Kuidas alustada uuesti (Kü varasemalt olemas)?

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
MaarjaK
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:21 Apr 2006 03:00
Kuidas alustada uuesti (Kü varasemalt olemas)?

Postitus Postitas MaarjaK » 03 Mai 2006 17:46

Kõ asutati 7 aastat tagasi ning sellega aktiivne tegevus piirduski. Nüüd on kõigi korterite omanikud vahetunud ning on tahtmine asi jälle nn jalule ajada. Kõ on küll registreeritud, kuid vahepealse ajaga on juhatuse liikmed vahetunud või ära surnud. Siit tekib küsimus, et kui soovime Äriregistrisse muudatustest teatada, kas siis peab olema ka koosoleku protokoll juhatuse liikmete muutumisest? Ja mida see sisaldama peaks (nt juhatuse liikme tagasikutsumine jne)?
Teine mure on majandusaasta aruannetega, ka neid ei ole selle aja jooksul (7a) esitatud, samas muidugi ei ole meil ka palgalisi täälisi.



urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas urmas88 » 04 Mai 2006 15:41

Esimese asjana tehke üldkoosolek ja valige uus juhatus. Vana tagasikutsumise võib aga ei pea ära märkima. õldkoosoleku protokolli alusel teete notari juures äriregistrile avalduse ja siis saate edasi minna. Sama üldkoosolekuga oleks mõistlik ka, vajadusel muidugi, revisjonikomisjon valida ja muuta põhikirja.


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 04 Mai 2006 17:56

Kuidas ei ole esitaud majandusaruandeid. Nagu ma vist aru saan haldab(s) maja Brem. Kas siis nemad ei koostanud aruandeid. Ja tegelikult see ei loe, et ei ole palgalisi täälisi. Siis tuleb teklaratsioone ikkagi esitada jne.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 04 Mai 2006 22:50

Hmmm... see on küll huvitav situatsioon? Olen Urmas88 nõus, et võtke kokku initsiatiivgrupp ja kutsuge kokku üldkoosolek. Juhatuse tegevus on üldjuhul piiritletud 2-3 aastaga (vaata põhikirja), seega ei pea neid tagasi kutsuma.
Enne üldkoosolekut vaadake üle kunagine põhikiri ja tehke sinna kaasaegsed parandused.
Te peate otsustama kas: 1. hakkate ise maja haldama ehk üldkoosolek valib juhatuse või 2 leiate haldusfirmad (soovitan vähemalt kolm pakkumist) mille esitate üldkoosolekule otsustamiseks. Esimese variandi puhul soovitan koostada ka eelnevate perioodide kohta aruande (rahavood) ja järgneva aasta kohta eelarve. Äriregistrisse viite juba üldkoosoleku otsuse mille alusel tehakse kande muudatus
Ma ei mõista seda, kuidas Maksuamet teile kraesse ei hakanud, kui majandusaastate koha aruanne esitamata? Kes teil kommunaaltasusid laiali jagas ja maksis?



urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas urmas88 » 05 Mai 2006 12:45

Kui teil endal aega või oskusi napib siis tellige asjade korda ajamine sisse. Kui te soovite ka edaspidi haldusfirma teenust kasutada, siis vähegi korralik haldaja korraldab ise teile vajalikud protseduurid.

Väike parandus Heino kommentaari. Palku puudutavaid deklaratsioone ehk TSD'eid ei ole vaja esitada, kui palgalisi pole. Nä. nullide kirjutamine on kohustuslik käibedeklaratsiooni puhul. Aastarauande kohustus on teil ikkagi.


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 05 Mai 2006 12:46

:oops:

Sellest ka minu signatuur


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

MaarjaK
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:21 Apr 2006 03:00

Postitus Postitas MaarjaK » 05 Mai 2006 16:25

ühistu loomise ajast ei ole enam ühtegi majaelanikku ega juhatuse liiget meie majas alles. õnnestus ühendust saada ühe endise juhatuse liikmega (õigemini praegusel hetkel on ta veel juhatuse liige, sest me pole uusi veel jõudnud valida), kes ütles, et kunagi tuli küll mingi aruande teade, aga siis ta vastas, et pole täätajaid jne. seega aruandeid esitatud pole.
kommunaalmaksed jms. maksab iga korter otse haldusfirmale, võib olla nemad seal esitavad majandusaruanded, praegu ei oska äelda, majahalduriga leppisin kokkusaamise esmaspäevaks.
aga mis kõige kummalisem, on see et põhikirja ei ole mul võimalik kusagilt saada. kas äriregistrist saaks koopia? (sinna tuleb ju see ühistu registreerimisel esitada)
asi selles, et kahtlustan väikest sahker-mahkerit selle juhatuse liikme poolt (teine on surnud). nimelt ta ütles, et põhikirja temal ei ole. kui ma küsisin ühistu pangaarve kohta, siis ta ütles, et laseb selle sulgeda. kui ma tegin ettepaneku, et ühistu võtaks selle kasutusse uuesti, siis ta ei olnud sellega nõus. ühistu asutamisel tuleb ju maksta osamaksed, nendest pole mul praeguseni õrna aimugi, kuhu see raha sai. tõenäoliselt on see seal arvel või on ta juba selle sealt varem välja võtnud. ja olen suht kindel,e t minu kõne peale jooksis ta seda arvet kinnipanema (sest praegu on tal ju juhatuse liikmena veel õigus seda teha), seega ei saa ma ei konto väljavõtet ega midagi. oleks põhikiri näeks sedagi palju see osamakse oli jne.
vahet ei ole, ega sellepärast ei saa ühistu tegevust lõpetada, peame lihtsalt nullist alustama.
kinnisvarahooldusfirma teenust enam meie majas ei soovita. ja õnneks on meil olemas raamatupidaja omast käest, seega arvan, et selle poolega (isemajandamisega) saame ise hakkama, meil õnneks väike maja ka.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 05 Mai 2006 16:45

Soovitan Teil ruttu, ruttu hakata asjaga tegelema, kuni Teil veel selle vastu huvi on. Tundub, et teie majas toimub midagi kummalist.
Äriregistrist on võimalik tõepoolest saada põhikiri. Kinnitamata versioon on minu teada ka tasuta.

Ainuüksi raamatupidajast on ühistu majandamisel vähe kasu.

Nullist alustada pole aga võimalik. Kuna ühistu on juba pikka aega tegutsenud siis raha on ikkagi liikunud. Kardan, et Teie konkreetselt alustate miinusega.

Ei oska midagi muud hetkel soovitada aga arvan, et peate mõne juristi kiiret abi paluma.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Vasta