Narkomaanid trepikojas

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
samnu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:01 Okt 2008 12:18
Asukoht:Tallinn
Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas samnu » 28 Sept 2012 11:52

Tere,

situatsioon siis järgmine. Meie trepikojas on korter kus elab üks vanapapi, kes on korteri kinkelepinguga tütrele loovutanud seega pole korteri omanik. Papi on enda juurde võtnud mingi mammi, kelle poeg on narkomaan ja retsidiiv. Kombeks on sellel pojal trepikotta vedada kõik piirkonna narkarid ja muidu tolgused ning seal manustada narkootikume, suitsetada jms. Narkootikumide tarvitamine on väärtegu seega justkui peaks kutsuma politsei patrulli igakord vormistama trahvi aga reaalsuses ei jõua patrull enamasti enne kohale kui noormees on jalga lasknud või korterisse varjunud. Probleem on kestnud juba aastaid. Nüüd tekkis küsimus, kas ühistul on võimalik kuidagi karistada korteri omanikku või ähvardada sundvõõrandamisega juhul kui probleemi ei lahendata? On kellelgi sarnast juhtumit lahendada tulnud? Üldiselt politsei poolne vastus on asjale just selline, et vormistavad seni trahve kuni maksmata trahvide eest pisatatakse vennike kongi mõneks kuuks ja peal seda on jälle puhas leht ja hakkab kogu tsirkus otsast peale :(



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas ennkippel » 28 Sept 2012 12:09

Kas need elanikud on sissekirjutusega,vöi lihtsalt elavad?Kas majas on vastu võetud ka kodukord?Sellelt taustalt võiks edasi arendada asja juristiga.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas pimeloom » 28 Sept 2012 12:10

KÜ-l korteri omanikku karistada ei ole võimalik. Kohtusse saab aga hagi sundvõõrandamiseks esitada korteriomandiseaduse §14 alusel. Ma ei julge pead anda ega mürki võtta, aga mulle on kusagilt (ilmselt siitsamast portaalist) meelde jäänud, et kohtusse sundvõõrandamise hagiga peaksid pöörduma sellisel juhul teised korteriomanikud, mitte KÜ.


LIhtsalt hea inimene :P

samnu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:01 Okt 2008 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas samnu » 28 Sept 2012 12:13

Kodukorda minuteada kui sellist pole. Ma muidugi ei ole selles kindel. Sama lugu on sissekirjutausega ma arvan, et korteris resideeruv vanapapi on ilmselt sissekirjutusega aga perekond puugid on niisama seal.

Siia muidugi võivad teised ka rääkida omast kogemusest kuidas sarnased situatsioonid lahenenud on, sest ma ei usu, et meie maja ainus sarnase probleemiga maja Tallinnas on. Kui kellelgi on mingit muud head rohtu, siis meie ühistu oleks hea meelega nõus igat varianti katsetama.



samnu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:01 Okt 2008 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas samnu » 28 Sept 2012 16:12

pimeloom kirjutas:KÜ-l korteri omanikku karistada ei ole võimalik. Kohtusse saab aga hagi sundvõõrandamiseks esitada korteriomandiseaduse §14 alusel. Ma ei julge pead anda ega mürki võtta, aga mulle on kusagilt (ilmselt siitsamast portaalist) meelde jäänud, et kohtusse sundvõõrandamise hagiga peaksid pöörduma sellisel juhul teised korteriomanikud, mitte KÜ.
Toon siia välja ka siis need paragrahvid, mis antud teemat puudutavad.

§ 11. Korteriomaniku kohustused
(1) Korteriomanik on kohustatud:
1) hoidma korteriomandi reaalosa korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud;
2) taluma mõjusid, mis jäävad käesoleva lõike punktis 1 nimetatud piiridesse;
3) võimaldama korteriomandi reaalosa kasutada teistel isikutel, kui see on vajalik kaasomandi eseme korrashoiuks. Seeläbi tekkinud kahju tuleb omanikule hüvitada.
(2) Korteriomanik on kohustatud tagama, et tema perekonnaliikmed, ajutised elanikud ja korteriomandit kasutavad isikud järgivad käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1 ja 2 sätestatut.
(3) Korteriomanik ei vastuta oma kohustuste rikkumise eest, kui ta tõendab, et rikkus kohustust asjaolu tõttu, mida ta ei saanud mõjutada, ja mõistlikkuse põhimõttest lähtudes ei saadud selle asjaoluga arvestamist või selle vältimist või takistavast asjaolust või selle tagajärgedest ülesaamist korteriomanikult oodata. Kui takistav asjaolu on ajutine, on kohustuse rikkumine vabandatav üksnes aja vältel, mil asjaolu takistas kohustuse täitmist.

§ 14. Korteriomandi võõrandamise kohustus
(1) Kui korteriomanik on korduvalt rikkunud teise korteriomaniku suhtes oma kohustusi ja kui korteriomanikud ei pea tema ühisusse kuulumist enam võimalikuks, võivad nad nõuda, et ta oma korteriomandi võõrandab.
(2) Võõrandamisnõude võib eelkõige esitada, kui korteriomanik:
1) on korduvalt jätnud täitmata käesoleva seaduse §-s 11 loetletud kohustused;
2) on vähemalt kuue kuu majanduskulude tasumisega viivitanud üle kolme kuu;
3) häirib oma tegevusega oluliselt teiste korteriomandite kasutamist.
(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud nõude esitamise üle otsustavad korteriomanikud häälteenamuse alusel.
(4) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud nõude esitamist ei saa korteriomanike kokkuleppega välistada ega piirata.
(5) Kui kohustust rikkunud korteriomanik omandit ei võõranda, otsustab võõrandamise kohus vähemalt ühe korteriomaniku hagi või kaasomandi eseme valitseja (edaspidi valitseja) hagi alusel. Otsust tehes lähtub kohus võõrandamisnõude aluseks olevatest asjaoludest.
(6) Korteriomanik või valitseja võib nõuda kohtuotsuse täitmist täitemenetluse seadustiku alusel.
[RT I 2005, 39, 308 - jõust. 01.01.2006]


Nüüd muidugi küsimus, kas § 11 kirjutatud kaasomandi jutt kehtib trepikoja reostamise (suitsetamine jms) kohta?

Iseenesest oli see hea viide ja seda kasutades saaks muidugi omanikule juba üht-teist väita.

Siia väike lisaküsimus samuti. Kas korteri elanik saab keelduda omaniku andmete andmisest? Või kust ühistu peaks kätte saama seaduslikke teid pidi korteri omaniku kontaktid?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas MargusT » 28 Sept 2012 16:45

Niipalju kui mina oskan lugeda, siis ei oska ma elaniku narkouimas olemist, suitsetamist üldkasutatavas trepikojas kuidagi siduda ühegi punktiga ülaltoodud §11.
Kui keegi loeb, siis palun lisada selgitav põhjendus.



samnu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:01 Okt 2008 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas samnu » 28 Sept 2012 16:59

MargusT kirjutas:Niipalju kui mina oskan lugeda, siis ei oska ma elaniku narkouimas olemist, suitsetamist üldkasutatavas trepikojas kuidagi siduda ühegi punktiga ülaltoodud §11.
Kui keegi loeb, siis palun lisada selgitav põhjendus.
Kui trepikoda on kaasomand, siis kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud äkki võiks olla see punkt?

Aga targemate kommentaare loeks tõesti hea meelega.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas ennkippel » 28 Sept 2012 18:16

Ega siin muud varianti esialgu pole,kui maja üldkoosolekul teema üles tõsta.Korteriomanik vaibale kutsuda ja asi selgeks rääkida.Kui omanik välja ei ilmu,siis teised korteriomanikud hääletavad sundvõõrandamise poolt,kusjuures korteriomanik või volitatud isik ise hääletada ei tohi korteriomandi seaduse järgi,kui asi puudutab tema korterit.Edasi antud koosoleku protokolliga kohtusse.Ma arvan,et piisab sellest protokollist ja kortriomanik klaarib asjad puukidega ära,kui ei taha korterist ilma jääda.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas pimeloom » 28 Sept 2012 21:52

Tubakaseadus
§ 29. Suitsetamiseks keelatud kohad
Suitsetamine on keelatud:
19) korterelamu koridoris, trepikojas ja korterelamu muus üldkasutatavas ruumis;


LIhtsalt hea inimene :P

samnu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:01 Okt 2008 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas samnu » 08 Okt 2012 20:56

Nüüd asi nii kaugel, et korteris elav papi ei anna korteriomaniku ehk oma tütre kontaktandmeid. Kas on mingi ametlik lahenduskäik ka sellisele probleemile?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas ennkippel » 09 Okt 2012 12:22

Kas mitte ei ole nii,et kui kiri saadetakse selle korteri aadressile,loetakse see kätte saanuks tänapäeval. Ja peale seda võite kohtusse pöörduda sundvõõrandamise asjus.Korteri elanike asi on see kiri edasi toimetada.Kohtu organid saadavad ju samuti kirja mingile aadressile?



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Narkomaanid trepikojas

Postitus Postitas volvo » 09 Okt 2012 19:01

saatke erinevate inimeste poolvihje
http://www.politsei.ee/et/nouanded/narko/index.dot
küll nad siis vaatluse alla võetakse



Vasta