Kas ma pean maksma?

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:
Kas ma pean maksma?

Postitus Postitas Heino » 27 Nov 2006 19:51

Laekunud küsimus:

[i:d7bfe88f5b]Küsimus selline. õhistu juhatus otsustas (ilma üldkoosolekuta), et teevad maja trepikoja puhastamise korra. Mina sellega nõus ei olnud, olin nõus näiteks koristaja palkamisega. Lisaks sellele olin oma koristamise ajal reisil. Nüüd on pandud minu ühistuarvele juurde 2.4 krooni/ruutmeetri kohta, küsimusele, mis summa see on vastati, et see on selle eest, et ma ei koristanud? On see seaduslik?[/i:d7bfe88f5b]


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 27 Nov 2006 19:52

Põhimõtteliselt mitte. Ei saa panna liikmetele selliseid kohustusi, nagu on koristamine, koristustalgud jne. Kindlasti ei saa aga selle eest trahvida. Kusagilt koolituselt on see ka läbi käinud.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 27 Nov 2006 22:49

õhistu üldkoosolek on [u:4eee3e4ade]kõrgeim juhtorgan.[/u:4eee3e4ade]
õhistu juhatus on [u:4eee3e4ade]õhistu tegevuse juhtorgan üldkoosolekute vahelisel ajal. [/u:4eee3e4ade]
Teil majas on rollid väga sassis. Juhatus peab ikka täitma üldkoosolekul vastuvõetud otsuseid. Tema ei otsusta, keda ja kuidas rahaliselt karistada. Tema otsustab kellega tääleping sõlmida, kuid ta ei saa otsustada kes sunniviisiliselt koristab või katust parandab.
Küsi üldkoosoleku otsust ja tuleta neile meelde, et täälepingut sinuga sõlmitud ei ole.

Jõudu



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 28 Nov 2006 09:30

Tegelikult on see suur probleem, et ühed koristavad ja teised mitte. Kui pole ka üldkoosoleku otsust, et palgatakse koristaja ja lisatakse koristamine arvele, siis ongi nii, et neid, kes koristada ei soovi, ei saa kuidagi sundida. Kahjuks on Kõ võimetu ka paljude teiste sarnaste probleemide puhul.



Vasta