1. leht 1-st

Probleem elektriga

Postitatud: 23 Veebr 2013 11:19
Postitas rekmaa
Juba mitmendat aastat jookseb korteris vihmavesi lisaks lisaks lagedele ja seintele sisse ka mööda laelambi juhet.Pang on keset tuba,ning valgust saab vaid tänu seinakontaktidele.Juhatust on teavitatud,kuid nad isegi ei vasta midagi.Kes sellise elu-ja tuleohtliku olukorra eest vastutab? Teises majas asuvas korteris on vahetpidamata elektrikatkestused,ning pistikud kuumad ja löövad tuld välja.Tuttav elektrik vaatas ja leidis,et ära tuleks vahetada tervele majale kuuluvast peakapist korteri elektrikapini tulev juhe.Majal puudub ka maandus.Kes selle juhtme ja maanduse eest vastutab?Lepingust lugesin,et see on volitatud esindaja teema.Kes võiks olla see volitatud esindaja,kas ühistu juhatus?Äkki keegi oskab vastata,sest ise ma täpset vastust pole leidnud.Mida peaks ette võtma?

Re: Probleem elektriga

Postitatud: 23 Veebr 2013 17:32
Postitas Roland66
Võta ühendust tehnilise kontrolli keskusega ja räägi oma mure ära. Nad teevad ettekirjutuse, mis tuleb tähtajaks täita. Esmalt tuleb teha elektripaigaldisele kontroll, mis ühiskasustuses olevatele juhtmetele on sageduseks kord viie aasta jooksul.

Re: Probleem elektriga

Postitatud: 23 Veebr 2013 22:08
Postitas volvo
Vihmavee sissejooksmine viitab katuse lekkele. Kui katuse korda saab, lõpeb ka lambijuhtet mööda vee tilkumine.
Kui pistikud üle kuumenevad, siis on seal ebapiisav kontakt või juhtme ristlõike jaoks suur koormus. Kui on maja ehitusest saadik juhtmestik, siis see ei ole piisav tänapäevasele el.tarbimise võimsusele.
Sellisel juhul tuleb ÜK-l teha otsus el. süsteemi renoveerimiseks, tellida projekt ja leida tööde teostaja.

Re: Probleem elektriga

Postitatud: 24 Veebr 2013 12:25
Postitas Roland66
Kui on võimalus endal katus ära remotida ning on piisavalt perspekiive saada teistelt kortreriomanikelt oma kulutused tagasi vastavalt nende osale, siis soovitan sul ise ära remontida ning kulutuste nõudmisel teistelt kaasomanikelt saad Sa kasutada järgmist seadusepügalat.

KOS § 15lg 2 Korteriomanikul on õigus teha kaasomandi eseme säilitamiseks vajalikke toiminguid teiste korteriomanike nõusolekuta ning ta võib teistelt korteriomanikelt nõuda, et nad hüvitavad vajalikud kulutused kaasomandi kulude kandmise suhte alusel.