kohtu dokumendid

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12
kohtu dokumendid

Postitus Postitas Uutma » 21 Sept 2013 03:52

E-toimikus (www.e-toimik.ee) on hagiga võimalik siduda terve rida erinevaid dokumendi tüüpe. Kas keegi teab öelda, et mis on kõikide nende dokumenditüüpide eesmärgid ja millal neid esitatakse? Või kust selle kohta rohkem lugeda võib?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

rekmaa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:36
Liitunud:28 Nov 2010 17:13
Asukoht:eesti

Re: kohtu dokumendid

Postitus Postitas rekmaa » 22 Sept 2013 12:06

Mul on ette näidata lõpetatud kiirmenetlus ja parasjagu kohtus olev hagi(hagejaks on ühistu).Ma olen kahel korral koos vastusega vastaspoolele kaasa pannud kõik dokumendid,mida ma olen ise vajalikuks pidanud.Kuigi ühistu oli nõus kirjaliku menetlemisega,määras kohus siiski eelistungi,kuhu ma saan eeldatavalt veel dokumente viia,või neid vastaspoolelt välja nõuda.Keegi pole midagi ette heitnud.Või mida sa täpsemalt silmas pidasid?



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: kohtu dokumendid

Postitus Postitas Uutma » 22 Sept 2013 13:40

No seal on selline nimekiri dokumentidest:

Kood: Vali kõik

Akt
Aruanne
Arvamus
Asitõendite edastamise dokument
Avaldus
Esildis
Ettekanne
Ettpanek
Hagi täiendus
Haiguslugu
Hoolduskava
Järelpärimine
Kaebus
Kaebuse täiendus
Kiri
Kohtueelne ettekanne
Kompromissleping
Muu dokument
Taotlus
Telefonogramm
Toimik
Toimiku koopia
Toimiku osaline koopia
Tõlge
Vastuhagi
Vastus
Vastus hagiavaldusele
Volikiri
Olen hetkel kirjalikus menetluses selle koha peal, kus kohus on kohustanud mind vastama hagi vastusele. Teate kättesaamisel saatsin neile kättesaamise kohta kinnitusakti.
TsMS-ist loen välja, et saatma pean arvamuse:
§ 396. Hageja arvamus hagi vastuse kohta
Kohus nõuab hagejalt hagi vastuse kohta kirjalikku arvamust ja annab selleks mõistliku tähtaja, kui see on vajalik asja kiirema ja õigema lahendamise huvides.
Ehk siis mis see olema peab? Vastus või arvamus kostja vastusest? Või mis emmas-kummas sisalduma peaks?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

rekmaa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:36
Liitunud:28 Nov 2010 17:13
Asukoht:eesti

Re: kohtu dokumendid

Postitus Postitas rekmaa » 23 Sept 2013 10:57

Mina kirjutasin vastusesse oma nägemuse asjast ja põhjused,miks ma pole nõudega nõus.Lisaks kirjeldasin ka muid asjaga seotud hagejapoolseid möödalaskmisi.Lisaks panin igasugu dokumente,mis minu väiteid kinnitasid(väljavõtted kinnistusametist ja ehitisregistrist,hagejapoolse kirja mulle jne.)Selle mida ma esitada ei saanud ja miks ,panin kirja.Viisin küll jah kogu kupatuse ise kohtusse kohale,mitte ei saatnud.Hageja oli samuti kirjutanud lihtsalt,mida tema arvab minu vastusest,ning õigustanud oma nõuet nii külajutu tasemel kui valedega(näiteks,et ta pole minu eest infot varjanud ja et ta on mulle arveid saatnud.)Tõendeid lisatud polnud.Üldse läks ühistu kohtusse mingi töid teostanud firma hinnapakkumise näidisega,mis on juba kergelt kummaline.Kui aga on tegemist alusetu arvega,siis tuleb juristi sõnul ühistul arvete ja muude dokumentidega tõendama hakata,et sa oled seda teenust tarbinud.Näiteks aastaaruandest ei pidand piisama. Dokumentide loetelu seal e-toimikus on ju suht pikk ja üks dokumendiliik on ka muu dokument.Kui neile midagi ei sobi,siis nad eeldatavalt teavitavad sind sellest.



Vasta