Kas korteri või korteriühistu mure?

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
romanlaidinen
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:25 Jaan 2007 02:00
Kas korteri või korteriühistu mure?

Postitus Postitas romanlaidinen » 25 Jaan 2007 12:59

Meie majas liigub vihmaveetoru läbi korterite. Elan esimesel korrusel. Kuskil esimese ja teise korruse vahel on torus mõra ning kogu lagi on jumala niiske. Tilgub maha nagu ämbrist. Kas korteriühistu peab selle ära parandama või on see minu mure?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 25 Jaan 2007 15:29

Kindlasti peab selle ära parandama ühistu.
Vaata ka seda: http://www.korteriyhistuabi.com/ky/modu ... jaotus.doc


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

romanlaidinen
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:25 Jaan 2007 02:00

Postitus Postitas romanlaidinen » 25 Jaan 2007 17:59

Heino, äkki ütled, mis dokument see on.

Siia teemasse on oodatud kõik kaasused: omanik vs ühistu



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 25 Jaan 2007 20:35

See on näidis hooldustääde kohustuste jaotus korteriomaniku ja korteriühistu vahel.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 25 Jaan 2007 20:48

Kõikide üldiste kommunikatsioonide korrashoid on ühistu kohustus .



aasa
Revident
Revident
Postitusi:157
Liitunud:15 Okt 2006 03:00

Kohustused

Postitus Postitas aasa » 25 Jaan 2007 23:48

Päris nii üldiselt seda võtta ei saa, eks tegemist ole suuresti ühistu siseasjaga. :) Kui ikka omanik vahetab radika ise ära ja see siis lekkima hakkab pole nagu see ühistu asi. Sama lugu on kasvõi akendega.
Kui ühistu on mõnel üldkoosolekul kokku leppinud, mis on ühistu ja mis omaniku mure siis nii ka on. Meil selline otsus omast ajas kodukorra lisana täitsa olemas ja aknad on igaüge oma mure.
Kui ühistu peaks selle probleemi lahendama siis peab ta ju remondi tegemiseks sisenema ja ilmselt ka lõhkumistäid tegema eraomanduses. Kuidas see lahendatud saab on ilmselt ühistu siseasi :x



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Postitus Postitas elly » 26 Jaan 2007 11:30

mul endal on hiljuti juhtunud selline mure, et järsku hakkas vana malmraadikas lekkima.

Helistasin avariisse, tulid kohale. Vaatasid, ütlesid muidugi, et peab ära vahetama. Minu veendumuse kohaselt võib korteriomanik teha korteris parendusi raadikate väljavahetamise näol uute vastu (parendamised omal kulul), avariikorral peab aga vahetama ühistu. Juhatus polnud nõus seda kinni maksma. Mingit otsust selle kohta pole meil ühistus vastu võetud. Eile kutsuti erakorraline koosolek, millega see lõppes ei tea, olen seda ignoreerinud, sest nägin juhatust käimas naabrite korterites vanemate elanike "ajusid loputades" (kuna juhatus on maksmise vastu, kujutan ette, kuidas nad käskisid neile hääletada).õldiselt on uue juhatuse tulekuga meie majas tekkinud ebaterve õhkkond. Uus juhatus kasutab ebaausaid võtteid, et hääletamistel saada just see tulemus, mida nad ise vajavad. Vot nii...



arpeau
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:16 Mär 2007 02:00

Postitus Postitas arpeau » 16 Mär 2007 19:48

Tervist.
Mul on ka mure :)
Loodan, et saan siin vastuse.
Meil on nimelt lähiajal plaanis väljavahetada reovee ärajooksupüstik (see kõige jämedam toru).
Maja on meil klassikaline tellismaja aastast 1959.
Korterid on sees need 38 ruudused.
Selliseid maju on kõik Eesti linnad täis.
Need on need majad, mis ehitati enne paneelielamute juurde asumist.
Teadjad ehk kujutavad nüüd ette...
Olen näinud, et püstikuid vahetatakse koridori kaudu. Lõhutakse see tellisseina pragu, vahetatakse toru ja ehitatakse sein taas üles.
(Koridoris remonti pole tehtud ja näeb nagunii kole välja.)
Meie korteriühistu esinaine arvab, et see on võimatu ja käsib(!) (koosolekut pole olnud) mul nüüd oma WC's kipssein koos kiviplaatidega maha lõhkuda, et täämehed saaksid toru tulla vahetama.
Kui palju ma pean lõhkuma ja kas ma üldse pean lõhkuma?
Ja veel teinegi küsimus - kes selle lõhkumise ja ehitamise minu WC's kinni peaks maksma? Korteriühistu või mina, omanik? (Korteriühistu esinaine arvab, et mina.) Ja kes garanteerib, et WC sein saab sama ilus kui enne?

Tänan vastamast!
Lugupidamisega,
Arpeau



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 16 Mär 2007 21:36

Korteriomanik peab tagama juurdepääsu kommunikatsioonidele, ehk siis neile torudele ja muudele värgendustele, mida on aegajalt vaja vahetada või parandada. Ehk siis Kõ vahetab torustiku, kõik mis aga asja silmale ilusamaks teeb sinu korteris, on sinu enda asi.
Küll ei keela seadus ühistul korteriomanikele teenuseid osutada. Kui teie üldkoosolek on otsustanud, et ühistu remondib ka kortereid, siis nii ka on. Aga siin on vaja üldkoosoleku otsust. Soomes pidavat ka asi olema nii korraldatud. Meil annab ehk sinnani jõuda veel aastaid.
Viimati muutis sirts, 17 Mär 2007 12:24, muudetud 1 kord kokku.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Postitus Postitas ergon » 17 Mär 2007 01:20

ja kindlasti oli WC tol ajal lahtikäiv torude šaht, mille ees oli hingedega uks. Poleks pidanud kapitaalselt kinniehitama, sest kommuniktatsioonidele peab ligipääs olema. Nii 1959, 1999 ja ka 2019 aastal....



arpeau
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:16 Mär 2007 02:00

Postitus Postitas arpeau » 19 Mär 2007 01:52

ei ole mina näinud, et wc's on peale sissekäigu ka veel üks uks, kus pääseb tervet seina (põrandast laeni) ulatavat toru vahetama.
jah, mul on seal luuk (40x30 cm), aga sealt kaudu ei pääse ju torusid vahetama...
ja keegi ei kommenteeri, et nende majas oleks torusid vahetatud koridori seina kaudu...
kas ma olen ainuke, kes seda näinud on?



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 19 Mär 2007 09:23

No on ehitatud igasuguseid monstrumeid. Ma pole küll spetsialist, kuid kui meil külmaveepüstikut vahetati, siis tahtsid täämehed küll igasse korterisse sisse pääseda. Ja kuidas sa seda toruvahetust siis ete kujutad? Et läbi katuse või ja ühes tükis?



arpeau
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:16 Mär 2007 02:00

Postitus Postitas arpeau » 22 Mär 2007 20:27

[quote:5a6818fcf0="sirts"]Ja kuidas sa seda toruvahetust siis ete kujutad? Et läbi katuse või ja ühes tükis?[/quote:5a6818fcf0]

Mulle muidugi "väga meeldivad" igasugused lahmijad...
Aga kui sa pääsed torule ligi ka koridorist (sellele ma ka varem vihjasin, kui sul ei ole aega lugeda, siis ära kirjuta), siis võiks seda ka sealt kaudu teha,
sest olen seda varem näinud ja sealt kaudu on ärajooksupüstiku vahetamine ka lihtsam, sest korteri poolt lähenedes jäävad ette puhtavee torud.

Ja üks küsimus veel, et kas sul on kodus siis kõik torud "avatud"? Et nagu silitad mõnuga seda suurt malmtoru, mis kõik kaka endasse imeb...
Tunnistan veel kord, et olen käinud paljudes korterites enda elu ajal.
Ja monstrumiks loeksin siiski neid kortereid, maju, kus ärajooksutoru sulle peldiku- (või koridori-) seinal vastu vaatab.

Kurb, et siin asjaliku infot väga ei saanud:(

Head kevadet kõigile!



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 22 Mär 2007 21:26

No ma seda ju räägingi, et omal ajal on ehitatud igasuguseid monstrumeid, juba ehituse ajal. Projekte on erinevaid. Ja kui sul on omal lahendus olemas, siis polegi siin vaja küsida. Ja igasuguseid torusid (ka neid, kus kaka voolab!) saab ka niiviisi varjata, et pole vaja midagi maha lõhkuda, kui miskit katki läheb. Parim soovitus - vaata projekti või telli omale uus lahendus.



UusJuhatus
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:20 Juun 2007 11:01
Asukoht:Tallinn

Re: Kas korteri või korteriühistu mure?

Postitus Postitas UusJuhatus » 20 Juun 2007 11:51

Lihtsalt soovituseks: Kunagi ühes korteris oli selline jäme toru värvitud/maalitud palmitüve mustriga ja siis üles oli veel kinnitatud rohelised kunstpalmilehed. Istusid nagu palmi all, mu meelest oli väga lahe.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas korteri või korteriühistu mure?

Postitus Postitas sirts » 20 Juun 2007 12:05

Vähemalt üks soe koht siis.



Vasta