vaidlus parkimikoha üle

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00
vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas elly » 23 Aug 2007 18:20

8 korteriga KÜ liikmed on oma jõu ja rahaga tegid omal ajal killustikust väikese parkimisplatsi 6 auto jaoks. Parkimisplatsiga on hõivatud kogu maja ees asuv ala. Kõik oli korras, kuni üks KÜ liikmetest soetas endale auto. Kõik 6 liiget, kes avaldasid soovi platsi loomises osaleda, maksid omal ajal ühe parkimiskoha eest. Nüüd kujunes selline olukord, et kahel perel on nüüd kaks autot. Nemad mõlemad panevad kõike 4 autot platsile, kuigi maksid ühe koha eest. Autot viimati soetanud inimene on hakanud oma autot parkima meie koha peale ning väidab, et kõik on OK. Kui ma palusin teda asja lahendada nendega, kes omavad kahte autot, ja panna nenda koha peale, tema keeldus. Nüüd jäime me üldsegi parkimiskohast ilma, samas oleme nii raha maksnud, kui abistanud parkimiskohta tegema.

KÜ juhatuse liige keeldub asjaga tegelemast, kuna tema ongi üks nendest, kes parkib oma teist autot selleks õigust omamata.

On kuidagi võimalik vaidlus lahendada? Näib, et KÜ siseselt seda teha ei saa, kohalikud võimud ja politsei vaevalt, et hakkavad sekkuma. On äkki teisi mõjutusvahendeid olemas?

Teie soovituste ootes...



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas Heino » 23 Aug 2007 19:10

Juhul kui tegu on ühisvaraga siis selle kasutamist reguleerib omanikevaheline kokkulepe. Kui kokkulepet pole siis igaüks pargibki täpselt sinna, kuhu ise tahab.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas Valge » 23 Aug 2007 19:13

Kas teil on dokumetaalselt kokku lepitud kes on 6 koha rahastajad ja ka kasutaja
Kas kasutuskord on olemas
Kui on, siis leia endale mõttekaaslasi ja esitata juhatusele taotlus üldkoosoleku kokku kutsumiseks. Siin on kirjas kuidas see peaks käima


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas elly » 23 Aug 2007 22:55

mingeid kirjalikke kokkuleppeid tollel ajal ei teinud, kuna kõik olime väga suured sõbrad. Isegi sellist mõtet peas ei olnud, kahjuks. Nüüd on olukord oluliselt halvenenud. Teistele auto omanikele on üks puha, et keegi meie kohale autot pargib ja seda hetkeni, kui ka nende finantseeritud koha peal on võõrast auto.

Kuidas saab aga nahaali korrale kutsuda? Mida teeksite teie, et oma õigusi kaitsta? Jätame kõrvale igasugused KÜ korrad ja kokkulepped, kuna need sel juhul ei kehti.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas Valge » 24 Aug 2007 07:42

Täitsa uit mõte - piiraksin enda parkimisala mingi piirdega ära ja lukustaksin. Kui normaalne jutt ei aita, siis nahaalsusele tuleb vastata samaga.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas Heino » 24 Aug 2007 07:59

Aga kujutage ise ette. Kolite uude majja ja öeldakse, et maja ette parkida ei tohi, kuna viis aastat tagasi mina tassisin ja kaevasin selle siia. Küsimuse peale, et kas parklakoht on siis korteri osa, vastate teie eitavalt.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas elly » 24 Aug 2007 09:31

Heino kirjutas:Aga kujutage ise ette. Kolite uude majja ja öeldakse, et maja ette parkida ei tohi, kuna viis aastat tagasi mina tassisin ja kaevasin selle siia. Küsimuse peale, et kas parklakoht on siis korteri osa, vastate teie eitavalt.
Kujutan ette, et kui sina oma raha ja jaksuga enda jaoks midagi teed, ei ole sul erilist entusiasmi, kui seda hakkab kasutama keegi teine.

Minu kirjeldatud loos käib jutt vana elanikust, kes sai ise näha, kes seda platsi on teinud, ise ei ole aga sõrme liigutanudki, et aidata. Ja kui mind palutakse selles olukorras parkida oma auto mujale, ma hakkaksin kohta otsima.

See lugu on eriti nõme sellejuures, et inimene elab selles majas juba mitu aastat ja terve selle aja jooksul sai näha, et see on meie koht ja alati on meie auto sai just selle koha peale pandud. Ja miks meie peame teiste parkijatega tülli minema, kui just temal on parkimiskoha leidmisega probleeme.

Asi on lihtsalt selles, et see naine on nahaal. Meiega samas trepikojas samal korrusel elades ei suvatsenud ta kolme aasta jooksul üthegi korda trepikoda pühkida või pesta. See juba näitab...

Mulle tegelikult meeldis Valge seisukoht, äkki kellelgi on midagi sarnast pähe tulnud. Oleme tõesti hädas. Esimese mõttega tahtsin tema autot lõhki lüüa. Saan aga aru, et see ei ole väljapääs. Mida saaks aga veel ettevõtta, ei tea. :(



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas ergon » 24 Aug 2007 10:01

Mida te vaidlete parkimiskoha üle - käsi ei ole või :-)

See oli must huumor aga kuna kokklepet fikseeritud ei ole ole, siis pole ka midagi juriidiliselt midagi teha. Pange oma parkimiskohale silt auto numbriga ja proovige rääkida ja veel kord rääkida.



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas elly » 24 Aug 2007 10:03

Saan aru, et juriidiliselt pole midagi teha hetkeni, kui see saab fikseeritud kinnistusraamatus.
Tahtsin teie abil inimlikku lahendust leida..



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas ergon » 24 Aug 2007 10:12

Kas minu viimane lause ei kõla inimlikuna või ootad, soovitame erinevaid vandalismiakte auto kalla kirjakestega "tervitustega naabrilt" ?



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas elly » 24 Aug 2007 10:40

ergon kirjutas:Kas minu viimane lause ei kõla inimlikuna või ootad, soovitame erinevaid vandalismiakte auto kalla kirjakestega "tervitustega naabrilt" ?
jah, kõlab täiesti inimlikuna, kuid läbirääkimised ei aita. Inimene ei soovi meie kohta vabastada, samas ei saa ka meie teisele kohale autot panna, kuna seda teist kohta lihtsalt pole.
Muidugi ei soovi ma ka mingit kaklemist. Lootsin, et kellelegi tuleb pähe mingi kaval mõte või idee.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas sirts » 24 Aug 2007 10:44

ei jõudnud siin vahepealseid kommentaare kõiki lugeda, kuid kui majal on parkimise kord kehtestatud üldkoosolleku otsusega ja parkimiskohad täi'histatud (näit suto või korteri numbrid), siis peaks olema võimalus valel kohal parkinud autod lasta politseil ära vedada. Tartus pidi see päris hästi toimima.



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas elly » 24 Aug 2007 10:51

sirts kirjutas:..peaks olema võimalus valel kohal parkinud autod lasta politseil ära vedada. Tartus pidi see päris hästi toimima.
Kas helistati just liikluspolitseisse või politsei üldnumbrile?



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas sirts » 24 Aug 2007 11:18

Täpselt ei teagi, ehk 110, sealt suunavad kuhu vaja.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas Valge » 24 Aug 2007 12:47

Vaata politsei ei tee siin ilmselt miskit, sest pole kokkulepete ühisomandi kasutamiseks. Siit tulenevalt kakelge edasi või saavutage kokkulepe.
Politsei baseerub vaid juriidilistel faktidel.

Põhiline on see, et ise seadusega pahuksisse ei lähe


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas sirts » 24 Aug 2007 14:13

Jah, nagu ütlesin, on vaja korralikku parkimise korda. Kokkulepe, nagu Valge ütles. Niisama öelda, et tulge ja viige see masin ära, ta seisab minu koha peal, mille eest ma olen maksnud - seda ilmselt politsei kuulda ei võta tõesti.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: vaidlus parkimikoha üle

Postitus Postitas k24 » 24 Aug 2007 14:52

Politsei ülesanne ei ole eraomandi siseste vaidluste lahendamine. Iseenesest on sama küsimus paljudes ühistutes ja ainult 2 head lahendust ongi: 1. piisavalt parklakohti ehitada 2. parkimise kohta kinnistusraamatuse märge teha ehk parkimiskord kehtestada ja ideaaljuhul eeldab parkimiskord seda, et kohti oleks sama palju, kui on kortereid.

Samas mõten, et kuidas saab alati parkimiskohast ilma jääda. Meil enam-vähem sama teema ja alati kui keegi teine nö minu välja kujunenud kohale pargib, siis ma lihtsalt otsin uue ja midagi pole teha. Kui üldse kohta ei leia, siis viin kuhugi kaugemale parklasse.



Vasta