Maja fassaadipass

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn
Maja fassaadipass

Postitus Postitas Valge » 19 Juul 2006 14:50

Mulle saadeti selline küsimus - kuhu peaks päärduma, et majale värvipassi saada?
Kes oskab vastata?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 19 Juul 2006 14:59

Värvipassi saab minu andmetel linnavalitsusest.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

ervin
Üüriline
Üüriline
Postitusi:21
Liitunud:19 Juul 2006 03:00

Postitus Postitas ervin » 20 Juul 2006 17:05

selle asjanduse nimi on fassadipass ja seda saab tellida projekteerijate käest, linnavalitsused kas kinnitavad teie toodud tää või siis ei kinnita kui nende arvates ei lähe kooskõlla naabermajadega



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 27 Juul 2006 12:31

Kas fassadipassis antakse alati üks värvivalik või on ned võimalik taodelda mitut?
Teema nimelt selline, et maja soojustati ja on kaetud kenat värvi plekiga, kuid keldriakende ümber olev sein värviti jubedaks sinakas halliks.
Maja elanikud ei ole sellega sugugi rahul. Esimees ei taha ümber tegemisest midagi kuulda.
Mida saaks ette võtta, mida soovitate ?



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Postitus Postitas elly » 27 Juul 2006 16:46

esiteks, kas seda passi on ehitusosakonnas kinnitatud? kui jah, kas on saadud ka kasutusluba? Kui veel mitte ja elanikud ei ole selle värviga nõus, võivad nad taotleda värvi muutmist ehk passi ja tääde ümbertegemist. Passi ümbertegemine on sama, mis projekti mutmine: tellid projekteerijal muutmist, siis seda jälle kooskõlastatakse LV-s ja hakatakse tääga pihta.
Meie majas oli nii, et ma tellisin passi, mille näitasin koosolekul ka majaelanikele. Kuna kaebusi ei olnud, alustasime tääd.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 27 Juul 2006 19:13

Kuidas see fassaadipassi hankimise protseduur algust lõpuni välja peaks nägema?
1. Tellin projekti kelletki
2 keegi pakub välja lahenduse ja värvid
3. see kooskõlastatakse korteriomanikega
4. keegi kinnitab
5. läheb tääks

Kirjeldage palun seda tegevust. Ma olen püüdnud täna saada linna ja linnaosa valitsusest infi, kuid tulutult.



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Postitus Postitas elly » 28 Juul 2006 12:27

protseduur siis järgmine:
1. ennekõike lähete LV-sse, kust taotlte projekteerimistingimused. Väljastamiseks läheb neil ca. 1 kuu (meil läks veel kauem)
2. Otsi paralleelselt projekteerija, tavaliselt on nad kõik väga hõivatud. Mul kulus 3 kuud.
3. Saades tingimused kätte anna projekteerijale, kes hakkab passi koostama. LV pakub tavaliselt mitut värvivarianti, nt pasteelsed värvid (kollane, beez jms)
4. Projekteerija joonistab passiprojekti, mida võiks sel etapil näidata elanikele.
5. Projekteerija annab passi kooskõlastamisele.
6. Kooskõlastatud passi põhjal tehakse täid.

Soovitan ennekõike tutvuda nende projekteerimistingimustega, mida väljastati. Kui seal on kindlad värvid määratud, kardan, et nii ongi, muu ei ole lubatud.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 28 Juul 2006 13:46

Tänud abi eest



Vasta