Gaasitorustiku ja -seadmete kontroll kortermajas

Teised probleemid

Moderaator: Heino

Vasta
maarika06
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Apr 2009 13:42
Asukoht: Tallinn

Gaasitorustiku ja -seadmete kontroll kortermajas

Postitus Postitas maarika06 » 22 Apr 2016 13:29

Kas keegi oskab öelda, millises mahus on vastutav KÜ gaasitorustiku ja gaasiseadmete korrasolekust. Kas KÜ peab laskma oma kuludega kontrollida ka korterites olevat torustikku ja seadmeid?Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi: 826
Liitunud: 02 Jaan 2008 19:41
Asukoht: Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Gaasitorustiku ja -seadmete kontroll kortermajas

Postitus Postitas Roland66 » 22 Apr 2016 15:51

KÜ Mure on kontrollida kaasomandis olevad seadmeid, kõik muu on korteriomaniku mure. Kuid siiski on mõte kontrollida üle terve maja gaasiseadmed, kuna probleemid hakkavad pihta just korteris olevatest gaasiseadmetest. Gaasilekked on põhjustatud vanadest seadmetest, kraanid lasevad läbi, voolikud on katkised jne. Inimesed ei tea, kuhu pöörduda, seetõttu olemegi teinud kontrolli kohustuslikus korras kõikides korterites ja vajadusel aitab ühistu leida korteriomaniku jaoks parima lahenduse. Gaasifirma, kes kontrollis, likvideeris enamuse lekkeid ja kõikide elu muutus ohutumaks. Kui neid õnnetusi vaadata, siis probleemid olid siiski korterites ja õnnetuste põhjuseks ei olnud kaasomandis olevad gaasiseadmed ja paigaldised.
Kahjuks teevad paljud korterites ümberehitusi ja paigaldavad gaasisoojendid vannituppa ning ühendavad väljalasketoru ventilatsioonilõõri, mis on ohutustehniliste nõuete jäme rikkumine. Vanasti paigaldati kõik gaasisoojendid kööki, nüüd paigaldatakse omavoliliselt ümber vannituppa.
Kokkuvõtvalt, kui ühistu teeb terves majas kontrolli, siis kontrolliakt edastatakse KÜ juhatusele ning tulevikus saab juhatus kontrollida vigade kõrvaldamist ja vajadusel kasutada ka sunnimeetodeid ettekirjutuse täitmata jätmise korra.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

maarika06
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Apr 2009 13:42
Asukoht: Tallinn

Re: Gaasitorustiku ja -seadmete kontroll kortermajas

Postitus Postitas maarika06 » 10 Mai 2016 13:56

Aitähh, roland66 :)
Kas on ka soovitusi, kelle (millise firma) poole võiks pöörduda, et kontroll lasta teostada?Vasta