Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Ühistu liikmete probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:
Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 09:15

Küsin siinsete minust ehk targemate inimeste arvamust korteriühistu
tegevdirektori nõudmise kohta.Tegemist on Tallinna kesklinnas asuva
kortermajaga,millele ehitati peale üks korrus pööningu arvelt ja selle
tagajärjel lisandusid meie majale mõned korterid.Kortereid ei ole
aga siiani vastu võetud.Põhjus selles,et tuletõrje inspektor ei anna vastavat luba.Nõuab,et terve maja korterite uksed peavad olema tulekindlad,siis saab ka uued korterid vastu võtta.Nüüd nõuab ühistu,et iga korteri omanik peab ise oma kulu ja kirjadega olemasolevad uksed(paljudel metalluksed) välja vahetama tulekindlate metalluste vastu.Kas on kuskil olemas selline seadus,mis kohustab mind seda tegema.Seda enam,et summad algavad 6000 kroonist.Ühistu juba välja vaadanud firma,kes asja teostama hakkab.Aga miks pean mina teiste heaks sellise summa välja käima ja oma metallukse siis niisama oma kuludega eest ära võtma ja prügimäele viima,kusjuures uks on vaid mõned aastad vana.Olen selle ju oma kuludega oma korterile juba paigaldanud.Kas ma tõesti olen kohustatud teiste pärast sellise mõtetu(minu jaoks)väljamineku tegema,seda enam,et summa pole just väike.Loodan,et ei saanud väga keeruline jutt.Kõik arvamused ja kommentaarid teretulnud.


Gixy

k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas k24 » 28 Mär 2008 10:41

Isiku vabadusi ja õigusi saab piirata seaduse alusel. ...ehk siis Päästeamet peab näitama konkreetsele §-le viidates on nõude alust. Kui nad seda ei tee, siis ei pea ka nende nõuet arvestama ja KOV peaks kasutusloa väljastama ilma päästeameti kooskõlastuseta.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas doris » 28 Mär 2008 12:16

Kui selline seadus eksisteeriks, siis ei tohiks ju tavalisi metalluksi tootagi!!! Täitsa eriline leid: nõuda, et kõik korteriomanikud vahetaks oma turvauksed tulekindlate vastu. Ja keegi jälle teenib ja mitte vähe.



gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 12:44

Minu meelest on eriti nõme veel see,et juba on leitud firma,kes seda teeb ja mõni on juba lasknud oma korteri ukseava äragi mõõta ja kõigega nõus(kui raha on,siis miks mitte).Miks peaksin ma olema nõus ainult ühe firmaga kui vajadusel leiaksin kindlasti ise odavama teenuse.Igatahes on see täiesti absurdne,et keegi tuleb mulle ütlema,millise ukse ma OMA korterile ette pean panema.Teeb u sama välja kui ühistu direktor tuleb ütleb,et nii,nüüd ostame kõik vat selle auto ja kedagi ei huvita,tahad sa seda või mitte.


Gixy

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas pimeloom » 28 Mär 2008 13:27

Naljaga pooleks, ja üldse mitte tähte närides, meenub mulle sõna tegevdirektor lugedes kohemaid Ülo Ümera.
Muidugi peab see üks vägev ühistu olema, kellel direktor palgal on. Gixy võrdlus autoga on pehmelt öeldes kohatu. Korter on küll sinu oma aga näiteks seinad kuuluvad kaasomandisse. Samas on ju kena, kui majas on kõik korteriuksed ühesugused. Ja kindlasti annab seda ka niimoodi mõelda, et korterite välisuksed on kaasomand.



gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 14:29

Jah,meil on olemas tegevdirektor lisaks juhatusele ja juhatuse esinaisele.Lisaks meie majale on ta ühe teise ühistu eesotsas(naisterahvas muide).Siiani olen temaga alati saanud asjadest rääkida jne aa selline nõudmine kütab küll harja punaseks.
Kena kaasomand siis küll,see minu enda rahade eest ostetud ja paigaldatud metalluks.Ma arvan,et siiski,kui ma tahan,võin ta ise ka millal tahan eest ära võtta ja minema viia,pole see kellegi asi.Korterile jääks sel juhul ette vana uks.
Asi pole üldse selles,et kena oleks.Kui ma oleks rikkur,siis jah,poleks probleemi see 5000-10000 välja käia.Kui aga oled väikese lapsega kodune ema,kel kuu sissetulek 900.-,siis ajab ikka nutma küll.Seda enam,et tegelikult pole seda ju MULLE vaja,vaid neile,kes uued korterid ostsid ja korteriühistule.Kas korteriühistu ise ei peaks hoopis need uksed vajalike vastu välja vahetama? Tema ju lasi uued korterid ehitada seda tingimust teades/mitte teades.Miks peavad inimesed,kes on elanud seal majas aastaid(mina nt alates aastast 1976) tegema nende jaoks sellise mittevajaliku ja kalli väljamineku? Parkimisest kesklinnas ma ei hakka rääkimagi.Ühistul on maja juures 6 parkimiskohta,kortereid aga üle 30,seega tuleb enamusel käia välja hiigelsummasid oma maja läheduses auto hoidmiseks.Meie maja jääb Europarkla territooriumile ja isegi kui tahad 1h tunniks autoga maja juurde minna,tuleb välja käia 30krooni nagu ma oleks nende territooriumil parkinud kuigi olin parkinud oma auto momendil parkimiskohale maja territooriumil,mis oli vaba .Selle asjaga oleme Europarklaga juba vaielnud.Ent seadus ütleb,et ei tohi takistada sissesõitu maja juurde,keegi ei räägi,et väljasõit peab tasuta olema.Oeh,nutma ajavad lihtsalt need asjad.Seetõttu olengi enamuse ajast suvilas ja korteris elab mu vanaema.


Gixy

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas pimeloom » 28 Mär 2008 16:15

Kõigepealt gixy tee omale selgeks misasi on korteriühistu. Siis tee selgeks kuidas ta toimima peab. Kui oled need asjad omale selgeks teinud, siis saad teada, et korteriühistu kõrgeim organ on üldkoosolek. Kõik põhimõttelised, suuremad ja rahaga seotud otsused võtab vastu üldkoosolek. Üldkoosoleku otsused on kõigile ühistu liikmetele kohustuslikud. Korterite välisuste vahetamise teie ühistus pidi otsustama samuti üldkoosolek. Tegevdirektor täidab üldkoosoleku ja juhatuse antud ülesandeid. Tema ei otsusta midagi.
Kirjutad, et ühistu peaks ise uksed välja vahetama. Mina küsin sinult, et kust peab ühistu selleks raha võtma? Ühistul ei ole muid sissetulekuid, kui raha mida ta liikmetelt kogub. Ja ära vastanda ennast ühistule, kui oled korteriomanik, siis oled ka ühistu liige. Üks kõigi seas.
Mis parkimise puutub, siis see on kindlasti probleemiks igal pool. Mina ainult ei saa sinu jutust aru, et kuidas teie ühistu territoorium on Europargi oma? Siis peab selleks olema leping sõlmitud, et nemad teie territooriumil parkimist korraldaksid. Ilmselt sa ei tea oma ühistu krundi piire.



gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 16:25

Teame väga hästi oma ühistu piire.Majaesised parkimiskohad likvideeris Tallinna linn kui Narva mnt laiemaks ehitati.Seega saame oma maja hoovile Europargi tõkkepuu alt ja välja samamoodi.St meie territooriumi ümber on eriti kallis parkla.Ok see selleks.
Tean väga hästi seda korteriühistu asja.Asi nimelt ongi selles,et üldkoosolekul u aasta tagasi vaid räägiti sellest,et uusi kortereid pole vastu võetud ja vist nõutakse neid uksi.Seda aga hääletusele ei pandud,seega... Selle aasta koosolek tuleb arvatavasti aprillis,eks siis kuuleb.
Tean tean,et me ise maksame korteriühistule raha.Lihtsalt äkki tulekski nüüd kogutud rahadest need uksed ette panna.
Muide,olen teise korteriühistu juhatuses,st ma ikka päris loll pole nagu mõni ehk arvab.Lihtsalt tahtsin teiste arvamusi ja nägemusi kuulda/lugeda.


Gixy

k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas k24 » 28 Mär 2008 16:30

Igasugu nõudedid võib esitada. Eelkõige on nõude esitaja asi põhjendada ja selgitada kellele-milleks-miks. Kõikse olulisem on see, et nõuded oleksid seaduslikud. Kui tegevdirektor sulle asja selgeks teha ei oska, siis tee kõik pisiasjad omale selgeks ja uuri seadustest järgi, et kas sind saab kohustada seda turvaust paigaldama või mitte.
Teine võimalus on nõude esitajatega suhelda nt advokaadi kaudu. Sind tehakse lolliks, aga advokaati vast mitte ja su probleem võib väga lihtsa lahenduse saada.

Naljakas on see, et see tegevdirektor teil päästeameti poolel asub, kuigi peaks kaistma ühistu ja selle liikmete huve. Loogiline oleks see, et ühistu palkab advokaadi seda asja linnavalitsuse või päästeametiga klaarima, mitte ei hakka esimese hooga ühistu liikmetele kulukaid nõuded esitama.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas Heino » 28 Mär 2008 16:42

Siin on arendaja ja KÜdirektori tegemata töö. Nad oleksid pidanud koheselt välja uurima nõuded, et kätte saada uute korterite kasutusload. Kui KÜ kangesti tahab siis vahetagu uksed ise välja või siis arnedaja, kui see olemas on.
P.S. Uksed kuuluvad kaasomandisse.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 16:50

Saan ma nüüd õigesti aru,et kui ma paigaldan oma vabal tahtel oma rahadega korterile vana ukse ette lisauksena metallukse,siis seda ma enam puutuda ei tohi,st vajadusel eest ära võtta ja minema viia?Et peaksin nagu teiste majaelanike ja ühistu nõusolekut küsima?


Gixy

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas Heino » 28 Mär 2008 17:00

Põhimõtteliselt jah. Uksed ja aknad on kaasomand. Neid peaks vahetama ühistu kuludega. Paraku aga on ühistud selles valdkonnas vaesed (loe: on rahaga ka paremat teha), et hakata kõikidel korteritel uksi ja aknaid vahetama.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 18:14

Aga siit koorub ju välja asi,et kui uksed ON ühistu kaasomand,siis peaks ikka nagu ühistu ju need uksed vajadusel välja vahetama,mitte mina 100%ulatuses,eks.


Gixy

majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas majaka » 28 Mär 2008 18:40

Aga kus on kirjas, et uksed ja aknad on kaasomand?



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas tähelepanelik » 28 Mär 2008 21:24

Huvitav, milline seadusesäte kohustab mind tulekindlat ust paigaldama ja mis järgnevalt tuleb, kuulikindlad aknad!?



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas k24 » 28 Mär 2008 22:54

gixy kirjutas:Aga siit koorub ju välja asi,et kui uksed ON ühistu kaasomand,siis peaks ikka nagu ühistu ju need uksed vajadusel välja vahetama,mitte mina 100%ulatuses,eks.
Kas sa ei taha asjast aru saada ? Kaasomandi küsimust ei kerki ülesse enne, kui on selge, kas tulekindlate uste nõudel on seaduslikku alust. Samas oleks nagu põhjust selgitada, miks Teie ühistu juht ühistu liikmete huvide eest ei seisa, et ametkondade (Päästeamet antud juhul nagu aru saan) põhjendamatiud nõudmisi ei vaidlusta.



gixy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:05 Juul 2007 00:01
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas gixy » 28 Mär 2008 23:27

Saan ikka aru.Lihtsalt mõtlen juba natukene ette.Koosolekul tõstatan küsimuse ja palun näidata seadust,kus kirjas selline nõue.Eks siis kuuleb ehk täpsemalt ka ühistu juhi põhjendusi.


Gixy

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu nõuab kalli turvaukse paigaldust

Postitus Postitas Valge » 29 Mär 2008 06:29



Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

Vasta