23:14
Postitas Anne111
Aitäh selgituste eest. Veel tekkis üks küsimus. Kui muuta põhikirja ühte punkti, kas siis piisab selle muudetava punkti üleslaadimisest või siiski peab kogu põhikirja ümber trükkima?

Re: Põhikirja muutmine

Postitatud: 02 Juul 2019 10:15
Postitas Heino
Uus versioon põhikirjast tuleb ikka registrile esitada. Seega trükkige ümber.