küsimus KÜ seaduste kohta

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
ljuubin
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:10 Veebr 2010 10:56
Asukoht:viljandi
küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas ljuubin » 10 Veebr 2010 11:24

Elan juba pikemat aega sellises majas kus on kehtestatud Korteriühistu.Aga nende seaduste kohta ma ei tea midagi, ka need ei tea , kes siin majas on KÜ esimees ja Liikmed.
Küsimus siis seisneb selles, et mul ema korteri omanik ja mina kui tema poeg olen siia sisse kirjutatud, tahtsin näha korteriühistu eelmise aasta majandusaasta aruannet.Küsisin selle siis meie maja nn" raamatupidajalt" kes lubas mulle selle ka tuua,tõigi. Paar tundi hiljem tuli KÜ esimees mulle uksetaha karjuma, et mis õigusega ma seda küsin, et see pole meie asi ja et seda ei tohi üleüldse küsida "raamatupidaja" käes, vaid tema kui KÜ esimehe või KÜ Liikme (antud juhul mul on selleks vennanaine). Kusjuures esimees pole meie maja ühegi korteri omanik vaid sissekirjutatud sinna korterisse , ja ta sai KÜ esimeheks enda naise allkirja toel.
Õeldakse , et küsija suupeale ei lööda, aga lüüakse ja veel kuidas, ta lõi mulle lihtsalt peaga näkku. Kas mingi seadus peaks siin mängu tulema?
Liigselt närviline inimene on.
Ja kas korteriomanikud tohivad sellist asja näha või küsida? , sest koosolekud on meil nii nagu nad on, seal sellistest asjadest ei räägita, enamus rahvast pensionärid majas, nemad ei julge midagi sellist küsidagi:)
Ettetänades vastajatele:)



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas Roland66 » 10 Veebr 2010 20:34

KÜS
§ 5. Korteriühistu liikmed
(1) Korteriühistu liikmeks on kõik ühe või mitme korteriomanditeks jagatud kinnisasja korteriomanikud, kui korteriühistu moodustamise otsus on tehtud käesolevas seaduses sätestatud korras. Teised isikud ei saa olla korteriühistu liikmeks.
(2) Korteriühistusse kuuluva korteriomaniku korteriomandi võõrandamisel loetakse omandaja korteriühistu liikmeks astumise päevaks omandiõiguse ülemineku päeva.
(3) Pärandi vastuvõtnud pärija korteriühistu liikmeks astumise ajaks loetakse pärandi avanemise päeva.
(4) Kui korteriühistu omandab korteriomandi, mille eseme mõtteliste osade majandamiseks ta on asutatud, ei loeta teda korteriühistu liikmeks.
(5) Kui korteriomand kuulub mitmele omanikule, võetakse korteriühistu liikmeks üks omanikest vastavalt nendevahelisele kirjalikule kokkuleppele. Korteriomanike vaidlused liikmeks astumise üle lahendab kohus.
Täpsema informatsiooni saamiseks loe lisaks ühistu põhikirja. Infot KÜ tegevuse kohta on õigus saada KÜ liikmel e. emal, tutvuda dokmentidega, saada selgitusi jne.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

ljuubin
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:10 Veebr 2010 10:56
Asukoht:viljandi

Re: küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas ljuubin » 12 Veebr 2010 11:02

ma tänan, :) aga vägivald pole õigustatud:)



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas Roland66 » 12 Veebr 2010 12:58

Kui tegemist on vägivallaga siis pöörduge avaldusega politsesse.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

ljuubin
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:10 Veebr 2010 10:56
Asukoht:viljandi

Re: küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas ljuubin » 12 Veebr 2010 15:01

Roland66 kirjutas:Kui tegemist on vägivallaga siis pöörduge avaldusega politsesse.
tegin seda ;) esmaspäeval pean seletust andma minema vms, ;) see naabrimees päris tige , et julgesin seda teha:D



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas Roland66 » 12 Veebr 2010 18:28

Eks nad on vihased neh, kuid muud moodi ei saa. Meil mitmed ühistud hallata, kõik nad arvavad, et mis sülg suhu toob, selle ka kõikidele ütlen, käin mööda naabreid jne. Küll ta varsti vagusi jääb, ennemgi neid niimoodi taltsutatud.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

ljuubin
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:10 Veebr 2010 10:56
Asukoht:viljandi

Re: küsimus KÜ seaduste kohta

Postitus Postitas ljuubin » 15 Veebr 2010 13:14

Roland66 kirjutas:Eks nad on vihased neh, kuid muud moodi ei saa. Meil mitmed ühistud hallata, kõik nad arvavad, et mis sülg suhu toob, selle ka kõikidele ütlen, käin mööda naabreid jne. Küll ta varsti vagusi jääb, ennemgi neid niimoodi taltsutatud.
seda küll:), aga eks tal nüüd omad vitsad peksvad, nagu õeldakse:)



Vasta