Ühistu liikme ligipääs KÜ raamatupidamisele

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12
Re: Ühistu liikme ligipääs KÜ raamatupidamisele

Postitus Postitas Uutma » 22 Jaan 2011 11:28

kristelmett kirjutas:kas KÜ liige on kolmas osapool kellel puuduvad õigused nägemaks kuidas ja kuhu ühistu rahad (nt.väga suures mahus remondifond) on liigutatud.
Otse loomulikult peaks raamatupidamise revideerimisest saama kõige selgema pildi rahade liikumisest. Aga see ei ole puhas raamatupidamisküsimus. Rahade liigutamise pädevus on ikka juhatuse liikmetel. Seega peaks juhatuse aruanne olema abiks probleemi lahendamisel.
pimeloom kirjutas:siis võiks ju tõlgendada, et ainult ühel liikmel ongi õigust seda aruannet nõuda
Haahaahaa @ täht-tähelt lugemise ja tõlgendamise kohta.
Kui seadus nii palju tõlgendamisruumi jätab, siis paku parem välja kuidas tegelikult mõistlik on?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Ühistu liikme ligipääs KÜ raamatupidamisele

Postitus Postitas pimeloom » 22 Jaan 2011 13:02

Uutma kirjutas: Haahaahaa @ täht-tähelt lugemise ja tõlgendamise kohta.
Kui seadus nii palju tõlgendamisruumi jätab, siis paku parem välja kuidas tegelikult mõistlik on?
Hoohoohoo! Loeme seadust - Juhatus peab andma mittetulundusühingu liikmetele vajalikku teavet juhtimise kohta ja esitama nende nõudel vastava aruande, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud teisi

Mina ei suuda siit parima tahtmise juures välja lugeda, et juhatuselt aruannet nõudma peavad mitu liiget korraga. Sõnaga "liikmetele" on ikka silmas peetud seda, et õigus aruannet nõuda on kõigil liikmetel. Kui seaduses oleks kirjas "liikmel", siis oleks ju üheselt mõistetav, et juhatuselt aruannet nõuda võib vaid üks ühistu liige.

Aga jah, Huuhuuhuu, ega ma sa sul keelata teisiti mõtlemast.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Ühistu liikme ligipääs KÜ raamatupidamisele

Postitus Postitas Uutma » 22 Jaan 2011 14:31

Ma sain Su mõttest väga ilusti aru juba esimesel korral -- sellest ka suur äratundmisrõõm :) Mõtlen endiselt avatult. Seepärast palusingi Sul kirjeldada kuidas protseduur kõige mõistlikumalt käima peaks Su arvates? Kas nii, et iga suvaline liige suvalisel päeval aastas võib vastavat aruannet nõuda?

ps. kui oleks kirjas "liikmel" siis võiks seda tõlgendada täpselt sarnaselt, et igal liikmel... :idea:


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Ühistu liikme ligipääs KÜ raamatupidamisele

Postitus Postitas pimeloom » 22 Jaan 2011 15:08

Uutma kirjutas: Mõtlen endiselt avatult. Seepärast palusingi Sul kirjeldada kuidas protseduur kõige mõistlikumalt käima peaks Su arvates?
Vabanda, aga mina ei suuda küll ühestki sinu eelnevast postitusest sellist palvet välja lugeda.

Aga jah, ilmselt küll võib iga ühistu liige suvalisel ajal seda aruannet nõuda. Seadus ei sea ju mingeid piiranguid. Paraku mul endal õnneks puudub selline kogemus, et keegi oleks juhatuselt kuhu mina kuulun, seda aruannet soovinud.



Vasta