Kodukorraga hooletute üürnike vastu?

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
TiiaV
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:20 Apr 2009 21:17
Asukoht:Tallinn, Planeedi t
Kontakt:
Kodukorraga hooletute üürnike vastu?

Postitus Postitas TiiaV » 18 Mai 2011 21:32

Vanast nõukogude ajast kortermajade koridorides teadetetahvlitelt mäletan mingeid kollaseks pleekinud eeskirju. Ju need olid omaaegsed kodukorra eeskirjad. Tänapäeval elame erastatud korteritega kortermajades. Keeruliseks teevad sageli väljaüüritud korterid, sest üürnike jaoks on see ajutine peatuspaik. Elame Tallinna kesklinnas 8-korteriga majas, kus ühes korteris elavad üürnikud. Omanik on väga rahul, rikkad papad-mammad maksavad noorte elamise eest õigeaegselt. Ainult, et see noorte seltskond peab meie kodumaja mingiks ühiselamuks. Ööpäev läbi voorivad uksest sisse-välja, maja välisukse ees suitsetavad-joovad täiesti võõrad inimesed - iga päev ja sageli. Samuti tagaaias, kui ilm lubab. Olen kohanud mujal maailmas väga täpselt reglementeeritud kodukorra eeskirju. Soomes ja paljudes muudes riikides kirjutatakse elanikele ette suitsetamise võimalused, koduloomade pidamine, jne. Ameerikas olen näinud 42 lk paksust kodukorda, kus olid ära määratletud isegi see, mitu korda nädalas-kuus-aastas võivad külalised külas käia ja ühe sama inimese külastuste võimalused jne. See oli tõesti liiga ekstreemne dokument. Mind huvitab kas kellelgi on kogemust kodukorra koostamise kohta, kus oleksid elanike õigused ja piirangud kirja pandud. Kui põhjalikud need teil on ja kuidas nende kodukorra reeglitega arvestatakse?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Kodukorraga hooletute üürnike vastu?

Postitus Postitas Heino » 18 Mai 2011 22:21

Kodukord korraks aga ega sellest palju kinni ei peeta jah. Sealsamas kus vanemate enda lapsed mängivad, situtatakse järgmine päev oma koera jne...

Kodukorra võid siiski oma KÜ-s ise välja töödata vastavalt enda maja soovidele ja võimalustele ning ÜK poolt vastu võtta. Juhul kui üürnikud seda rikuvad, siis tasub eelnevalt üürnikega suhelda ja siis kindlasti ka omanikuga.

Mina omas majas sain üürnikega selles suhtes hakkama - konid korjati kokku ja grilli hakati selleks ettenähtud kohas tegema.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

eeva
Üüriline
Üüriline
Postitusi:16
Liitunud:04 Nov 2011 12:01
Asukoht:valgamaa

Re: Kodukorraga hooletute üürnike vastu?

Postitus Postitas eeva » 23 Okt 2012 21:16

Minul hoopis selline mure- põhikirjast loen,et ühistu liikmetele teabe andmise kord kehtestatakse kodukorras.Kodukorda aga avalikustatud pole.Arvatavasti on see vastu võetud mingil üldkoosolekul.Põhikirjast loen aga ka seda,et üldkoosolekul vastu võetud otsused avalikustatakse kodukorras kehtestatud viisil.Kuidas on mul võimalik tutvuda selle salajase kodukorraga,kui ma saan seda nõuda ainult selles salajases kodukorras kehtestatud viisil???Samas paistab see väga tähtis dokument olevat,sest isegi maja haldamine ja hooldamine(remont) lähtub kodukorra nõuetest,samuti kaasomandi esemesse kuuluvate ruumide tasu eest kasutamise kord,kaasomandi kasutamise kord,maksete ja viiviste arvestamise alused,veenäidu andmine,veemõõtja vastavus ,juhatuse otsuste avalikustamine jne.Kõige kummalisem,et põhikiri kohustab ühistu liiget täitma kodukorrast tulenevaid nõudeid ja kohustusi.Kuidas ma saan neid täita,kui seda pole avalikustatud ja kas saab nende nõuete täitmist sellisel juhul üldse nõuda?Mingil puhul võib kodukord ju vajalik olla,aga kas peab protokollid ja juhatuse otsused sellega siduma?Oleme neid aastaid nõudnud,kuid tulemusteta.Nüüd selgub,et me ei teadnud avalikustamise korda.Põhikirja hoiti ka saladuses,aga inimesel, kellel pole võimalik interneti panka kasutada,ei ole võimalik ka põhikirjaga tutvuda,ning ta ei teagi,et on olemas ka mingi kodukord,millest kogu ühistu tegevus lähtub.Kogu teema on kergelt öeldes ulmeline.Mida sellisel puhul ette võtta?



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kodukorraga hooletute üürnike vastu?

Postitus Postitas lasnakas » 24 Okt 2012 08:59

eeva kirjutas:Minul hoopis selline mure- põhikirjast loen,et ühistu liikmetele teabe andmise kord kehtestatakse kodukorras.Kodukorda aga avalikustatud pole.Arvatavasti on see vastu võetud mingil üldkoosolekul.
Arvatavasti? Kas Sa ise siis üldkoosolekutel käinud ei ole või oled seal majas alles uus elanik? Nõuad igasugu pabereid ja ajad näpuga neis järge, selle asemel et majaelanikega ja juhatuse liikmetega rahulikult rääkida.
Teil on KÜ-s 3 maja. Arvatavasti ka rahapuudus nagu kõigis KÜ-des, et kogu hädavajaliku korraga remontimiseks KÜ-le kogutud rahast ei piisa.
Sinu teistest postitustest olen aru saanud, et kogu aeg on seal midagi remonditud, st juhatus teeb tööd, kuid Sinule ei meeldi remonditööde järjekord ja igasugused muud asjad, et just teie maja ei remondita jne. Kui teil on KÜ-s 3 maja, siis oleks loogiline, et oleks ka 3 juhatuse liiget (igast majast üks, kes oma maja eest seisab ja vastutab). Tee üldkoosolekul ettepanek 3-liikmelise juhatuse valmiseks ja lase ennast oma maja elanike poolt juhatusse valida. Remonditööde järjekorra otsustab küll üldkoosolek, kuid tööde tegijad valib ja tööde käiku jälgib juhatus. Nii et siis saaksid kogu aeg ninapidi asjaajamise juures või ise läbiviija olla. Kui ise end ei aita, ei aita sind keegi!



eeva
Üüriline
Üüriline
Postitusi:16
Liitunud:04 Nov 2011 12:01
Asukoht:valgamaa

Re: Kodukorraga hooletute üürnike vastu?

Postitus Postitas eeva » 24 Okt 2012 15:44

Selleks,et teada,mis õigused ja kohustused mul on,pean ma saama tutvuda nii põhikirja,kodukorra,kui ühistu koosolekute protokollidega.Ma ei saa mitte kusagil näpuga järge ajada,kui mul pole, kus seda teha.Ka kohtusse pöördumiseks,koosoleku otsuste vaidlustamiseks,või tõestamaks,et koosolekud on seadusega vastuolus pean ma kõigi eelpool nimetatud dokumentidega kursis olema.Lisaks muud seadused,seepärast ka teema ühingu alaliigi kohta,sest korteriühistuseadus lihtsalt mittetulundusühingu kohta ei kehti.Kuna foorumi alaliigiks on Korteriühistu Abi,siis eeldangi siin postitusi tehes,et keegi annab mulle nõu.Olukord on ikkagi selline nagu on,mitte selline,nagu keegi arvab selle olevat.Kui kõik nii lihtne ja mustvalge oleks,nagu eelpool kirjutaja arvab,poleks seda foorumit vajagi.See konkreetne foorum peaks olema ju kohaks kus oma ühistuga seotud probleemidest kirjutades loodetakse saada vastuseid samas olukorras olnud inimestelt või neilt,kes aitaks oma teadmiste abil asja lahendada või mingit abiksolevat nõu anda. Vastuseks-kui rääkimine aitaks,juhatus täidaks palehigis oma kohustusi,ma poleks rahul remonditööde järjekorraga või mul oleks võimalik kogu aeg igasugustes paberites tuhnida,poleks ma ennast selle foorumi liikmeks registreerinudki.



Vasta