Garaaž kinnistul

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
etz27
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:08 Veebr 2015 17:18
Asukoht:Pärnu
Garaaž kinnistul

Postitus Postitas etz27 » 11 Veebr 2015 16:46

Kahekortse kortermaja krundil asub garaaž. See garaaž asub neljaks võrdseks osaks jaotatud krundi peal. Kas peab olema luba ja teiste omanike nõusolek gaaaži ehitamiseks

Arvatavasti vene alal kohale toimetatud plekk garaaž. See garaaž asus enne minu kolimist sealt krundil ja pole kursis selle paberimajandusega.


Aga see häirib mind kuna see on meie kahe korteri maja poole peal. Ehk siis teine maja pool on jaotatud ja hooldatud ning korras. Meie poole peal asub see garaaž maja ees on võsa ning maja taga komposti hunnik kuuriboksid ja pesukuivatusrestid. Kus kohas peaks asuma minu võrdeline osa seal grundi peal ?
On mul mingi õigus kellegilt midagi üldse nõuda?

Notari paberi peal on võrdeline osa minul kõige suurem märgitud. üle 500 ruudu teistel alla 500.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Garaaž kinnistul

Postitus Postitas ennkippel » 11 Veebr 2015 18:50

Jääb segaseks küsimuse faktid, kas maatükid on notariaalselt kinnitatud korteritele või on kaasomandis olevad mõttelised osad maatükist? Tavaliselt maad ei jaotata vaid on ühine, murruna ja protsendina näidatud kaasomandi osa.



etz27
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:08 Veebr 2015 17:18
Asukoht:Pärnu

Re: Garaaž kinnistul

Postitus Postitas etz27 » 11 Veebr 2015 22:16

Kui olen õigesti aru saanud siis on kaasomand ja kõik võivad kasutada. Või on tõesti nii et iga üks paneb oma põõsa püsti sinna kuhu tahab ilma luba küsimatta?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Garaaž kinnistul

Postitus Postitas anne47 » 12 Veebr 2015 08:58

Iga liigutuse jaoks ei peagi luba küsima, kui on olemas kaasomanike kokkulepe, milles on need "liigutused" kirjas, mida kaasomanikud ühisel maatükil teha võivad.

Garaaži puhul - kes on selle valdaja? Või on see ka ühises kasutuses?
Peate omavahel kokku leppima, mis sellega saab.



etz27
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:08 Veebr 2015 17:18
Asukoht:Pärnu

Re: Garaaž kinnistul

Postitus Postitas etz27 » 12 Veebr 2015 11:02

See ainult ühe korteriomaniku enda kasutuses.

Kui ma tahaks taha aeda teha koertele jooksu hoov mis on piiratud aijaga kas ma peaks teistelt kaaselanikelt luba küsima?
Või sellise asja jaoks pole luba vaja kui alumisel korrusel on paigaldatud garaaž arvatavasti ilma mingi paberimajanduseta ja luba küsimatta.

Kõigepealt peaks veenduma kas on garaaži paigaldamisks luba küsitud vallast või maja teiste elanike käest. Ja kui ei ole luba küsitud siis on ju ilma nõusolekuta sinna hoovi püstitatud?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Garaaž kinnistul

Postitus Postitas ennkippel » 12 Veebr 2015 12:41

Kaasomandis oleval krundil ja elamus tuleb sõlmida kõigi kaasomanike allkirjadega kokkulepe, näiteks ei piisa koosoleku otsusest enamushäältega vaid 100% hääli. Saab teha ka kirjaliku kokkuleppe koosolekut kokku kutsumata, kui kõik kaasomanikud esitavad kokkulepitud aja jooksul oma selgeltmõistetava seisukoha antud küsimustes kirjalikult. Siis võib koostada protokolli, kuhu lisatakse kaasomanike kirjalikud otsused juurde. Mis puutub garaaži, siis üldjuhul maapiirkondades omavalitsus ei kiusa elanikke eramaal ajutiselt püstitatud ja ilma vundamendita ehitiste pärast. See teie ühine otsus, kuidas käituda.



etz27
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:08 Veebr 2015 17:18
Asukoht:Pärnu

Re: Garaaž kinnistul

Postitus Postitas etz27 » 12 Veebr 2015 12:49

Tänud abi eest !!!



Vasta