1. leht 1-st

Mure Ühistuga

Postitatud: 30 Nov 2014 08:47
Postitas evarG
Tere

Minu mureks on ühistu töö. Nimelt meie majas on ametlikult küll ühistu olemas , kuid inimesed kes sinna kuuluvad ei viitsi sellega tegeleda enam. Nii me tegime siis pisikese koosoleku kus arutasime ka uut juhtkonda.

Maja rahvas soovis hääletuse tulemusena,et juhatusse võiks kuuluda 1 vana olija ja 2 uut ning juhatuse esimeheks võiksin saada mina. Aga probleem tekkis selles , et mina ei ole isiklikult korteri omanik minu naine on. Sama moodi on ka ühe juhatuse liikmega.

Kuidas lahendada antud olukord ja mis peaks tegema, et me saaksime asja uuesti käima.

Suured tänud vastamast.

Re: Mure Ühistuga

Postitatud: 30 Nov 2014 10:02
Postitas anne47
Juhatuse liikmed ei pea olema ühistu liikmed, lihtsalt üldkoosolekul puudub sul hääleõigus, v.a juhul kui su abikaasa (kes on ühistu liige) kirjutab sulle volituse.
Samamoodi saab teist mitte ühistu liikmest juhatuse liiget volitada keegi teine.

Oluline on uue juhatuse valimisel, et pisikesel koosolekul osales ikka nõutud arv ühistu liikmeid ja neist enamus hääletas uue juhatuse poolt - protokolli ja hääletuslehe alusel saab juhatuse registreerida.

Re: Mure Ühistuga

Postitatud: 30 Nov 2014 12:17
Postitas ennkippel
Kui korteriomanikud ise ei soovi mingitel põhjustel juhatuses olla, võib ka juhatuse liikme väljastpoolt kortermaja palgata. Sellisel juhul soovitaks pöörduda näiteks EKÜL poole, seal vastava koolitusega korteriühistu juhid kirjas, kes soovivad teistele ühistutele KÜ juhataja teenust osutada. Momendil endal ka koolitus käsil (läbitud baaskoolitus, pooleli põhikursus, kevadel taotlen KÜ juhi 4 kategooriat). Siis võib määramatul arvul korteriühistuid juhtida.