Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Teised probleemid

Moderaator:Heino

Vasta
Pagan
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:13 Okt 2009 19:01
Asukoht:Tallinn
Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Pagan » 13 Okt 2009 21:46

Majas on kolm omaniku. Üks omanikest lasi kinnitada maja seinale soojuspumba välise osa. Väline pumba osa rikub maja väljanägemist ja vähendab maja visuaalset hinda (ka müra on vaiksel ajal majas sees kuulda). Kas saan õieti aru, kui väljendan rahulolematust sellise paigaldise suhtes?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas Heino » 16 Okt 2009 07:26

Jah, põhimõtteliselt küll. Soovitan lugeda korteriomandi seadust.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

mathias
Üüriline
Üüriline
Postitusi:24
Liitunud:06 Okt 2008 16:36
Asukoht:Pärnu

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas mathias » 22 Okt 2009 19:38

Nüüd läheb teemaks!Palun kõikde osavõttu!Enne vaadake minu postitust teemal õhk-õhk soojuspump.Seadusi teeb meie riigis kes? Muuta saab aga KÜ?On see nonsens?Kui KOS ei luba paigaldada,siis KÜ üldkoosolek lubab.Vaadake majade aknaid mistahes linnades.Kõik erinevad värvid.EKÜL ei osanud selle kohta midagi vastata,vähemasti Pärnus,kuigi peaks olema KÜ-te esindaja ja ajama "asja".



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas Uutma » 23 Okt 2009 10:50

mathias kirjutas:Nüüd läheb teemaks!Palun kõikde osavõttu!Enne vaadake minu postitust teemal õhk-õhk soojuspump.Seadusi teeb meie riigis kes? Muuta saab aga KÜ?On see nonsens?Kui KOS ei luba paigaldada,siis KÜ üldkoosolek lubab.Vaadake majade aknaid mistahes linnades.Kõik erinevad värvid.EKÜL ei osanud selle kohta midagi vastata,vähemasti Pärnus,kuigi peaks olema KÜ-te esindaja ja ajama "asja".
Oled vist omadega natuke sassi läinud või olen ma ise liiga vähe seadust lugend. KÜ ei muuda ju mingeid seadusi!

Korteriomandi seadus ei keela otseselt paigaldamist vaid pigem lubab selle (§12 ja §15).
Ehitusseadus nõuab kooskõlastust (nõusolekut või ehitusluba) kohaliku omavalitsusega (KOV). Vastavalt Ehitusseaduse §19 (4), reguleerib KOV'i tööd KOVi ehitusmäärus (Tallinnas näiteks Tallinna ehitusmäärus).
Ehk siis minu arusaamist mööda on vaja kokkuleppeid korteriomanike vahel ja luba KOVi tehnilise järelvalve ametnikelt.

Minu jaoks on ainult endiselt segane, et mis printsiibil otsustatakse, et mõni muudatus muudab maja koledaks või mitte. Kui ma maja prügikastide poolsele küljele paigaldan soojuspumba, siis keda see häirima peaks?

Meetmed energiatõhususe saavutamiseks võiks minu arvates siiski üles kaaluda perfektsionistliku ilumeele.

Mida arvate?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

mathias
Üüriline
Üüriline
Postitusi:24
Liitunud:06 Okt 2008 16:36
Asukoht:Pärnu

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas mathias » 27 Okt 2009 13:31

Kui KOV ehitusmääruse järgi on lubatud maja seintele paigaldada õhk-õhk soojuspumpasid,siis miks peab küsima seda majaelanike käest.Panen üles ja asi valmis.Oli kohtulahend,kus nii tehtigi,kuid pärast ülespanekut KÜ üldkoosolek otsustas,et see tuleba maha võtta ja võetigi maha.Nii peaks siis tegema ka akendega.Kui on ikka erivärvi,siis peavad olema kõik ühesugused.Või mis siin arvataksè.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas Uutma » 27 Okt 2009 18:22

mathias kirjutas:Kui KOV ehitusmääruse järgi on lubatud maja seintele paigaldada õhk-õhk soojuspumpasid,siis miks peab küsima seda majaelanike käest. Panen üles ja asi valmis.Oli kohtulahend,kus nii tehtigi,kuid pärast ülespanekut KÜ üldkoosolek otsustas,et see tuleba maha võtta ja võetigi maha.
Seepärast, et see sein (kaasomand) on naabrite oma ka -- kui Sul on auto sõbraga kahe peale, siis ei või Sa seda ilma sõbraga kokku leppimata ära värvida või maha müüa, kuna tegemist on ühise omandiga. Kui sellise trikiga hakkama saaks, siis oleks ilmselt üsna tõenäoline kohtulahend, et pead kas kahju korvama või endise olukorra taastama.
mathias kirjutas: Nii peaks siis tegema ka akendega.Kui on ikka erivärvi,siis peavad olema kõik ühesugused.Või mis siin arvataksè.
Ehitusseadus§2(9) ja §16(1) reguleerivad avatäidete (akende) asendamist.
Kui välisilme muutub, siis on minu arusaamist mööda vaja projekti ja ehitusluba (või vähemalt nõusolekut KOVist?).


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Pagan
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:13 Okt 2009 19:01
Asukoht:Tallinn

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas Pagan » 30 Nov 2009 00:33

Lahendus leitud. Omanik sai kerepeale (taas) ja pump sai ära koristatud.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas rewa2 » 30 Nov 2009 09:04

Ega need SAT taldrikud ilusamad pole..? Aga maarajoonides on igal teisel ta seina peal ja mõnel isegi kaks! Aga ,mis teha?



Pagan
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:13 Okt 2009 19:01
Asukoht:Tallinn

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas Pagan » 02 Dets 2009 11:35

Siin on see probleem lahendatav jah, vaid omavahel inimlikult suheldes, aga kahjuks minu kaasmajalased lihtsalt pahatahtlikult on igale algatusele vastu.
Jututeema alguses see soojuspumba paigaldus oleks ka lahendatud, kui eelnevalt ühiselt see läbi oleks räägitud. Sati taldriku saab värvida selliselt, et see ei kriiskaks ja sulanduks ehitisega kokku, paigaldada see nii, et tobe välja ei näeks jne.



maire
Üüriline
Üüriline
Postitusi:10
Liitunud:13 Juun 2010 10:31
Asukoht:Lääne-Virumaa

Re: Õhsoojuspump rikub välisilmet.

Postitus Postitas maire » 13 Juun 2010 13:00

maja seina näol tegemist kaasomandiga ja seega peaks paigaldaja küsima nõusolekut kõigi käest ( reaalselt see ei toimi loomulikult ). Mul endal magamistoa akna taga selline jubedus. Tegelikult on ainukene lahendus kohtu hagi, kui inimene viisakast jutust aru ei saa. Tervisekaitse müra kaebuse peale ei reageeri, küll saab tellida tervisekaitse laborist müra mõõtmise ( tasu eest ) ja kui see on üle normide, siis saaks tervisekaitselt kirjaliku seisukoha ja seda saaks kasutada kohtus. Kõik see võtab aega, raha, närve sööb. kui kohus otsustab asja teie kasuks, siis saab mõõtmise kulutused pumba paigaldajalt ka sisse nõuda. See on teooria, ma ei tea, kui palju on tegelikke lahendeid nendele õhksoojuspumpade jamadele. Sati taldrik ei tee ka sellist müra nagu õhsoojuspump, eriti talvisel ajal. Me tegime mõõtmisi taatlemata mõõtjaga ja mu magamistoas oli talvel õhtusel ajal müra tase kõrgem kui on lubatud õhtusel ajal väljas!!! Aken oli kaldasendis avatud. Seega ei saanud ma terve talve jooksul avada oma aknaid selle müra tõttu ja pole aega, et enda asjdega tegeleda kuna tegelen ühistu asjadega :(.Kui kellegil on positiivseid lahendeid seoses pumadeg amaja seintel, andke teada



Vasta