Vajan kogenud ühistuliikme näpunäiteid

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
kuulipilduja
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:14 Sept 2006 03:00
Vajan kogenud ühistuliikme näpunäiteid

Postitus Postitas kuulipilduja » 14 Sept 2006 14:08

Tere päevast kallid kaimud.Minu mure on lühidalt järgmine:olen just äsja korteriomanikuks saanud 8 korteriga kahekordses majas.Mingit laadi ühistu siin eksisteerib kuid naabrilt kuuldu põhjal oli viimane koosolek kuid tagasi.Meil on maja ümber päris pirakas maatükk,kus asuvad korterite puukuurid ja meie hoovile on ühe korteri omanik asutanud omaenese autoremonditääkoja(selline plekist garaazhi moodi asjandus).Tahaks teada et kui mina olen oma õuel sellise ettevõtlusvormi vastu,siis mida ma saaksin teha et see krempel end siit koristaks.Pealegi ei ole ma päris kindel et see mehhaanik oma bisnesit päris legaalset ajab ja makse maksab.Kas ma saaksin talle äkki majanduspolitsei kraesse sokutada või midagi muud säärast?On ehk kellegil taoliste situatsioonide lahendamisel mingeid nõuandeid.Ootan huviga vastus(eid)t.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 14 Sept 2006 14:20

Põhimõtteliselt on nii, et kõik mis on ühisomandis (k.a. maa) siis selle kasutuse korra kohta otsustavad korteriomanikud ühiselt.
Samas võib probleem olla ka selles, et selle "remonditääkoja" luba oli saadud enne seda kui teie sinna kolisite.
Uurige juhatuse käest, et kas on mingi otsus, mis lubaks pidada seda tääkoda.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 14 Sept 2006 15:59

Küsiks nii, miks see teid segab? Kas seal tehakse palju müra varajastel hommikutundidel ja hilistel õhtutundidel või on see koht räpane või ei kasutata remonditääkoda sihtotstarbeliselt või on see lihtsalt Eestlase kadedus?

Mida teie teekiste kui oleksite garaaži omanik?

NB! Garaaž võib kuuluda isiku eraomandisse ehk üldsegi mitte ühisomandisse.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 15 Sept 2006 12:41

Ju siis on elanikud selle poolt olnud, et nende õuel autoremonditääkoda on. Kui see on teie ühistu maa peal ja segab enamikku majaelanikest, siis võite ju teema üles võtta üldkoosolekul. Aga enne ikka uurige, mis ja kuidas, kui kellelegi turja kargate. Võib juhtuda, et kellelegi ei meeldi samuti, et teie selles majas elate. Mis siis ette võtta? Politsei kraesse saata?



Vasta