valesti paigaldatud veemõõtja

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
kraba
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:29 Apr 2009 13:01
Asukoht:Tallinn
valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas kraba » 30 Apr 2009 15:16

Ostsin korteri ca 10 aastat tagasi ja alles neil päevil selgus, et minu WC ei ole veemõõtjaga ühenduses. ELik tualetivesi on veemõõtjast mööda läinud ja see avastus tehakse yle 10-aastase hilinemisega korteriyhistu juhatuse poolt. Veemõõtjad olid majja paigaldatud ühistu tellimusel juba enne seda kui mina selle korteri omanikuks sain ning ca 5 aastat tagasi vahetati veemõõtjad välja. Seda, et minu korteris midagi viltu on, ei saanud ma ju kuidagi teada. Nüüd survestab korteriyhistu juhatus mind maksma panema alates suvest kuni tänaseni tekkinud üldvee võlga, mis on yle 1600.- krooni. Juba sellistes kogustes veetarbimine on täielik absurd ning loomulikult ei saa see olla tekkinud minu tualeti arvel.
Kas keegi siin foorumis oskab aidata, kellel on selles kysimuses õigus või milliste EV seadusaktidele ma saaksin viidata et lahendada vaidlus korteriyhistuga, kellele minu argumendid seni mingit mõju pole avaldanud.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas meelismih » 30 Apr 2009 17:31

Kas veemõõtjate paigaldamise kohta on olemas projekt või mõni paber? Kas mõõdikud paigaldas ühistu poolt sisse tellitud firma või vastutas selle eest iga korteriomanik ise? Kuidas siiani ühistu tegeles veejäägi arvestamisega?



kraba
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:29 Apr 2009 13:01
Asukoht:Tallinn

Re: valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas kraba » 01 Mai 2009 11:51

Ma ei ole kindel, kas mingeid dokumente on olemas, vähemalt ühistu neid mulle pole tutvumiseks andnud. Mõõdikud tellis ühistu ning paigaldas sissetellitud firma. Vähemalt 5 aastat tagasi oli nii, kui mõõtjad uute vastu välja vahetati. Märkimisväärset veejääki kuni viimase suveni ei olnud ning üldvee kulu arvestati kõigi korterite vahel võrdselt. Minu WC vee probleem oleks ilmselt jäänudki avastamata kui kui poleks tekkinud tohutut üldvee kulu, mille tegelikku põhjust pole ühistu senini suutnud avastada.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas rewa2 » 01 Mai 2009 12:17

Üldvee mõõtur näitab suure veaprotsendiga. Kes seda mõõturit taatles ja millal? Üldveemõõturit peab taatlema iga 2 aasta järel ja viga ei tohi olla üle 2% aga korterite mõõturid kuuluvad taatlemisele 5 aasta järel.



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas majaka » 01 Mai 2009 17:50

Te ei vastanud küsimusele, kes pani esimese veemõõtja korterisse? Vaevalt seda tegi ühistu. Ja kuna moodustati ühistu?
Kaldun arvama, et Teil pole midagi vaielda, sest Te olete ju 10a vett varastanud.



matuswe
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:01 Mai 2009 20:41
Asukoht:Tallinn

Re: valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas matuswe » 01 Mai 2009 22:51

Tekkinud probleemi ei lahenda see, kui isegi jõuaksite selleni, kes enam kui 10 a tagasi selle mõõtmise peale pani ja kes 5 a tagasi neid mõõtjaid vahetas.

Tagasiulatuvate kahjunõuete kohta ei ole seadustes palju kirjas. Tarbijana ei ole te oma kohustusi rikkunud - olete maksnud kõik arved, mis teile esitatud on. Samas on mittetulunudusühingute seaduses, et ühistu juhatus kannab vastutust ja oma kohustuse rikkumisega tekitatud kahju tuleb hüvitada. Teie kui korteriomaniku asi ei ole ühistu põhikirja järgi korraldada ühistu majandustegevust, seda teeb ühistu juhatus. Kui juhatus pole aastate jooksul seda vee arvestist möödajooksu probleemi suutnud tuvastada, pole oma tööga toime tuldud.

Võib-olla on kasu konsulteerimisest ka tarbijakaitsega.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: valesti paigaldatud veemõõtja

Postitus Postitas tull6 » 31 Okt 2009 09:27

KRABA Mis on saanud Sinu vee tarbimisest?



Vasta