1. leht 1-st

Kes maksab remondikulud?

Postitatud: 07 Sept 2018 19:41
Postitas Keegi123
Tekkis küsimus seoses sellega, kas ühistu saab nõuda kahelt korterilt remondiraha. Esik, mis siiani oli ainult nende kahe korteri kasutuses, tuleb välja, et on ühiskasutatav. Ühistu leiab, et seal on tarvis teha remonti, aga remonditasu peaksidki tasuma need kaks korterit. Kas ühistul on õigus seda nõuda? Kas kulud ei peaks jaotuma kõikide korterite vahel nagu ka katuseparandus (mis ka antud kahte korterit ei puuduta, aga kõik maksavad)?

Re: Kes maksab remondikulud?

Postitatud: 07 Sept 2018 21:44
Postitas MargusT
Kui teil on olemas eriomandi kokkulepe, mis on seadusjärgsest regulatsioonist erinev ja vastab küsimuses kajastatud teemale, siis on KÜ-l see õigus olemas. Aga kui eelnimetatud kokkulepe puudub, siis KÜ ei saa kohustada neid kahte korteriomanikku nende ühiskoridori remondi eest tasumist. Aga vastupidi on võimalik. Uus KrtS võimaldab neil omanikel, kel on ühine trepikoda või esik, otsustada remondi küsimuse ilma teistelt omanikelt nõusolekut küsimata ja seda nende remonditööde piires, mis ei kahjusta ülejäänud maja omanike õigustatud huve.
Lühike vastus – kui teil sellekohane eriomandi kokkulepe puudub, siis esiku remondikulud tuleb jagada kõigi omanike vahel, vastavatl põhikirjas olevale või kui seal regulatsioon puudub, siis vastavalt seadusele, osa suurusele.