Prügifirmad

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00
Prügifirmad

Postitus Postitas leammj » 10 Dets 2008 22:12

Mind chuvitab selline asi.Kas teil on jäätmekäitlejaga tehtud leping pakendi väljaveo kohta. Enne vedas pakendikonteinereid välja AS VSA EESTI. Kuid nüüd nad keeldusid, Et seda teenust edasi teha oleme sunnitud lepingu sõlmima RagnSels-iga.Kui neilt võtta see teenus , siis nad ise panevad paika veograafiku. Ma ei ole sellega üldse nõus. Miks ma pean nendega tegema sellise lepingu , et kindla intervalliga . Vaidlen sellele vastu. sest KÜ ei tooda pakendit ja paberit .Miks KÜ peab tegema teatud intervalliga selle lepingu.Ma soovisin teha lepingu tellimisel. Nad keeldusid. Kas tõesti peame olema sõltuvad jäätmekäitlejast. Ma tegin lepingu AS VSA EEsti pakendi ja paberi peale tellimisel. Mingit probleemi. Veetakse paberit mul välja 1 kord kuus vahest isegi harvemini. Ja kui nad vedasid pakendit siis ka oli tellimisel. Kuid RagnSels seda ei ole nõus tegema. Kuna kõik KÜ-d on nõus vedama nii nagu dikteerib jäätmevedaja.KÜ-d on ju Ragnselsi kliendid.Klient on kuningas. Kuid siin on vastupidi.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas ergon » 10 Dets 2008 22:59

Kas sa korraldatud jäätmeveoga oled kursis? Meid on Ragn-Sellsiga laulatatud. RS saatis hinnatõus teate, kuna ta jäätmeveo hinda ta muuta ei saa, siis tõstab nendesõnul mugavusteenuste hindu 30%. Mugavusteenused: konteinerite rent, nende hinnad väljaostu korral, väravate avamine ja muu selline.

Tige olen.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas meelismih » 11 Dets 2008 08:48

Ragn-Sells tekitas meie ühistus tõsise paanika seoses aasta 2009 lepingute vormistamisega ning vallas võidetud teenusepakkumisega.
Saadeti kõikidele ühistu korteriomanikele eraldi lepingud koju OLGUGI, et ühistul on nimetatud asutusega konkreetne jäätmeveo leping tehtud. Rahvas siblis ringi, paanika kõikjal, keegi ei mõista, mis toimub. Juhatus samuti hämmingus.

Eriline pirn kogu asja juures on see, et saadeti leping korteri omanikule, aga objekti aadressiks määrati hoopis korteriomaniku uus elukoht. Seal on aga teise KÜga tehtud leping. Kahe objekti asukohad on väga erinevates kohtades ... tubli 7-8 km vahet :)

UUendatud :
Pärast mõningaid telefonikõnesid ja konsulteerimisi nii valla kui ka Ragn-Sells inimestega selgus, et mul tuleb valda teada anda mõningad muudatused. See tehtud, tuleb RagnSells lepingus samuti muudatused teada anda (olgugi, et neil on need juba teada seoses olemasoleva lepingu sõlmimisega). Seega kergesti lahendatav :)



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas leammj » 12 Dets 2008 21:54

Nõmme LOV-se jäätmeveo konkursi võitnud ongi RagnSels. Vaidlen nendega siin täies mahus. Mind huvitab see , miks KÜ juhatuse liikmed on sellega nõus , et paber,joogipakend on lepingus kindla intervalliga. see on vale.Ega KÜ ei tooda paberit ja ka joogipakendeid. ja üldse peaks siin ikkagi see küsimus üles tõstma.Miks KÜ-d maksavad paberkonteineri eest,Nad viivad selle paberi välja saades sellest suurt tulu.Juurdeveo 27 vist võetakse paber vastu raha eest.Miks meie peame andma jäätmekäitlejale selle korteriomanike raha eest.Me maksame peale.keskonnaametile on ka see küsimus antud.Lubasid , et järgmise konkursi teostamisel tuleb paber miin usena arvetele.
Ja sain ka selle uue hinnakirja kätte.Ma veel mõtlen selle üle.
Parem on osta KÜ-le need konteinerid,See rent on suur ja nendelt väljaostmise võimalus on ka. Nende uus konteiner , mis on vana kuni 2 aastat maksab 3300 krooni. Hea uus rikastumise vorm



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas leammj » 12 Dets 2008 21:57

meelismih
Ma soovitan pöörduda Keskkonnaamti poole sama küsimusega. Seal nad koguaeg paluvad , et kui jäätmekäitleja on teinud midagi halvasti siis teavitada neid.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas meelismih » 12 Dets 2008 23:23

leammj kirjutas:meelismih
Ma soovitan pöörduda Keskkonnaamti poole sama küsimusega. Seal nad koguaeg paluvad , et kui jäätmekäitleja on teinud midagi halvasti siis teavitada neid.
Tänud nõuande eest :) Tegelikult Ragn-Sells ei teinud valesti, vaid täitis valla poolt ette antud käsku. Kuna Ragn-Sells on nüüd mõningad aastad meie vallas tegutsev firma, siis vald tegi otsuse, et rahvale tuleb uued lepingud välja saata. Kuna meie ei olnud vallale teavitanud, et nüüd kaks maja moodustanud koos ühistu, lähtusid vallaametnikud enda informatsioonist ning lasid uued lepingud välja saata. :)

Ainuke imelik asi on see, et meie ühistu juba oli teinud Ragn-Sells'is lepingu kaks kuud tagasi, aga millegi pärast ei saadud nüüd aru, et need eralepingud, mis välja saadeti, ongi tegelikult selle sama ühistu alla kuuluvad omanikud. Seega saabus nii ühistu nimele kui ka kolmele korteri omanikule uued paberid :) Telefoni teel asja uurides kästi (nagu eelnevalt mainisin) valda teavitada ning lisaks uue lepingu saatmisel kirja panna täpselt korterid, mis ühistu alla kuuluvad. See välistab järgmisel korral samalaadse probleemi esinemise.

Kokkuvõttes võib öelda, et viga oli nii meiepoolne (et ei osanud teavitada valda muudatustest) ning Ragns-Sells'i viga, et ei tabanud ära olemasoleva kehtiva lepingu alla kuuluvaid kortereid. Tobe iseenesest :)



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas leammj » 14 Dets 2008 21:06

Ma praktiseerin veel ühte asja
Teen mitme Kü peale ühiseid lepinguid Millega hoian kokku KÜ kulusid.
Võit on selles , et maksate renti vähem.Ja mõtlen veel seda , et osta uued konteinerid KÜ-le. Siis on mul võimalik teha lepingu sellise , mis on kasulik KÜ-le. Tuleb nii, et kui on kinnistu konteiner võin tellida väljaveo. Mitte , et on teatud intervall.
Nii nagu joogipakend täitub vahest enne kuud vahest rohkem kui kuu jooksul.Ühes KÜ-s nüüd saan seda teha.Kuna oman mitte rendi konteinereid.
120 korteri peale viin kord kuus välja vanapaberikonteineri. Vahest isegi 2-he kuu jooksul kord.
Enamus korteriomanike peenestavad pappi ja ladustavad korralikult oma paberi.
Raske klient on RagnSels



Kasutaja avatar
valdeku
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:28 Sept 2007 16:44
Asukoht:Tallinn

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas valdeku » 15 Dets 2008 21:02

olen isegi vatti ja vilet näinud RagnSellsiga.
Meile esitati prügikonteineri maja ukse avamis ja sulgemis tasu.Tabalukk ukse ees küll avati,aga uuesti lukku ei pandud.(majal 2 ust ,ühte neist kasutab vaid RagnSells,seega lukku ise lahti jätta ei saanud. )Keeldusin avamis-sulgemis tasu maksmast (oli vist 150.-+km) kuna teenust täies mahus ju ei osutatud.Seepeale lõpetas ragn sells meie KÜ prügi vedamise,põhjenduseks toodi arvete mitte õige aegne tasumine!
Prügisse uppuda ju ei saa ja ise jäätmekäitlejat valida samuti mitte. Valik missugune!



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas doris » 16 Dets 2008 12:51

Meil on lukustatud konteinerid, st, Cleanaway universaallukud. Ma jagelesin nendega kuid, sest pärast tühjendamist torgati tabalukk lihtsalt august läbi ja jäeti lahtiselt rippu. Ja keegi pistis jälle oma taskusse, hind ju 300eek. Hakkasin igal tühjenduspäeval, hommikul enne tööle minekt, kontrollima lukke ja lahtiste lukkude korral helistasin klienditeenindajale. Lõpuks saavutasin, et lukud lukustatakse.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas leammj » 17 Dets 2008 19:36

Kas te olete nõus RagnSels uute hinnakirjadega. Ma soovitaksin teha ühiskirja Kü-de poolt.Sest jäätmekäitlejad teevad KÜ-dele liiga. Selline hinnakiri pole meile vastuvõetav.Pöördume EKÜL ja Keskkonnaameti poole. Ma olen nõus neid alkirju koguma nii Nõmme kui ka Kristiine LOV poolt.Suudan ka seda teha Lasnamäe LOV Kü-de poolt.



Fucs
Üüriline
Üüriline
Postitusi:42
Liitunud:29 Jaan 2009 17:13
Asukoht:Virumaa

Re: Prügifirmad

Postitus Postitas Fucs » 02 Veebr 2009 21:09

Ostsime isiklikud konteinerid mõni aeg tagasi. Kuna vedajaga tekkisid probleemid siis soovisin uut lepingut mõne teise firmaga.
Keeldusin tüüplepingu sõlmimisest. Lasin teha hinnapakkumised Ragn-Sells ilt ja Clean Away-lt. Siis kutsusin kliendihaldurid läbi rääkima. Saatsin neile meili kus teatasin, et "oleks välja pakkuda neli 4,5m3 olmeprügi tühjendus. Aga kuna sõna "leping" tähendab, et tuleb kokku leppida siis mina ei ole põhimõtteliselt nõus ultimaatumile mida Teie nimetate lepinguks alla kirjutama."
Tulid kohale ja mina esitasin omapoolsed küsimused ja tingimused ja kuna tekkis kahe firma vahel konkurents siis läks lõpuks ka juba "lehmakauplemiseks". Lõppkokkuvõttes oldi juba nõus ka tasuta väravaid avama ja hind kukkus ikka päris kõvasti kah alla.
Aga algul kui tulid siis olid tüüplepingud ja hinnakirjad näpus.
Pärast kui ma lubasin kolme päeva jooksul otsustada ja teada anda kelle valin, helistasid veel õhtul mulle ja pakkusid küll tasuta pakendikonteinereid küll igasugu soodustusi.
Moraal: Konkurents peab olema.

Mul on ka maamaja. Tühi. Viibin seal aastas umbes 15 päeva. Tuli kah KOV kiri, et neil Ragn-Sells vedajaks määratud ja kuupäevad.
Saatsin KOV keskonnanõunikule tähitult kirja:

Lp. ******. Vastuseks Teie kirjale ****.*** saan vastata järgmist:

1. Jäätmeseaduse §42 ; §66 ; §67 sätestab KOV korraldusliku ja organiseeriva iseloomu jäätmekäitluses. Ehk siis KOV võib korraldada oma valitsusala piires jäätmevedu kuid ei saa sundida füüsilist isikut sõlmima lepingut äriettevõttega. Veel vähem saab KOV ette kirjutada sellise lepingu sisu. Jäätmeseaduse §68 sätestab jäätmevedaja jäätmeveo õiguse. Sama seaduse §14 lg2 sätestab mis on jäätmete vedamine. Oma prügikoti vedamine sõiduauto pagasiruumis prügilasse, jäätmekeskusesse või juba jäätmeveo lepinguga seotud koha prügikonteinerisse ei ole keelatud.
§71 lg3 järgi KOV määrab piikonna kus liitumine korraldatud jäätmeveoga on kohustuslik kuid ei kohusta mind sõlmima äriettevõttega lepingut millise tingimustega ma ei nõustu. Lepingu mõiste fikseerib VÕS §8 ; §9 lg1 ; §42 lõige3 punkt 3 ; §45 ; . Samuti on lepingu peale sundimine vastuolus EV põhiseaduse §19 ; §31.

Tuli vastus, et tee avaldus vabastamise kohta koos põhjendustega.
Kirjutasin, et põhjendused olid kirjas juba eelmises kirjas ja lisasin:

1). Eelpool mainitud aadressil puudub elu- ning äritegevus. Elamu on kasutusel nn. suvemajana kus septembri kuust kuni mai kuuni ei viibi ühtegi inimest. Inimesi viibib antud aadressil mai kuust kuni
septembri kuuni mõnedel nädalavahetustel päeva või kaks. Aastas kokku kõige rohkem seega 16 kalendripäeva (enamasti alla 16 kalendripäeva).
2). Puude lehed jm. looduslikud jäätmed kompostime. 16-ne päevaga tekkivate võimalike olmejäätmete hulk on alla 100 liitri millised kogume kinnistul olevasse 100 liitrise prügikotiga prügikasti ning viime igal aas-
tal suve lõpus ära oma püsielukohas olevasse jäätmekonteinerisse, aadressil ***** kust toimub juba sõlmitud jäätmeveo lepingu järgi jäätmete äravedu ning minu poolne tasumine jäätmete käitlemise eest.
3.) Juhul kui omaksin lepingut jäätmekäitlusteenuste osutajaga Ragn-Sells AS siis johtuvalt sellest, et antud aadressil puudub püsiv elutegevus, oleks minu poolt võimatu täita "Ragn-Sells AS jäätmekäitlusteenuste osutamise tüüptingimused" punktide 3.2 ; 3.3 ; 3.4 ; nõudeid või ära hoida punktis 3.16 sätestatut. eelpool öeldust tulenevalt ei saa olla nõus lepingu tingimustega ja peale sunnitud tingimusi ei saa tõlgendada kokkuleppena.
4). Kuna tekkivate jäätmete hulk inimese kohta ei sõltu inimese asukohast (olles kaks päeava suvemajas ei tekita ma kaks päeva jäätmeid jäätmeveo lepinguga püsielukohas) ning viin ja ladustan aastas korra kõik
(alla 100 liitri) suvemajas tekkivad olmejäätmed jäätmekonteinerisse kus oman juba kohustust tasuda jäätmeveo ja jäätmekäitlemise eest (olenemata minu hetke asukohast) siis ei pea hetkel antud olukorras mingil
juhul otstarbekaks, võimalikuks ega põhjendatuks veel ühe jäätmeveo või jäätmekäitluslepinguga liitumist.

Kõik.
Ja ei sõlminud lepingut.



Vasta