Erakorraline püstaku vahetus

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
miskuskes
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:13 Nov 2016 19:39
Asukoht:Eesti
Erakorraline püstaku vahetus

Postitus Postitas miskuskes » 13 Nov 2016 19:59

Tere

Mulle teatati 2 päeva tagasi, et erakorraliselt tahetakse meie ühistu püstakus vahetada kanalisatsiooni ja vee torustik, kuna allpool naabril torud lekivad. lõpetasin remondi paar kuud tagasi, mille käigus vahetasin ka kanalisatsiooni püstaku. Selle vahetusega ei tohiks töömeestel probleemi olla, ülevalt lükkavad naabritoru minuomaga kokku ja samamoodi alumise naabriga, tagasin remongi käigus et see oleks edaspidiste tööde käigus lihtne. Minu küsimus on et kui suur peab olema see luuk või ligipääs töömeestele et nad saaksid vahetada veetorud. Et ma ei peaks maha lammutama oma seina. Kui palju on mõistlik aeg ette teadata korteri omaniku antud remondiks? mind teatati ette 3 päeva. Enne remonti uurisin ka ühistu esimehelt kunas on plaan antud püstaku vahetus teostada, sellepeale ei osanud öelda miski ehk paari aasta jooksul. Mina selles usun tegin ka remondi, et ei pea hakkama mingi seina kohe lammutama. Kas on minul kui omaniku ka mingid õigused nõuda mõistliku etteteatamis aega, kuna ma ise ei ela eestis vaid soomes ning hetkel ei saa antud olukorrale ise silma peale heita.

Ettetänades



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Erakorraline püstaku vahetus

Postitus Postitas ennkippel » 14 Nov 2016 22:26

Kortermajas ei tohi kaasomandis olevaid tehnosüsteeme(vesi, kanalisatsioon, küte) kinni ehitada omavoliliselt. Selle kohta on ka seaduse punktid ehitusseaduses, aga peast ei tea praegu. Nii, et sõltub ühistu põhikirjast( ka üldkoosoleku poolt vastu võetud kodukorrast) ja juhatuse otsusest, kui palju pead avama torustikule ligipääsu.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Erakorraline püstaku vahetus

Postitus Postitas Kytt » 07 Dets 2016 13:45

Praktiline kogemus endal. Esimene torufirma ütles "oi, me lammutame teil köökides pool seina maha" (sisulliselt "meil on savi, teeme nii nagu endal mugavam). Teiine firma tuli kohale ning vahetas terve püstaku kanalka nii ära, et seina lõhuti auk ainult kraanikausi alt. Sinna peale saab omanik ise mingi luugi hiljem ehitada vajadusel või panna kasvõi nelja kruviga kermaterjalist plaadi. Selle eemaldamine ei ole hiljem keeruline.



Vasta