remondiraha

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
pilvik
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:11 Aug 2016 14:18
Asukoht:Kuressaare
remondiraha

Postitus Postitas pilvik » 27 Nov 2017 14:33

Hetkel on korteriühistu veel loomata, aga 7 korteriga majas planeeritakse katuse vahetust, kuna kusagilt väidetavalt niriseb vesi kellegi seina vahele. Remondifondi midagi kogutud pole. Iga korter peaks välja käima 3000€ ja seda kohe. Kuna ostsin selle korteri aasta tagasi ja laenuga, siis uut väikelaenu mulle ei anta, järelmaksud korteri sisustamisest on niigi lisaks eluasemelaenule. Kas teistel on õigus minu käest seda 3000 € nõuda ühekorraga? Sooviksin enne ühistu loomist, et saaks ühistu laenu võtta. Ühistu loomisega aga venitatakse selle pärast, et väidetavalt pole 1 majaelanik nõus. Minu arusaam on, et 100% pole vajalik see nõusolek.



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: remondiraha

Postitus Postitas VASAR49 » 27 Nov 2017 14:49

Vaatame probleeme ühekaupa.
1. Katkine katus on korteriomanike probleem sõltumata sellest, kas KÜ on olemas või ei ole. 1.01.2018 kehtima hakkava uue seaduse põhjal vormistatakse korteriühistud riigi poolt sõltumata sellest, kas korteriomanikud tahavad või ei taha.

2. Raha võiks alati rohkem olla ja laenurahaga soetatud vara on tegelikult laenuandja vara. Kui raha ei ole, siis nii tulebki öelda neile nõudjatele.


Nõunik.

Vasta