KÜ sisene elanikeregister

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
Chirz
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:03 Juun 2007 23:20
Asukoht:EESTI
KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas Chirz » 06 Aug 2007 22:02

Tere,
küsimus, kas KÜ´l võib olle ühistu jaoks elanike register, kus oleks küsitud omaniku nimi ja kõikide teiste elanike nimed? Nimelt meil mure, et siin mõnel naabril on pidevalt mitu "külalist" kellest aru ei saa, kas ta elab korteris või mitte. Kas on ka kusagil kirjas mingi aeg, (näide omanik elab üksinda, kuid tegelikult on korteris ikka kusagil 3-4 inimest :lol: ), kui kaua võivad n.ö külalised külas olla, et nende eest makse maksma ei pea?

Tänan ettte!



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas Valge » 07 Aug 2007 07:13

Mina ei tea ühtegi seadust ega määrust, mis sätetestaks eraisiku külasliste külastusaja piirangut.
Soovitan makse koguda m2 järgi.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas sirts » 07 Aug 2007 07:40

Jah, samad sõnad - koguge kõiki makse ruutmeetri pealt. Võimatu on kõikide külalisi ära arvata. Aga register võiks teil ikkagi olla, oma tarbeks kasvõi. Ikka läheb vaja. Kuigi ka seal pole kindlasti külalisi kirjas.
Seda külaliste liikumist saate kuidagi piirata kodukorras. Mõnel puhul aitab see inimesi distsiplineerida, sest seel lihtsalt on kirjas. Paraku ei ole kõigile inimestele reeglid täitmiseks, vaid selleks, et neid rikkuda.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas pimeloom » 07 Aug 2007 10:11

Mina küll ei kujuta ette, et KÜ kodukord sätestab, kui tihti ja mitu külalist kellelgi käia võib.
Aga jah, makse koguge m² pealt.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas sirts » 07 Aug 2007 10:24

No kodukorda saab kirjutada, et korteriomanik on kohustatud teatama, kui tema korteris elanike arv mingil kuul on muutunud. Iseasi, kui kaua ja kelle puhul see toimib. Meil kipub ühes korteris elama suviti ca kuni 5 inimest, talvel mitte kedagi. Kodukirjas on märge, et kui elanike arv üle ühe kalendrikuu on suurem kuji tavaliselt, siis tuleb sellest teada anda.
Sellised kolm kuud korteris elavad külalised käivad enamasti selle klausli alla.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas doris » 07 Aug 2007 12:26

Meil on see teema ka läbi lipsanud, aga ma olen alati küsinud: kes hakkab igal kuul rehkendama, kellele, mida, kui palju. Kui raamatupidaja, siis tuleb tõsta raamatupidamise tariifi ja kõik vaibub. Nad kujutavad ette, et juhatus on selleks, et nõuda - TEHKE. Mina võin nõuda, mina ei ole võlgnik, on põhjendus, unustades, et ka juhatuse liikmed maksavad samade tariifide alusel ja kah pole võlgu. On üksik mees 50m2 peal, palju seda prahti ikka tekib. Aga suvel elab sees terve suguselt, ühed tulevad, teised lähevad.

Mina võtan kord aastas korteriomanike nimekirja kohturegistrist. Elanike kohta andmeid ei tohi küsida, oleme küsinud korteris elava inimese kontakttelefoni.



triibulinekass
Üüriline
Üüriline
Postitusi:13
Liitunud:14 Mär 2012 00:00
Asukoht:Võrumaa

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas triibulinekass » 14 Mär 2012 08:53

Meil majas ka vahel see probleem et tekib lisainimesi korteritesse.Keelata seda ei saa aga probleem on selles et prügi arvestatakse meil inimese pealt.Kuidas siis käituda.Kui küsida kas elad või oled külas siis öeldakse et ei olegi peaaegu siin, kuigi on näha et inimene elab kuude kaupa majas.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: KÜ sisene elanikeregister

Postitus Postitas sirts » 14 Mär 2012 13:29

Ei olegi võimlik kindlaks teha. Tuleb leppida, et mõni inimene lihtsalt valetab. KÜl ei ole sunnimehhanismi.



Vasta