Soovitage omanikujärelvalvet

Tahad midagi, kedagi soovitada või mitte, postita siia.

Moderaator:Heino

Vasta
Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa
Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Kytt » 28 Okt 2011 14:30

Soovitage järelvalvet teostavat firmat. Või hoiatage siis nö "paberimäärijate" eest, kes "valvavad" ainult paberil, tutvudes objektiga ainult üks kord kuus ning sedagi 20m kauguselt.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas elektrik » 28 Okt 2011 16:28

Reklaamiti siin firmat Olemar OÜ, kus võeti vastu tööd ja ei taha see firma millegi eest vastutada
Kui ühistu rahakott võimaldab , siis pakkun väga karmi järelvalvet. Ehitusekspert OÜ Ülo Lainsalu. Ta on juba aastates , kuid kaitseb ühistu huve väga hästi



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas ergon » 01 Nov 2011 15:38

Ehitusjuht OÜ



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas elektrik » 01 Nov 2011 22:19

Ehitusjuht OÜ on tore noormees. Kaido Müürsepp. Omab selles ametis väga head kogemust. Kaasake ta koheselt ka hinnapakkumiste juurde. Teeb head analüüsi . Aitab valida ehitajat . Kontrollib kas ehitajal on kõik õieti arvestataud.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Kytt » 03 Nov 2011 14:15

Tänud soovituste eest



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Kytt » 19 Jaan 2012 11:42

Tänud Ergonile soovituse eest, valituks osutus Ehitusjuht OÜ, senine mulje on väga hea (kuigi tööd pole veel reaalselt alanud ning lõplikku hinnangut anda ei saa, on senine suhtumine / suhtlemine olnud väga lootustandev).



TMärss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:38
Liitunud:31 Juul 2008 16:31
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas TMärss » 07 Apr 2012 02:00

Keegi hindadest võiks midagi mainida?



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Kytt » 07 Apr 2012 16:40

Hinnad on puhtalt läbirääkimise teema, kuid arvestada võiks ca 3500 - 5000+km EUR suuruse väljaminekuga. NB! Tegemist ei ole panni või haamriga, mida poest ostad. Tegemist on teenusega - mõtle hoolikalt läbi, mida vajad ja mida mitte. Ehitusjärelvalve võib põhimõtteliselt aidata hanke korraldamisel, hinnaküsimisdokumentide koostamisel, mahtude arvutamisel jne jne. Sest neil on üldjuhul lihtsalt vastav tehniline kompetents ja infot väga palju käes selle kohta, mis turul toimub (nad näevad ju päevast päeva, pisima detailini, mida ehitajad teevad). Kindlasti sõltub väga palju sinu enda aktiivisusest ning ajaressursist - kui sul on aega ning tahtmist end korralikult asjadega kurssi viia, siis saad teha väga palju "musta" tööd ise ära ning paluda ehitusjärelvalvajal ainult kriitilise pilguga üle vaadata enda koostatud dokumendid ja ta annab nõu, mis vajaks ümbertegemist või mida sa oled unustanud sisse kirjutada jne.



järelevalve
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:09 Apr 2012 15:47
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas järelevalve » 09 Apr 2012 16:25

Järelevalve kulu on tühine võrreldes kahjudega kui tööd lohakalt tehakse.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas elektrik » 11 Apr 2012 09:37

Kytt on siin väga õieti kirjutanud
Kui juhatuse liige on aktiivne kontrollima ja kõik ka fikseerima digifotokaga. Siis ehitaja teeb oma tööd suure ettevaatlikusega . See , et ka siis ehitaja on ettevaatlikum ja teeb oma tööd korralikult. Kui ehitaja seda ei näe laseb end lõdvaks ja püüab viilida. Igasugune kontroll teeb ka halva ehitaja ettevaatlikumaks ja korralikumaks.
Ka ehitusjärelvalve muutub sellisel juhul nõudlikumaks.
Võib ka ühistus moodustada omanikujärelvalve majas elavatest isikutest , kes on nõus jälgima ehitustegevust ja omavad ehitus alast teadmisi.
Kui selist kontrolli ei ole, siis võib fassaad muutuda , kui pühade muna. Sest tava elanikud seda vaadata ei oska ja ka ehitusjärelvalve paneb siin silmad kinni.
Olen käinud vaadanud just renoveerituid maju, kus just nii ongi , et maja on värvitud nagu pühade muna laiguline.
Ometi nendel majadel on peal haldusfirma,
Eriti on need kohad väga hästi näha , kus olid just tellingud.
Edu renoveerimisel



RAUD
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:04 Apr 2012 13:32
Asukoht:Tallinn
Kontakt:

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas RAUD » 12 Apr 2012 15:32

Ehitusekspert OÜ, Lembit Sõmer tel.5205815
pkosk@hot.ee



Deimos
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:28 Okt 2011 18:49
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Deimos » 19 Apr 2012 13:36

Ehitusjuhti ei soovita - kogemustele tuginedes valvab jah, aga endaga seotud ehitaja huve.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas elektrik » 19 Apr 2012 22:12

Kui aus olla .Siis ehitusjärelvalvel peab olema omaniku järelvalve väga tugev.Vähemalt nuhkiv. Siis teevad oma tööd korralikult. Et kõik oleneb kui kompententne on juhatus.ja kui nõudlik ta on. Kui ei tule kordagi ehitus platsile. Siis ka järelvalve laseb end lõdvaks. Et head juhatuse liikmed olge ise ka valvsad.Ja näidake , et teate midagi ehitusest.SEda paremini teeb ka tööd ehitusel ehitusjärelvalve ja ka ehitaja



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Kytt » 20 Apr 2012 12:46

Deimos kirjutas:Ehitusjuhti ei soovita - kogemustele tuginedes valvab jah, aga endaga seotud ehitaja huve.
Tere Deimos,

ole hea ja too konkreetne objekt ning kes on see endaga seotud ehitaja, kellest räägid. Vastasel juhul olen arvamusel, et oled lihtsalt kade konkurent?
Meie KÜ hoonet tehakse küll alles esimest nädalat, kuid siiani on mul Kaido Müürsepale täpselt null etteheidet. Vastupidi, mees selgitab mulle pidevalt asju lahti, selgitab, näitab, küsib minu arvamust. Ma omast tarkusest ei oskaks elu sees neid asju tähele panna.

Elektrik kirjutas siin, et tuleb pidevalt fotokaga juures olla ja ehitusjärelvalvel "kukil istuda" - ma ei näe selles erilist kasu. Kompetentsi tase on sedavõrd erinev. Mida üldse pildistada? Millises järjekorras? Millise nurga alt? Kas need pildid sulle hiljem ka midagi ütlevad? See ei ole mingi puukuur, mida sa ehitad ju. Kui sul puudub põhimõtteline usaldus ehitusjärelvalve vastu, siis vali keegi teine. Mina lähtun eeldusest, et ehitusjärelvalve ON sõltumatu ning esindab konkreetselt KÜ huve. Tema maine on tema ainus müügiartikkel, seega ma ei usu, et ta lihtsalt "laseb üle" järjest kliente ning saab samal moel lõpmatuseni jätkata. Lõpetuseks - minu maja kõrval on teine hoone (üsna kehvasti ja poolikult renoveeritud). Kaido Müürsepp oleks võinud vabalt maha salata, et ka tema oli omal ajal selle objektiga seotud. Ei salanud. Rääkis asja ära nii nagu oli. Tunnistas isegi tollal tehtud vigu (NB! Tänapäeva "edukate" põlvkonnas on see võime OLEMATU - mitte keegi ei tunnista oma vigu! Juba see üksi ütleb mulle rohkem kui miski muu). Kuid selleks ei pea olema geenius, et taibata kõrvalmaja traagikat - kui ikka klient hakkab ehitama ilma projektita ning püüab säästa sõna otseses mõttes arulagedalt, on ka lõpptulemus vastav. Sellest võiks lausa pikemalt kirjutada ükskord. Aga jäägu teiseks korraks.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Soovitage omanikujärelvalvet

Postitus Postitas Kytt » 20 Apr 2012 12:49

Täpsustan igaks juhuks - loomulikult ma pildistan ehitusobjektil toimuvat. Ja üksikuid detaile ka. Aga mitte sellepärast, et mul on paranoiline usaldamatus. Pigem on mul isiklik huvi jäädvustada see protsess ajaloolistel põhjustel. Sest järgmise 20 aasta jooksul seda enam loodetavasti ei tehta sellises mahus.



Vasta