Veesurve, Veetemperatuur, Rõdu

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator: Heino

Vasta
mRaQ
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Aug 2018 20:52
Asukoht: Tallinn

Veesurve, Veetemperatuur, Rõdu

Postitus Postitas mRaQ » 22 Aug 2018 22:16

Tervist,

Esmalt kirljeldan olukorda.

Talvel tekkis probleem vee soojendamisega. Elame viimasel korrusel ning õhtusel ajal ei saanud ennast isegi pesta. Tipptundidel kui inimesed kasutavad veesüsteemi soe vesi voolas üks-kaks minutit, siis muutus külmaks. Probleemist oli räägitud KÜ juhatusele ning haldurile. Mõneks ajaks probleem probleem kadus ära, aga ilmus jälle ning jääb siiamaani. Praegu meile räägitakse et süsteem töötab kenasti ja probleem on ainult meil.

Aprillis ilmus uus problem. Surve kõikides kraanides vahepeal kadus ära, vahepeal oli lihtsalt nii väike et klaas vett oli raskeda täita. Juunis probleem oli lahendatud, aga ilmus jälle ning jääb siiamaani.

Talvel suure tuule tõttu rõdupiirete klaas läks puruks. Kuna ta on tehtud kahest kihist liim siiamaani hoiab klaasiosakesed koos. Probleemist oli öeldud juhatusele ja majahaldurile, juhatus ütles et me ise seda peame parandama, haldur üldse pole vastanud.

Sellega tekkivad kaks küsimust.
Esmalt - kas on tõsi et selle klaasi parandamine on meie vastutus? Kui me jätame seda niimoodi purustatud olekus seisma tekkib oht et see võib kukkuma ja allpool asuva rõdule tekitada kahjustust.
Ja teine - mida teha veesurvega ja veetemperatuuriga? Kuidas käitutakse olukordades kui KÜ ei taha reageerida probleemidele? On mingi seadus mis kirjeldab seda?

Loodan vastuste peale.
Lugupidamisega,
Kirillroosi
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Okt 2006 03:00

Re: Veesurve, Veetemperatuur, Rõdu

Postitus Postitas roosi » 28 Aug 2018 00:33

1. Kuidas on kirjas KÜ hooldustööde jaotuses. Tavaliselt jah on rõduklaasid ja aknaklaasid siiski omaniku enda rida.

2. Minuteada sellist seadust ei ole. Aga tuleta juhatusele seda probleemi meelde. Teine võimalus kandideeri juhatusse ja hakka ise infot koguma ja probleemi lahendama.Vasta