Korter ja torustik

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
Limbu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:19
Liitunud:26 Veebr 2009 14:29
Asukoht:Raplamaa
Korter ja torustik

Postitus Postitas Limbu » 01 Sept 2009 19:08

Mul on üks küsimus veel: Meil on 8 korteriline maja ja läbi minu korteri ja isikliku keldri jookseb terve maja koridori torustik.

Kas on mul seoses sellega mingisuguseid lisaõigusi?



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas meelismih » 01 Sept 2009 19:38

Limbu kirjutas:Mul on üks küsimus veel: Meil on 8 korteriline maja ja läbi minu korteri ja isikliku keldri jookseb terve maja koridori torustik.

Kas on mul seoses sellega mingisuguseid lisaõigusi?
Mis lisaõiguseid sul nende torude suhtes vaja on? Tegemist on maja torustikuga, mis ei ole sinu isiklik omand.
Lisaõiguste puhul mina näiteks näen hetkel tasu küsimist läbilaske koguse puhul või tasuline ligipääs, :) aga vaevalt selline asi õnnestuks ...



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas pimeloom » 01 Sept 2009 19:45

Limbu kirjutas:Mul on üks küsimus veel: Meil on 8 korteriline maja ja läbi minu korteri ja isikliku keldri jookseb terve maja koridori torustik.

Kas on mul seoses sellega mingisuguseid lisaõigusi?
Ikka on. Sul on õigus neid torusi silitada, patsutada, kallistada. Torude küljes võid vabalt lesta kuivatada.



Limbu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:19
Liitunud:26 Veebr 2009 14:29
Asukoht:Raplamaa

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas Limbu » 01 Sept 2009 19:46

Kui mul on tehtud remont sirka 1 milj krooni eest ja wc läbikäiv käimla toru lõhkeb,mis on tegelikult väga vana ka silmaga näha.Mul on õigus see lasta välja vahetada.????Teiseks kui minu keldris on see sama wc torustik ja kanalisatsioon lööb igal aastal 3 korda umbe.Käivad läbi minu keldri kõik seda puhastamas.Panen ukse kinni ja las puhastavad kuidas tahavad aga ma ei ole kohustatud ligi laskma mitte kedagi minu keldrisse tegelikult :)

Vaieldav asi tegelikult.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas meelismih » 01 Sept 2009 19:56

Limbu kirjutas:Kui mul on tehtud remont sirka 1 milj krooni eest ja wc läbikäiv käimla toru lõhkeb,mis on tegelikult väga vana ka silmaga näha.Mul on õigus see lasta välja vahetada.????Teiseks kui minu keldris on see sama wc torustik ja kanalisatsioon lööb igal aastal 3 korda umbe.Käivad läbi minu keldri kõik seda puhastamas.Panen ukse kinni ja las puhastavad kuidas tahavad aga ma ei ole kohustatud ligi laskma mitte kedagi minu keldrisse tegelikult :)

Vaieldav asi tegelikult.
No vaielda annab siin tegelikult päris palju. Üks osa on see, et kui toru peakski lagunema ning rikub ära sinu vinge vannitoa, kes siis süüdi on? Ühistu, kes tahtis remondi ära teha, aga sina keelasid ligipääsu, mille tulemusena kannatas terve maja kahju, mille summa ületab sinu wc remondikulud? Sama lugu keldriga?

Üldjoones remondi puhul määratakse näiteks põhikirjas ära, kas avariitööde puhul remondijärgsed tööd on korteri omaniku enda kanda või hoolitseb ühistu selle eest, et eelmine seis taastatakse. Tavaliselt leitakse siin ikka kokkulepe... niipalju kui olen kuulnud.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas k24 » 01 Sept 2009 20:07

Limbu mure peale pole ilus ilkuda pimeloom.
Limbu, kui sul tõsine mure, et veeleke võib su ilusa remondi rikkuda, siis peaksid juhatuse kaudu üldkoosolekule ettepaneku tegema kaasomandi kindlustamiseks koos vastava tsiviilvastutusega. Ühistule on see kasulik, kuna vastasel korral ehk ilma kindlustuseta peab ühistu ise sulle kahjud korvama, kui leke põhjus on kaasomandis olevas (nö ühistu) torus. Omaette vaidlus on veel see, et mis on täpselt kaasomandis toru ja mis korteriomaniku vastutusel ja enne kindlustuslepingu sõlmiminst oleks see asi soovitav ühistu sees paika panna ja ka samamoodi see ka kindlustuslepingus sätestada. Nüanssidest niipalju, et kahjude korvamisest võib ühistu pääseda, kui näitab, et sa pole lasknud neid kontrollimiseks/remondiks torudele ligi või oled nendega muul viisil pahatahtlikult ümber käinud.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas leammj » 01 Sept 2009 23:36

Ära kirjuta absurdsusi. Suurtes majades jookseb WC -es kanalisatsiooni püstik.Seda püstikut kinni ehitada ei saa ega tohigi. Torustik kuulub majale ,mitte KÜ-le..Puutusin kokku ühe majaga. Kus kanalisatsiooni püstik lõhkes. Korteriomanik küll natuke siin vaidles KÜ-ga. Kuid ikkagi tegi juurdepääsu oma kuludega.Kuna kanalisatsiooni püstik oli kinniehitatud. Kahjum oli mitme korteri peale.lekket polnud võimalik kontrollida , kus ta alguse sai. Korteriomanik tegi juurdepääsu. 2-he päevaga oli lekke kõrvaldatud KÜ-poolt.
Torustik võib küll kinniehitada nii , et neile on iga kell juurdepääs.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas pimeloom » 02 Sept 2009 07:27

k24 kirjutas:Limbu mure peale pole ilus ilkuda pimeloom.
Vabandust austet k24, aga Limbu postituses, mille peale mina sinu väitel ilkusin, ei ole murest küll mitte lõhnagi.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas k24 » 02 Sept 2009 10:33

leammj kirjutas:Ära kirjuta absurdsusi. ...... Korteriomanik küll natuke siin vaidles KÜ-ga. Kuid ikkagi tegi juurdepääsu oma kuludega. Kuna kanalisatsiooni püstik oli kinniehitatud. Kahjum oli mitme korteri peale......
Ma väitsin oma postitusega kahte asja:
1. Kaasomandi kindlustus koos tsiviilvastutusega on vana (lekkeohus) maja puhul kõigile kasulik.
2. Kui Limbu torustiku kinni ehitab või ühistut sellel ligi ei lase, siis ta kaevab sellega omale ise auku.
Kumba väidet sa absurdseks pead ?



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas leammj » 02 Sept 2009 18:23

Ma väitsin seda limbule.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas lasnakas » 03 Sept 2009 09:17

Limbu kirjutas:Kui mul on tehtud remont sirka 1 milj krooni eest ja wc läbikäiv käimla toru lõhkeb,mis on tegelikult väga vana ka silmaga näha.Mul on õigus see lasta välja vahetada.
8-korteriline maja on tõenäoliselt 2-korruseline. Mida paganat Su korteris 1 milj kr eest remonditi, kui torustikku ära ei vahetatud? Selle raha eest oleks saanud nii korteri remondi, tervele majale uhiuue torustiku ja ka uhiuue katuse, mille eest oled keeldunud 300 kr kuus maksmast, ja oleks raha veel ülegi jäänud. Tean, millest räägin.
Ühine torustik on kogu maja oma. Olid korterit ostes sellest teadlik ja pead vajadusel iga kell asjamehi selle torustiku ligi laskma, aamen.



Limbu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:19
Liitunud:26 Veebr 2009 14:29
Asukoht:Raplamaa

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas Limbu » 03 Sept 2009 12:41

Sul on täiesti õigus aga majaelanikud läbi minu keldri käima küll ei hakka, et torustiku puhastada. Kui meie majas ei puhastatat kanalisatsiooni 2 aasta jooksul miks ma pean siis majaelanike laskma oma keldri kus on kõik vee trass ja käimla trass?????
Aastas lööb 3 korda umbe ja siis situtakse mu kelder täis ja kisutakse kanalisatsiooni luuk maha ning pumbatakse. Miks ma pean oma keldrisse laskma oma maja elanike või mitte ametnike?

Kust sa tead mis mul korteris on.Mul võib olla 2 milj eest ka tehtud remont!



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas k24 » 03 Sept 2009 14:04

Limbu kirjutas:.....Miks ma pean oma keldrisse laskma oma maja elanike või mitte ametnike? ....
Limbu, sa kaevad enesele ise auku, kui põhjendatud vajadusel ühistut torustikule ligi ei lase. Keldriboksi võid ju omale uue küsida või vaheta see ära kellegagi, kellel pole probleemi sinna ühistut ligi lasta.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas meelismih » 03 Sept 2009 14:11

Mul jääb tunne, et Limbul on hirm, et kui see õigus on ühistu juhatusel olemas, siis hakkab juhatuse esimees iga päev tal keldris käima. Sama lugu ka wc lammutamisega. Tegelikult on ju asi hoopis teisiti ... tullakse siis, kui reaalselt on seda vaja ning ma ei usu, et teil seal kortermajas iga päev torudega avariilised probleemid tekkivad. Võimalik, et kord aastas, aga kahtlen ka selles.

Mina siin probleemi ei näe ning oma ühistus olen alati vastu tulnud kui säärase mured päevakorda kerkivad. Ühtlasi tullakse ka minule vastu, kui pean ligipääsu saama ning siiani pole kellelgi probleeme. Jah ... ka meil on tehtud remonte ja renoveerimisi suurtes summades oma korterites. Siiani õnneks on ligipääsu vaja olnud ainult keldrites ... isegi täna maanduse paigaldamisel.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas k24 » 03 Sept 2009 14:38

Mul kah seihke tunne, et siin tegu puhtalt suhtlemisprobleemiga. Limbu, mine istu korra koos juhatusega maha ja rääkige rahulikult asjad selgeks. Sul siin teisigi probleeme, katus jne. Palu juhatusel, et nad tutvustaks sulle ÜK protokolle ja muid dokumente ja seletaksid, et kus, mis ja kuidas tehakse ja palju maksab jne. Edasi saate juba lahendustes kokku leppida.



jaankore
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:15 Mär 2007 02:00

Re: Korter ja torustik

Postitus Postitas jaankore » 08 Sept 2009 12:40

mul sama probleem - kauplus ei soovi seina lahti võtta, mille taga on soojaliinid, ei tegi mida teha.



Vasta