radiaatorite vahetus

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
rait222
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:01 Dets 2012 12:48
Asukoht:võru
radiaatorite vahetus

Postitus Postitas rait222 » 01 Dets 2012 13:00

tere!
Ma arvan, et minu probleem on suht levinud. Nimelt ei lähe korteris kõik radikad korralikult soojaks ja ma ei oska ise selle põhjust, miks see nii on, välja selgitada. Elan kolmekorruselises majas. Naaberkorteris on radikad tunduvalt soojemad kui minul, neisse jõab õige temperatuuriga vesi.
Elan teisel korrusel ise. Korteriühistu esimeest probleem justkui ei huvita. Lisaks on esimesel korrusel vahetatud remondi käigus radiaatorid, peale mida, osade inimeste arvates probleemid algasidki.
Kuidas nüüd välja selgitada kas probleem on esimese korruse remonditöödes või mujal. Ise ma seda veeringlusskeemi siin väga ei jaga ja ühtegi spetsialisti ka kuskilt võtta pole.
Mis võimalused - õigused üldse on, kui keegi on oma korteri radikate vahetamisega põhjustanud teistele sama trepikoja korteritele soojuskadu? See fakt pole veel tõestatud 100% muidugi. Pole esimesel korrusel ise veel käinud aga väidetavalt pidi seal elutoa radikal ka regulaator vahel olema.
Radiaatorid on omavahel püstakus ühendatud järjestkikku, see tähendab et paralleeltoru pole. Seega ei tohiks ju mingeid regulaatoreid kellelgi vahel olla.
Kindlasti on paljudel sarnaseid probleeme olnud. Oleks tänulik abi eest.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas ennkippel » 01 Dets 2012 19:32

See probleem peab hakkama KÜ esimeest huvitama.Ilmselt tegu ebaseadusliku tegevusega,kuna korteriomanik pole selliseks tegevuseks luba saanud.On rikutud ehitusseadust ja veel paari seadust,mille tagajärjel on kahju saanud teised elanikud.Muide,ühetorusüsteemile pidi saama ka regulaatoreid paigaldada,kui väheke ümber ehitada,AGA siis kõigil!!! Muidu juhtub nii,nagu juhtus.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas Roland66 » 01 Dets 2012 19:53

rait222 kirjutas:tere!
Ma arvan, et minu probleem on suht levinud. Nimelt ei lähe korteris kõik radikad korralikult soojaks ja ma ei oska ise selle põhjust, miks see nii on, välja selgitada. Elan kolmekorruselises majas. Naaberkorteris on radikad tunduvalt soojemad kui minul, neisse jõab õige temperatuuriga vesi.
Elan teisel korrusel ise. Korteriühistu esimeest probleem justkui ei huvita. Lisaks on esimesel korrusel vahetatud remondi käigus radiaatorid, peale mida, osade inimeste arvates probleemid algasidki.
Kuidas nüüd välja selgitada kas probleem on esimese korruse remonditöödes või mujal. Ise ma seda veeringlusskeemi siin väga ei jaga ja ühtegi spetsialisti ka kuskilt võtta pole.
Mis võimalused - õigused üldse on, kui keegi on oma korteri radikate vahetamisega põhjustanud teistele sama trepikoja korteritele soojuskadu? See fakt pole veel tõestatud 100% muidugi. Pole esimesel korrusel ise veel käinud aga väidetavalt pidi seal elutoa radikal ka regulaator vahel olema.
Radiaatorid on omavahel püstakus ühendatud järjestkikku, see tähendab et paralleeltoru pole. Seega ei tohiks ju mingeid regulaatoreid kellelgi vahel olla.
Kindlasti on paljudel sarnaseid probleeme olnud. Oleks tänulik abi eest.
Sul on kaks võimalust:
1. Leida enadale toetajaid ja vahetada esimees välja uue ja tegusa inimese vastu.
2. Müüa korter kiiremas korras maha ja osta endale normaalses majas teine korter.

Muud variandidsul puuduvad, ma olen olnud samas olukorras 7 aastat, mis lõppes korteri müügiga ja teise ostmisega. Süsteemi vastu üksi ei võitle. Ma ei hakka siin trükimusta kulutama KÜ eesmärkidest ja ülesannetest, kaasomandist ja tema valitsemisest jne. Teoreetiliselt on sul õigus, aga praktiliselt oled sa just täpselt sellises olukorras nagu sa meile kirjeldasid. Jõudu ja edu Sulle!


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas ennkippel » 02 Dets 2012 14:36

Roland,esimehega pole siin midagi pistmist,on elaniku omavolitsemine! Ilmselt ta muidugi püüdis olukorda parandada,aga ei arvestanud kogu majaga.Sellisel majal on vaja abi väljastpoolt,kui ise küttesüsteemi korda ei saa.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas Roland66 » 02 Dets 2012 19:16

rait222 kirjutas: Korteriühistu esimeest probleem justkui ei huvita.
Küttesüstemi toimimine on KÜ pädevus ja sellega peab tegelema esimees v. juhatus, kes selgitab välja probleemi ja kutusb spetsialisti konsulteerima. Kui KÜ esimees midagi teha ei taha, ei saa inimesed midagi teha.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas ennkippel » 02 Dets 2012 20:12

Olen nõus,aga ilmselt probleem selles,et sellesse KÜ-sse polegi majast tegusat esimeest(juhatust) leida,kes nende probleemidega lõpuni oskaks ja julgeks minna.Kas mul on õigus rait222 ?



rait222
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:01 Dets 2012 12:48
Asukoht:võru

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas rait222 » 03 Dets 2012 20:22

muus osas mul etteheiteid pole, aga selle probleemiga peab tegelema, loodan ikkagi veel rääkida asjast ja võtta midagi ette



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: radiaatorite vahetus

Postitus Postitas volvo » 05 Dets 2012 14:57

Kui ühetorusüsteemile pandi vahele regullaator ilma kolmikventiilita ja möödaviiguta, siis antud regullaator takistab küttevee ringlust. Kolmikventiili abil jääb ringlus alles kui radiaator välja lülitatakse
Võta ühendust juhatuse liikmega ja minge vaadake all oleva korteri radiaatorite vahetus üle. Hea on kui kaasa saaksite võtta küttesüsteemide spetsialisti, kes saaks anda soovitused esmasteks tegevusteks.



Vasta