1. leht 1-st

Parkimis õigus.

Postitatud: 15 Juun 2009 23:45
Postitas vekla
Ühistu kordus koosolekul on vastu võetud käputäie inimestega otsus jagada parkimis kohad , kuigi kohti jagub alla poole maja korteritele,ja need niiöelda eliit kohad said ainult korteriomanikud kes elavad koha peal, ei ole lubatud seal parkida ei kohal elavatel pereliikmetel ega ka üürnikel.Kuigi võeti laenu parkla laiendamiseks ja seda , ning maamaksu maksava kõik korterid.. ja maja ees laiutavad nüüd tühjad kohad, sõimatakse teisi maja elanike ja ähvardatakse politseiga.. Kellel on siis õigus parkida ja kas korteriomanik ei võiks kirjutada üürnikule loa oma kohale!??

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 16 Juun 2009 07:36
Postitas lasnakas
Teoreetiliselt kuulub enamus kortermaja ümbruses olevast maast linnale või riigile, ilmselt ka parklaalune maa ja selle eest elanikud maamaksu ei maksa. Linn on enamasti halb hooldaja ja majaümbrus tuleb majaelanikel endil hooldada ja korras hoida. Seepärast vaadatakse läbi sõrmede ka parkimiskorralduse peale. Praktiliselt on nii, et politsei ei saa midagi teha, kui mõnele parkimiskohale on pargitud ükskõik kelle auto, sest juriidilist alust karistamiseks pole, iseasi, kui sõiduk on pargitud murule või kõnniteele või rikub muul moel liiklusseadust.
Mis puutub parkla laiendamiseks laenuvõtmisse, siis seda otsustab üldkoosolek. Juhul, kui üldkoosoleku kokkukutsumisel või muul viisil rikuti seadusandlust, võib iga KÜ liige pöörduda kohtu poole ja lasta kas otsused või terve üldkoosoleku toimumise õigustühiseks kuulutada.

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 16 Juun 2009 20:53
Postitas Heino
Kui maa kuulub majale siis seda jagamisõigust saab otsustada ühiselt ehk kõiki korteriomanike nõusolekul.

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 17 Juun 2009 03:14
Postitas vekla
Maa mis on maja ümbruses ja ka parkla alune maa kuulub majale.. majas on 105 korterit aga koosolekul oli poolt 22 häält, et kohad jagatakse ja ka kohamaks kehtestati 35 kr kuus.. parkimis kohti tehti 38

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 25 Juun 2009 22:12
Postitas katri297
Meil on samalaadne mure - juba aastaid on ühistu teinud mingeid parklaskeeme. Lõpptulemusena jagati 4-toalisele 1 parkimiskoht ja 2-toalistele 2 parkimiskohta. Maja ümber olev maa on ühistu oma ja kõik maksavad vastavalt korteri suurusele maksu. Kas parkmiskohtade jagamisel mingid seadust pole? Näiteks ruutmeetri järgi ?

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 26 Juun 2009 08:28
Postitas lasnakas
Olete ikka täiesti kindlad, et maja übruses maa kuulub korteriomanikele? Me küll koristame ümber maja kõnniteid, pügame muru, hooldame autoparklaid oma raha eest, kuid see maa kuulub paberite järgi riigile ja maamaksu me selle maa eest ei maksa.

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 27 Juun 2009 13:09
Postitas linlane
Aga vaadake ikka täpselt järgi kuhu ulatuvad teie ühistu maatüki piirid.Kui parkimisala jääb nn linna maale, mitte majaalusele maatükile siis selle kasutamist mis ei ole ühistu katastriüksus ei saa korraldada ega ühistu.

Olen sellega kokkupuutunud seoseskõnniteede ja sõiduteede puhastamisega talveperioodil.
Selgus et ei puhastata seepärast et ei jää ühistu maale ja kohalik omavalitsus peaks nende teeda hooldusega tegelema, aga see on siia teemasse mittepuutuv

Kiire ja lihtsa ülevaate saab maa-ameti kaartidelt veebis http://xgis.maaamet.ee/ky/

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 28 Juun 2009 09:26
Postitas k24
KÜS § 2 lg 1 järgi on KÜ eesmärk muuhulgas ka maatüki mõtteliste osade ühine majandamine ehk ÜK justkui võiks sellist otsust vastu võtta. Samas peab seda tegema viisil, kus omandiõigust piiratakse võrdsetel alustel või proportsoinaalselt. Mõistlik oleks selle otsuse tühistamisks ja uue vastu võtmiseks ÜK kokku kutsuda. Kui sedasi tulemust pole, siis kohtusse.

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 30 Juun 2009 00:40
Postitas vekla
Ühine majandamine peaks tähendama võrdõiguslike ja mõistuspäraseid otsuseid.. maamakse ja parkla laiendamiseks kulunud laenusummat maksavad ju kõik võrdselt.. parkimiseks ei saa kohti jagada kui ei jagu kohta igale korterile ja kui ei ole jagamisega nõus 100 protsenti korteri omanikest. Lahendus mis sobiks kõigile maja elanikele on suurtes korterelamutes pea võimatu seega ei tohiks ühtesid eelistada teistele..

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 02 Juul 2009 22:42
Postitas k24

Re: Parkimis õigus.

Postitatud: 16 Veebr 2010 14:09
Postitas AndrusM
Meie majas on 170 korterit, maja territooriumil tahavad( tehtud küsitlus) parkida 65 korteriomanikku. Projekteeritud parkla puudub. Autosid pargitakse osalt maja ümber oleval sõiduteel(ühistu territoorium), osalt planeeringu järgi murualadel, milledele on isetegevuslikus korras nii kruusa kui killustikku veetud. Sellegi poolest ei jätku kõigile selliseid kohti. Ühistu juhatus otsustas parkimisala laiendada 10 koha võrra ja selle tarvis korteriomanikelt raha korjata. Siit ka minu küsimused.
Millise seaduse alusel tohib korteriühistu üldse korraldada autode parkimist? Milline seadus võimaldab auto kui võõra eraomani (mitte kaasomandi) parkimist korraldada teiste korteriomanike kulul? Milline seadus sunnib ühte omanikku rahaliselt toetama teist omaniku, et see teine saaks mugavalt oma isiklikku vara kasutada? Kõik oleks mulle arusaadav, kui autod oleks kaasomandis, aga nad ei ole.
Korteriühistu on loodud kindlate eesmärkide täitmiseks, millede hulka ei kuulu näit. juurdeehituste või muude uut projekti ja kinnistupõhiplaani muutvate muudatuste tegemine. Ühistu remondib, renoveerib,hoiab korras
ainult seda, mis tema moodustamisel olemas oli. Sellele andsid 100% omanikest nõusoleku. Selleks ,et midagi kinnistu põhiplaanis muuta peaks nüüd jällegi olema 100% omanike nõusolek ja alles siis saab ühistu hakata neid ümberkorraldusi ellu viima. Ühistu ju on kindla objekti ja territooriumi valitseja. Valitsejal ei ole käsutamisõigust, käsutada saab ainult omanik.
Kas minu arvamus on ekslik ja kui on ,siis millste seaduste vastu ma eksin?