KÜ püstakute vahetus avariiline ja mitte

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Gerttu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:01 Nov 2020 16:08
KÜ püstakute vahetus avariiline ja mitte

Postitus Postitas Gerttu » 01 Nov 2020 17:02

Tere,

Meie ühistul on mure seoses KÜ juhatuse poolt tehtud remonttööde maksumusega.

2019 jaanuar tehti avariiline püstaku vahetus. Ma saan aru, et avariiliste remonttööde maksumust ei pea kü liikmetega kooskõlastama vaid peaasi oleks, et kahju saaks likvideeritud võimalikult kiiresti?

Teisalt peale seda ühe püstaku avariid otsustas juhatuse esimees vahetada ka ära osaliselt teised püstakud, tellides tööd samalt ettevõttelt sealjuures hinnad ainult kerkisid. Nüüd majandusaasta aruannet kinnitades, leian, et antud tööde eest on makstud VÄGA kõrget hinda, sealjuures ei ole võetud pakkumisi mitte üheltki teiselt ettevõttelt ja ei ole hindasid kooskõlastatud ka kü liikmetega. Hetkel on minu hinnangul tegemist selgelt rahade välja kantimisega kas siis tahtlikult või tahtmatult, kahju on pea 4-5000 eurot. Meil on väike korteri ühistu ja "tänu" sellisele tegevusele on remondifond põhimõtteliselt nullis. Kui võtan võrdluseks viiekordse maja, kus on püstakuid 12 tk ja millel vahetati ära veetorud - koos seinte taastamisega 27 tuhande euro eest, ja vaatan meie kolme püstaku vahetuse hinda, mis oli ca 14tuhat eurot. Selleks, et näidata kü esimehele, et tema poolt makstud summad on ilmselgelt liiga suured olen ka konsulteerinud torupaigaldus ettevõttega, kes koostab analoogse töö näidishinnapakkumist.

KÜ juhatuses on kaks liiget, teist liiget sellesse omavolilisse käitumisse ei kaasatud.

Kas ja mida oleks võimalik antud situatsioonis ette võtta?



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ püstakute vahetus avariiline ja mitte

Postitus Postitas VASAR49 » 06 Nov 2020 07:55

Alustuseks tuleb kiiresti kokku kutsuda üldkoosolek ja välja vahetada see juhatuse esimees. Kuni seda pole tehtud, polegi midagi teha. Sellised kulutused tuleb kindlasti kokku leppida üldkoosolekul. Kuna sellist kokkulepet pole, on tegemist KÜ vahendite omavolilise raiskamisega. Uus juhatus peab vastava hagi esitama kohtule.



Vasta