Notariaalne volitus gaasiprojekti ja mittekandvate seinade mahavõtmiseks?

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
anonymus
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:24 Jaan 2020 09:36
Notariaalne volitus gaasiprojekti ja mittekandvate seinade mahavõtmiseks?

Postitus Postitas anonymus » 24 Jaan 2020 09:47

Kas korteriühistul on õigus nõuda korteri omaniku notariaalset volitust (ja kus see võiks kirjas olla?)

a) korterisiseselt gaasitorude ning veesoojendi asukoha muutmiseks? Tellitud on projekt ning kooskõlastamine Inspectoga.

b) korterisiseselt kahe mittekandva vaheseina eemaldamine (ühe asemele tuleb kipssein), kuid vannitoa ning WC vahelise asemele ei tule midagi. Selle ülal on ka laega tükk maad vahet. Linna ehitusarhiivist on võetud ka maja projekt, mis kinnitab, et seinad ei ole kandvad.

Olen korteriomaniku lapselaps, omanik ise viibib teises linnas hooldekodus. Ma saan aru, et volitus veel, aga milleks notariaalne? Samas on üürnikud ju teinud väga edukalt remonti, kas neilt on ka küsitud korteriomaniku notariaalset volitust?



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Notariaalne volitus gaasiprojekti ja mittekandvate seinade mahavõtmiseks?

Postitus Postitas ergon » 29 Jaan 2020 16:33

Volitusega ei oskaks mina midagi peale hakata. MInu ühistu esimehena nõuan projekti mõlema töö jaoks ja suht kindel, et kommunikatsioone (vesi ja gaas) ei lubata suvaliselt ringi tõsta.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Notariaalne volitus gaasiprojekti ja mittekandvate seinade mahavõtmiseks?

Postitus Postitas ennkippel » 30 Jaan 2020 11:40

Lisaks projektile on vaja ka kohaliku linna või valla kooskõlastust ja teiste korteriomanike nõusolekut, kuna seinad on ikkagi kaasomandis olenemata kandvatest või mittekandvatest, nii väitis mulle ehitusnõunik. Veel tema tarkust, et mõnel majal võivad mittekandvad seinad muutuda ajaga kandvaks seoses maja vajumisega ja kui need ära võtta võivad teistel praod tekkida.



Vasta