korteri remont

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00
korteri remont

Postitus Postitas majaka » 14 Jaan 2008 22:27

Juhtus, et ühes korteris suri üksik omanik. Kes on pärija algul ei tea. OÜ Seltic Group juht väidab, et ostis korteri ära ja hakkas seal remonti tegema. Lõhkus kõik seinad (mittekandvad) ära ja ka puitpõranda. Puitpõranda asemele ilma heliisolatsioonita valas betooni. Ja nüüd alumine korter elab nagu tünnis. kus iga väike ülemise korteri krõbin võimendub. Ehituse käigus kirjutasin Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Ametile kirja, kus palusin selgitada, kas selline remont vastab ehitusnormidele.
Vastuseks sain , et korteris tehakse sanitaarremonti.
Hiljem selgus, kui tehti kanne kinnisturaamatusse, et korter kuulub Hansa Liisingule ja sisse kolis uus perekond.
Ehitajad, kellega olen vestelnud, väidavad, et peab olema kiht heliisolatsiooni.
Küsimus, kas kellelgi on midagi sarnast juhtunud?
Ja mida ja kellelt saab nõuda korteriomanik, kelle elutingimusi on rikutud?



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: korteri remont

Postitus Postitas sirts » 15 Jaan 2008 22:40

oot, igaks ümberehituseks korteris peaks olema projekt. Nõudke projekti, püüdke ehitusjärelvalve kaela saata... Mida veel? Ühistu juhatus peaks tegelema sellega.



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: korteri remont

Postitus Postitas majaka » 16 Jaan 2008 14:50

Kui ma sain ehitusjärelvalvelt kirja, et korteris tehakse sanitaarremonti ja projekti pole vaja, siis see võttiski tummaks. Käisin ka tarbijakaitses. Sealt öeldi, et tuleb teha heli kostmise mõõdistused sellest korterist ja teisest analoogsest, et võrrelda. Samas hoiatati, et elanikud võivad mitte lasta korterisse. Ja midagi muuta on ka nüüd raske. Ja elanikud, keda ma algul kohe hoiatasin, püüdsid ka vaiksed olla Ja kuude kaupa neid polnudki. Aga nüüd on pere suurenenud ja tekkinud väike põngerjas, kes armastab mürada.
Tulevikule mõeldes ja kuni asi pole veel aegunud, ongi vaja midagi ette võtta. EKYLi jurist soovitab tegeleda, aga tuttav jurist ütleb, et pole mõtet.
Kummal on õigus?



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: korteri remont

Postitus Postitas tähelepanelik » 16 Jaan 2008 15:50

Ma ei tea kuidas on teie ühistus, kuid meil on segaduste vältimiseks ka põhikirjas punkt mis keelab juhatuse kirjaliku loata igasugused ümberehitused. Jõudumööda on seda kontrollitud ja nii mõnigi omavolitseja korrale kutsutud.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: korteri remont

Postitus Postitas Valge » 16 Jaan 2008 20:59

tähelepanelik kirjutas: ja nii mõnigi omavolitseja korrale kutsutud.
Palun kirjelda, kuidas te omavolitsejaid korrale kutsusite ja mis siis muutus?

Minu kogemus on see, et kui kandvaid seinu ei lammutata, siis ei köhi ükski ametnik ehk nad ei liiguta lillegi vaid defineerivad seda remondiks 8O


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: korteri remont

Postitus Postitas tähelepanelik » 16 Jaan 2008 21:22

Kõige kõrgem ametnik on ühistu üldkoosolek ja järgmine juhatus, kellede ettekirjutused ning vastuvõetud otsused on minu teada liikmetele kohustuslikud. Suurelamutes on info saamine keerulisem, aga naabrid peaksid tegevusest siiski ülevaadet omama. Mis puutub kandvatesse seintesse, siis uuema arusaama järele on baneelmajades kõik seinad kandvad.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: korteri remont

Postitus Postitas Valge » 18 Jaan 2008 20:05

küsisin, et kuidas sa omavolitsejad korrale kutsud.
ma tean, et üldkoosolek on kõrgeim organ, kuid amenitekud on omavalitsuses ja volikogudes ning seda ma silmas pidasin.
kui KÜ ei saa ise omavoitsejaga hakkama, siis peaks krrgi ju aitama
kuidas teil sellega lood on


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: korteri remont

Postitus Postitas majaka » 18 Jaan 2008 21:27

Minu kogemus selle firmaga on selline, et ta ajas mul paar koosolekut nässu. Firma juht Gennadi Zivel ei lasknud koosolekul kellelgi rääkida, lihtsalt karjus kõik üle ja inimesed läksid laiali. Nüüd keegi ei julge tema vastu häält tõsta.
Teiseks, tuli ükskord 3 oma töölisega kontorisse, kui seal kedagi peale mind polnud ja lubas mul silmad välja torkida. Räägi kellele mida tahad, temal on 3 tunnistajat, kes räägivad, mida tema ütleb.
Tema on meie ühistu liige, nii et politseid pole ka mõtet kohale kutsuda.
Ja politsei kaitseb seda, kellel paksem rahakott. Mul on selliseid kogemusi kuhjaga.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: korteri remont

Postitus Postitas Valge » 18 Jaan 2008 22:46

Seega , VÕTA NÄPUST, teen mis tahan!
See ei ole soovitud olukord. Kuid kuidas sellele abi leida?
Ametnikud ei viitsi end liigutada mingtie tühiste KÜde jaoks.
Mis öeldakse "pööduge kohtusse" ja nii ongi - KÜ-d on omadega kõhuli, sest abi ei ole ja see ei ole prioriteet riiklikust aspektist ja seda kuritegevuste kõrval

KÜ liit võtab kontsultatsiioni eest"viiskat" raha, kuid minu kogemusel on nende toetus nulli lähedane
mis on teie kgemus?
Mõtlen konkreetset abi!!!!!!


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: korteri remont

Postitus Postitas majaka » 03 Veebr 2008 19:26

Käisin Tallinna EKYL bõroos. Tahtsin pääseda juristi jutule. Sattusin Raimo Jõgeva peale, kes palus mul oodata. Ootan Jõgeva vabanes ja palus enda juurde. Kordasin, et tahtsin juristi juurde. Tema ei tee väljagi ja küsib probleemist. Minu jutu peale soovitas pöörduda TERVISEKAITSESSE avaldusega. Algul olin nördinud ja vihane, et ei pääsenud juriste juurde. Aga kui ma kodus avasin Tervisekaitse lehekülje, leidsin palju huvitavat. Kahju, et ma varem ei osanud sinna pöörduda.
Vaatame, kuidas nad mu kirjale reageerivad.



Vasta