Veefilter sissetulevale veele (probleem veesurvega)

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi:170
Liitunud:01 Veebr 2008 20:22
Asukoht:Tallinn
Veefilter sissetulevale veele (probleem veesurvega)

Postitus Postitas Thom » 02 Dets 2013 16:18

Majas (5 korrust, 6 trepikoda) on juba mõnda aega probleemid veesurvega e teatud hetkedel kaob surve minimaalseks ja ka vee temperatuur väheneb koos sellega.
Manomeetrid soojussõlmes näitasid, et tõesti veesurve kõigub suurtes piirides (vahepeal oli isegi lausa 2 peal).

Targad Tallinna Veest käisid ja vaatasid sissetulevale trassile otsa ning tõdesid, et meil on halvad filtrid, mis pidevalt ummistuvad ja see põhjustabki veesurve kõikumist.
Paraku minu küsimuse peale, et milliseid filtreid nad siis soovitavad vastasid "einoh, need täitsa tavalised". Minu kui teemakauge inimese jaoks see midagi ei öelnud.

Kas keegi on äkki oma majas sama probleemiga kokku puutunud või filtreid vahetanud ja oskab soovitada lahendust/firmat?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Veefilter sissetulevale veele (probleem veesurvega)

Postitus Postitas ennkippel » 02 Dets 2013 22:29

Mis sul selle veega lahti on? Kas tuleb ebakvaliteetne vesi veevärgist või näeb keegi luulusid?Mul on kogemus ühe reklaamiohvriga,kes tõsimeeli hakkas uskuma halvas veekvaliteedis,kuigi vesi oli normis.Kui aga nn.konnad sees,siis peaks ju veefirma asja korda ajama.Veesurve kontrollige ära,laske ilma filtrita.Kui siis rõhk olemas,on filter süüdi.Kui aga rõhku pole,siis Tallinna vesi.Nii lihtne see ongi.



Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi:170
Liitunud:01 Veebr 2008 20:22
Asukoht:Tallinn

Re: Veefilter sissetulevale veele (probleem veesurvega)

Postitus Postitas Thom » 07 Dets 2013 10:45

Noh, võib ka öelda, et natuke on asi kvaliteedis, kui filtrid kiirelt ummistuvad. Aga asjapulkade jutust sain aru, et pigem on mingid kehvad "vanaaegsed" filtrid, mis maru kiiresti ummistuvad.
Sai natuke uuritud seda filtriasjandust ja on olemas isepuhastuvad filtrid. Tuleb ainult leida võimalus puhastamisel ülejääv vesi kuhugi ära suunata, hetkel keldris vajalikku äravoolutrappi pole.
Ehk saab filtripuhastamise vaeva vähemaks.



Vasta