Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi:170
Liitunud:01 Veebr 2008 20:22
Asukoht:Tallinn
Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas Thom » 16 Dets 2013 21:05

Nüüd oleks aeg teha investeering majaesise kõnnitee renoveerimisse, aga tekkis endamisi küsimus, et miks enamus kohtades eelistatakse tänavakivi asfaltile? Kas küsimus on hinnas või on midagi veel?
Mulle endal tundub miskipärast, et talvisel ajal oleks parem lumest koristada asfalti.

Sellega seoses ootaks soovitusi firmade kohta, kes sellega tegelevad ja on hea tööga meelde jäänud.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas anne47 » 17 Dets 2013 11:57

Kivisillutis on asfaldiga võrreldes külmakindlam ja vastupidavam
Öeldakse, et kuna vuukide kaudu saab vesi minema joosta, siis lompe tekib vähem ja suvisel ajal ei hakka kivid kuumama erinevalt asfaldist.
Paigaldamise poolelt ei mängi ilm nii palju rolli.

Samas on võimalus, et vuukides hakkab rohelus levima, kivide vahelt on raskem puhastada ja tõesti just esimest lund pealt ära lükata.



hillarile
Liige
Liige
Postitusi:58
Liitunud:02 Aug 2010 21:50
Asukoht:Tallinn

Re: Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas hillarile » 15 Jaan 2014 17:55

Tere!
Enne hanke tegemist uuri mida lubab panna linn.Hiljutine kokkupuude kommunaaliga oli see,et oli asfalt ja see peab ka jääma.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas Kytt » 01 Okt 2014 23:12

Kivi hakkab 100% vajuma. Pole mina veel näinud kividest laotud teed, mis säilitaks ühtlase tasandi. Sügisel uhub vesi enamuse uuest liivast sealt vahelt ära. Pühid luuaga - liiva lendab. Lombid ja jää tekivad sinna väga kergesti, sest vajumine on pidev. Sul on õigus, talvel jääb lumelabidas naks ja naks kiviservade taha kinni, väga tüütu. Lisaks see pidev umbrohu vohamine seal vahel. Kui mul oleks võimalus, ma paneks iga kell asfalti.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas ennkippel » 02 Okt 2014 09:55

Eks ta ole, kellele mis meeldib? Eks seda peaks üldkoosolek otsustama, mina pooldaks kive. Kytt kirjeldas miinuseid, aga kõik need olid halva paigalduse tagajärjed. Vajumine näitab aluspõhja tegemata jätmist, siis läheb ka liiv vahelt minema ja need labidajamad ja lombid. Jõudu.



vello12
Liige
Liige
Postitusi:139
Liitunud:23 Mär 2011 19:30
Asukoht:Tallinn

Re: Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas vello12 » 02 Okt 2014 20:12

ennkippel ütles juba pea kõik ära. Enda kogemusest: koristajal pole vaja talvel ei asfalti ega ka toda kivi välja puhastada. Las jääb see pisuke "külmunud vee" kiht sinna ja graanul libisemise vältimiseks.
Endal kortermaja ees parketina laotud kivi, ei vaju kuhugi, koristajal keelatud kivi puhastada ja kohustus libeduse tõrjeks graanul panna. Toimib juba üle 5a. Ok, üks koht on, kus parketina laotud kivi ei sobi, sademevee restkaevu ümbrusesse, aga see peaks siilile ka selge olema.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Kõnnitee kate - asfalt vs. kivi

Postitus Postitas Kytt » 03 Okt 2014 11:51

Võibki nii olla, et on halvasti paigaldatud. Ainuke asi, et muud ei tehtagi kui paigaldatakse halvasti. Vaatan enda ümber olevate hoonete juures paigaldatud kive, linnas paigaldatud kive - ikka sama probleem. Kus on siis see hea ja õige paigaldaja? Kui selle leiate, siis pole ju probleemigi:)



Vasta