trahvid

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00
Re: trahvid

Postitus Postitas leammj » 26 Juul 2011 15:57

Mida siis siin nii rasket ja arusaamatut on
Majas 100 kort.
MTÜS §23 2/3, See teeb siis 75 korteriomandit

Sellest häälteenamus on 38 häält
Tava koosolekul peab olema kvoorumi juures 50 PLUSS 1 On 51 osalejat.ja nendest 27 otsustavad muuta põhikirja.
Kas pole tore.
Eks te siis omas majas muutke vastavalt KÜS 4
Kuid mina tuginen sellele , mida õpetab Urmas Mardi. Parim EKÜL juriidika lektor.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: trahvid

Postitus Postitas Roland66 » 26 Juul 2011 21:55

KÜS on eriseadus ja kuulub MTÜS alla, kuna KÜS-s on erisäte põhikirja muutmiseks, siis peab järgima KÜS-s sätestatud ja MTÜS sätestatud niivõrd, kuivõrd see ei lähe vastuollu KÜS-ga. Kui kahes seaduses on nimetatud asjad lahendatud erinevalt, siis lähtutakse eriseaduses sätestatut ehk KÜS sätestatud 51% poolhäälte nõuet. Mida räägivad kod. Jõgeva ja Mardi, ei ole mul olnud au ja võimalust kuulata, Leammj kommentaaride järgi ei ole ninetatud kodanikud vist eriti kompetentsed, see on muidugi minu isiklik arvamus. Siinkohal soovitan lugeda kohtulahendeid, kuidas kohus on asju lahendanud, juristid ainult tõlgendavad seadusi, nagu seda meiegi teeme.

KÜS säteastab põhikirja muutmiseks vajaliku 50 + 1 hääl, seega peab 100-st korterist olema poolt vähemalt 51 korterit.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: trahvid

Postitus Postitas pimeloom » 27 Juul 2011 17:00

Nii. Saatsin siis kirja EKYLi ja personaalselt Raimo Jõgevale.
Minu saadetud küsimus oli selline:
Lp hr Raimo Jõgeva
Sooviks teada kui suur peab olema kvoorum KÜ põhikirja vastuvõtmiseks ja kui suur selle muutmiseks. Põhjus, mis julgesin selle küsimusega Teie poole pöörduda, tuleb sellest, et minu ja ühe staažika KÜ juhi arusaamine sellest on kardinaalselt vastupidine ja tema tugineb oma väidetes sellele, et on Teiega koos ühistute üldkoosolekutel olnud ning oma teadmised Teie käest saanud.


Hr Raimo Jõgeva vastus on selline:
Tere!KÜ põhikirja vastuvõtmise ja muutmise poolt peab olema antud üle poole häälte ÜLDARVUST.
Lugupidamisega, Raimo Jõgeva Tallinna büroo juhataja


Täpselt selline nõue on kirjas KüS §4


Ja lõpetuseks soovitus leammj-le: mõtle ennem kui midagi väitma hakkad.


LIhtsalt hea inimene :P

MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: trahvid

Postitus Postitas MargusT » 28 Juul 2011 01:05

pimeloom kirjutas:…. Sooviks teada kui suur peab olema kvoorum KÜ põhikirja vastuvõtmiseks ja kui suur selle muutmiseks. ….Hr Raimo Jõgeva vastus on selline:
Tere!KÜ põhikirja vastuvõtmise ja muutmise poolt peab olema antud üle poole häälte ÜLDARVUST …..


Pööran tähelepanu sellele, et tegemist on kahe täiesti erineva teemaga. Küsimus oli kvoorumi ehk koosoleku otsustusvõimelisuseks tarviliku liikmete arvu kohta. Ja vastus oli hoopis otsuse vastuvõtmiseks vajaliku häälte arvu kohta.

Nagu lubatud, esitasin küsimuse eelnimetatud EKÜL-i töötajatele, mis seotud „leammj“ väidetega põhikirja muutmiseks vajalike häälte arvu nõude kohta. Vastus tuli Raimo Jõgevalt, kes väitis, et tema on selgitanud põhikirja muutmise korda selliselt, et põhikirja saab muuta siis, kui selle poolt hääletab üle poole korteriühistu häälte üldarvust. Ja teda pani imestama, et keegi on temast teisiti aru saanud.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: trahvid

Postitus Postitas pimeloom » 28 Juul 2011 10:05

MargusT kirjutas:
pimeloom kirjutas:…. Sooviks teada kui suur peab olema kvoorum KÜ põhikirja vastuvõtmiseks ja kui suur selle muutmiseks. ….Hr Raimo Jõgeva vastus on selline:
Tere!KÜ põhikirja vastuvõtmise ja muutmise poolt peab olema antud üle poole häälte ÜLDARVUST …..


Pööran tähelepanu sellele, et tegemist on kahe täiesti erineva teemaga. Küsimus oli kvoorumi ehk koosoleku otsustusvõimelisuseks tarviliku liikmete arvu kohta. Ja vastus oli hoopis otsuse vastuvõtmiseks vajaliku häälte arvu kohta.

Nagu lubatud, esitasin küsimuse eelnimetatud EKÜL-i töötajatele, mis seotud „leammj“ väidetega põhikirja muutmiseks vajalike häälte arvu nõude kohta. Vastus tuli Raimo Jõgevalt, kes väitis, et tema on selgitanud põhikirja muutmise korda selliselt, et põhikirja saab muuta siis, kui selle poolt hääletab üle poole korteriühistu häälte üldarvust. Ja teda pani imestama, et keegi on temast teisiti aru saanud.


Nojah. Vaidlus läks lahti leammj postitusest Esmasp Juul 25, 2011 8:49 am
Selles postituses leammj poolt viidatud MtüS §23 lg1 räägib põhikirja vastuvõtmiseks ja muutmiseks vajalike häälte arvust, mitte koosoleku kvoorumist.

Põhiline vaidlus oli selles, kas põhikirja vastu võtmine ja muutmine käib MtüS-i või KüS-i järgi. Hr Jõgeva vastuses nii mulle kui ka Sulle on üheselt selge, et põhikirja vastu võtmine ja muutmine käib KüS-is sätestatu kohaselt.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: trahvid

Postitus Postitas Kytt » 29 Juul 2011 13:52

Haldurid:)



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: trahvid

Postitus Postitas Uutma » 25 Nov 2015 19:02

Aga mis ikkagi sellest vaidlusest sai, et kas KÜ ja liikme vaheline suhe on lepinguline või lepingusarnane võlaõiguslik suhe?

Ma ei leidnud üles ühtegi RK lahendit, kus seda oleks konkreetselt välja öeldud.
Ette jäi ainult selline viide Tallinna Ringkonnakohtu lahendile (2-10-4967):
www.riigikohus.ee/vfs/1261/tsiviil-ringk-11.xls

Ja selles märgitakse, et "Kuna korteriühistu liikme ja korteriühistu vahel on lepingusarnane võlasuhe, st seadusest tulenev eriregulatsioonile allutatud võlasuhe, ei kuulu kohaldamisele VÕS § 1043."


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Vasta