1. leht 1-st

Juhatus ja koosolekud

Postitatud: 19 Juun 2019 23:26
Postitas Klaas
Tere.
Toimus koosolek, kus valiti uus juhatus. Aga tänaseks pole nn uus juhatus ennast ametlikul ära registreerinud. Möödas on 1.5 kuud.
Ise teevad nn juhatuse koosolekuid, teevad otsuseid.
Lähiajal tulemas üldkoosolek, kus peaks kinnitama majandusaasta aruannet ja lisaks muud teemad.
Küsimus... Kas need otsused mida teevad nn juhatuse koosoleku ja üldkoosolekul on seadusega kooskõlas?

Re: Juhatus ja koosolekud

Postitatud: 20 Juun 2019 08:08
Postitas Heino
Juhatus kinnitatakse üldkoosoleku poolt. Kõik muu on informatiivne pool. Kuna tulemas on uus üldkoosolek, siis saate uurida - milles probleem on.

Re: Juhatus ja koosolekud

Postitatud: 20 Juun 2019 16:58
Postitas Klaas
Hey.
Põhikirjas selline punkt: Isikud, kes ei ole ühistu liikmed ja keda ei ole kutsutud üldkoosolekule päeva korras märgitud juhatuse otsusega. ei või osaleda üldkoosolekul ilma üldkoosoleku vastava loata.
Minu küsimus. Kas korteri omanik võib volitada teist inimest üldkoosolekust osa võtma?
Teine küsimus. Kui mul on korter seal majas,aga ei ole minu nimel, kuid olen sinna sisse kirjutatud. Kas võin ise osaleda üldkoosolekul ilma volituseta?

Re: Juhatus ja koosolekud

Postitatud: 22 Juun 2019 23:21
Postitas Natali
Korteriomanik saab volituse kirjutada lihtkirjalikult, ehk siis kasvõi käsitsi, et mina see (lisada ka isikukood) ja selle korteri omanik volitan vaat selle isiku esindama ennast, kas üheks üldkoosolekuks või aastaks või mitmeks aastaks (kõik vastavalt kokkuleppele ja soovile) ja lähebki volitatu esindama teda. Sissekirjutus ei tähenda muud, kui seda, et oled majaelanik, aga mitte ühistu liige ja kuna sind pole kutsutud koosolekule, siis on vaja volitust.

Re: Juhatus ja koosolekud

Postitatud: 23 Juun 2019 13:02
Postitas ennkippel
Veel üks tähelepanek seoses üldkoosolekutega. Alates 01.01.2018 ei ole enam korteriühistu üldkoosolekuid vaid seaduse järgi on korteriomanike üldkoosolekud, nii tuleb ka protokollid vormistada. Seoses teie põhikirja punktiga, kus väidetavalt on kirjutatud, et võõrad ei tohi osaleda on väike vastuolu seadusega. Nimelt kui korteriomanik volitab nii nimetatud võõra ennast esindama, siis võib see võõras koosolekul osaleda volitusel nimetatud tähtajaga(samas võib ka korteriomanik kes volitas kohal olla, ainult tal ei ole siis hääleõigust ,vaid on volitatul hääleõigus) ja mitte keegi ei tohi seda keelata. Seda nimelt sellepärast, et kui põhikiri läheb vastuollu krts seadusega, tuleb seaduses sätestatud § järgi käituda. Nii et juhatus küll ei saa siin otsustada koosolekul osalevate inimeste ringi, vaid korteriomanikud saavad vastavalt krts seadusele. Antud juhul krts § 22 Hääleõigus üldkoosolekul punkt 2 ütleb: Korteriomanike üldkoosolekul osalemiseks õigustatud korteriomanike ring määratakse üldkoosoleku päeval enne üldkoosoleku algust. Sama § punkt 5 ütleb: Üldkoosolekul võib osaleda korteriomanik ise või tema esindaja, kelle esindusõiguse olemasolu on kirjaliku dokumendiga tõendatud. Esindaja osavõtt üldkoosolekust ei võta korteriomanikult õigust osaleda üldkoosolekul. Korteriühistu põhikirjaga võib ette näha sama isiku poolt esindatavate korteriomanike ülemmäära.